
Wall Street omlaag, beleggers wachten op toespraak Fed-baas Powell
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag flink lager geëindigd in aanloop naar de toespraak van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. Die vindt vrijdag plaats tijdens het jaarlijkse congres van de Federal Reserve in Jackson Hole. Beleggers hopen daar signalen op te vangen over het volgende rentebesluit dat in september op de planning staat.
Met een bandbreedte van 5,25 tot 5,5 procent staat de rente in de Verenigde Staten op het hoogste niveau in 22 jaar tijd. Het is echter nog niet zeker of de Fed klaar is met het verhogen de rentetarieven om de inflatie te bedwingen.
De Dow-Jonesindex stond aan het einde van de handelsdag 1,1 procent lager op 34.099,42 punten. De brede S&P500-index verloor 1,4 procent tot 4376,31 punten. Techgraadmeter Nasdaq ging 1,9 procent omlaag tot 13.463,97 punten.
Nvidia
Eerder op de dag stonden de beurzen nog in het groen, nadat chipproducent Nvidia een koerssprong maakte. Het bedrijf, dat wordt gezien als een belangrijke speler op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI), maakte zijn kwartaalcijfers bekend. De resultaten waren nog beter dan wat beleggers hadden verwacht en ook de vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen hoger uit. Uiteindelijk ging Nvidia met een minimale winst van 0,1 procent de handel uit.
Hawaiian Electric daalde 2,1 procent. Het elektriciteitsbedrijf dat de Hawaïaanse eilanden van stroom voorziet is aangeklaagd door een groep investeerders. Zij beweren dat de veiligheidsprocedures op het door bosbranden geteisterde eiland Maui ontoereikend waren, waardoor de aandelen van een bedrijf een klap hebben gekregen. Sinds de bosbranden heeft Hawaiian Electric al zo’n 70 procent aan waarde verloren.
Koersdaling T-Mobile US, dollar- en oliekoers
T-Mobile US verloor 2,2 procent. De telecomprovider maakte bekend wereldwijd ongeveer 5000 banen te schrappen. Het gaat voornamelijk om kantoorbanen. Topman van T-Mobile US Mike Sievert zei in een brief aan medewerkers dat de kosten voor het aanhouden en behouden van klanten flink hoger liggen dan een jaar geleden.
De euro was 1,0805 dollar waard, tegenover 1,0829 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een prijs van een vat Amerikaanse olie bleef vrijwel gelijk op 78,89 dollar per vat. Hetzelfde gold voor Brentolie, waarvan een vat 83,21 dollar waard was.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Een mogelijke afschaffing van de hypotheekrenteaftrek in Nederland heeft waarschijnlijk een prijsremmende werking, maar laat de huizenprijzen niet opeens flink dalen. Dat voorziet de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij. Hij benadrukt dat het stoppen met het fiscale voordeel voor huizenbezitters geleidelijk moet gebeuren en onderdeel moet zijn van een breder pakket maatregelen.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Nederlandse economie doet het nu goed, maar het is niet gezegd dat dit zo blijft. Het nieuwe kabinet moet straks echt aan de slag met de grote dossiers om beslissingen voor de lange termijn te nemen. Dat is momenteel de belangrijkste boodschap van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) voor ons land, heeft de Nederlandse IMF-bestuurder Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Kamer van Koophandel klaagt de regering-Trump aan om de flinke sommen geld die ze in rekening wil brengen voor speciale werkvisa. Volgens de belangenbehartiger van het bedrijfsleven dreigt hierdoor de ongelijkheid tussen grote en kleine bedrijven toe te nemen. Ook zou Donald Trump daarmee ten onrechte het Congres passeren.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De handelssessie begon positief. Dat sloeg om nadat twee regionale banken problemen hadden gesignaleerd bij een van hun cliënten.
8 uur geledenHAARLEM (ANP) - 's Werelds grootste franchisenemer van IKEA's, de Ingka Group, heeft het afgelopen boekjaar een lagere omzet geboekt. Nederlandse woonwinkels van de van oorsprong Zweedse keten wisten juist een licht hogere omzet te boeken.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Vakbond FNV en de havenbedrijven ILS en Matrans hebben een akkoord bereikt over een nieuwe cao voor sjorders, die containers in de haven van Rotterdam losmaken en vastzetten. De bond roept sjorders vrijdagochtend in de haven bijeen om vast te stellen of het principeakkoord voldoende is om te stoppen met hun staking, legt vakbondsbestuurder Niek Stam uit. Als zij dat inderdaad vinden, volgt nog een schriftelijk referendum waarbij vakbondsleden kunnen stemmen over het onderhandelingsresultaat.
10 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Ongeveer 3000 Britten hebben Johnson & Johnson (J&J) in het Verenigd Koninkrijk aangeklaagd. Ze stellen dat zijzelf of een familielid eierstokkanker of mesothelioom, ook wel asbestkanker, hebben gekregen door het gebruik van babypoeder van de farmaceut. In het talkpoeder zou asbest hebben gezeten.
11 uur geleden