Wall Street omlaag, beleggers wachten op toespraak Fed-baas Powell
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag flink lager geëindigd in aanloop naar de toespraak van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. Die vindt vrijdag plaats tijdens het jaarlijkse congres van de Federal Reserve in Jackson Hole. Beleggers hopen daar signalen op te vangen over het volgende rentebesluit dat in september op de planning staat.
Met een bandbreedte van 5,25 tot 5,5 procent staat de rente in de Verenigde Staten op het hoogste niveau in 22 jaar tijd. Het is echter nog niet zeker of de Fed klaar is met het verhogen de rentetarieven om de inflatie te bedwingen.
De Dow-Jonesindex stond aan het einde van de handelsdag 1,1 procent lager op 34.099,42 punten. De brede S&P500-index verloor 1,4 procent tot 4376,31 punten. Techgraadmeter Nasdaq ging 1,9 procent omlaag tot 13.463,97 punten.
Nvidia
Eerder op de dag stonden de beurzen nog in het groen, nadat chipproducent Nvidia een koerssprong maakte. Het bedrijf, dat wordt gezien als een belangrijke speler op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI), maakte zijn kwartaalcijfers bekend. De resultaten waren nog beter dan wat beleggers hadden verwacht en ook de vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen hoger uit. Uiteindelijk ging Nvidia met een minimale winst van 0,1 procent de handel uit.
Hawaiian Electric daalde 2,1 procent. Het elektriciteitsbedrijf dat de Hawaïaanse eilanden van stroom voorziet is aangeklaagd door een groep investeerders. Zij beweren dat de veiligheidsprocedures op het door bosbranden geteisterde eiland Maui ontoereikend waren, waardoor de aandelen van een bedrijf een klap hebben gekregen. Sinds de bosbranden heeft Hawaiian Electric al zo’n 70 procent aan waarde verloren.
Koersdaling T-Mobile US, dollar- en oliekoers
T-Mobile US verloor 2,2 procent. De telecomprovider maakte bekend wereldwijd ongeveer 5000 banen te schrappen. Het gaat voornamelijk om kantoorbanen. Topman van T-Mobile US Mike Sievert zei in een brief aan medewerkers dat de kosten voor het aanhouden en behouden van klanten flink hoger liggen dan een jaar geleden.
De euro was 1,0805 dollar waard, tegenover 1,0829 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een prijs van een vat Amerikaanse olie bleef vrijwel gelijk op 78,89 dollar per vat. Hetzelfde gold voor Brentolie, waarvan een vat 83,21 dollar waard was.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO stond dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. De bank schrapt de komende jaren duizenden banen om kosten te verminderen en winstgevender te worden. Ook wordt dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkocht aan Rabobank. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het grote banenverlies bij ABN AMRO zorgt voor een "schokgolf" bij de bank. Dat zegt bestuurder Harma Pethke van vakbond De Unie in een reactie op de bekendmaking dat de komende jaren ruim 5000 banen komen te vervallen. Het banenverlies is onderdeel van een nieuwe strategie van topvrouw Marguerite Bérard van ABN AMRO.
52 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het aantal autoverkopen in de Europese Unie is in oktober voor de vierde maand op rij gestegen, meldt de Europese brancheorganisatie ACEA. Door een verkoopstijging van 5,8 procent afgelopen maand ligt het aantal verkochte auto's in de eerste tien maanden van dit jaar op bijna 9 miljoen stuks. Dat is ruim 1 procent meer dan in dezelfde periode een jaar geleden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO schrapt de komende jaren duizenden banen om kosten te verminderen en winstgevender te worden. De bank wil het personeelsbestand tot 2028 met netto 5200 voltijdsplekken verminderen, vergeleken met het aantal mensen dat er eind vorig jaar werkte. Dat heeft het concern dinsdag aangekondigd bij de presentatie van de nieuwe strategie van de dit jaar aangetreden topvrouw Marguerite Bérard.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hotelketens zouden "forse investeringen" moeten doen om verder te verduurzamen, vindt ING. Volgens de bank wint het comfort voor de gast het nog altijd van klimaatambities bij de grote ketens.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Goedkopere nieuwbouwwoningen gaan steeds vaker naar kopers van buiten de gemeente. Dat meldt het Kadaster, dat cijfers uit 2019 en 2024 met elkaar heeft vergeleken. Vooral in grote steden komen relatief veel kopers van verder weg.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland moet meer investeren in duurzame energie, een schone maakindustrie en toekomstig verdienvermogen. Met die oproep zijn honderd topbestuurders uit het bedrijfsleven dinsdag gekomen, onder wie KPN-topman Joost Farwerck, Zeeman-directeur Erik-Jan Mares en Ruud Joosten, de baas van bouwconcern BAM. Ook Peer Swinkels van het moederbedrijf van bierbrouwer Bavaria en Maite Zubiaurre, de topvrouw van webwinkel bol, onderschrijven de oproep.
4 uur geleden