Wall Street omlaag, beleggers wachten op toespraak Fed-baas Powell
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag flink lager geëindigd in aanloop naar de toespraak van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. Die vindt vrijdag plaats tijdens het jaarlijkse congres van de Federal Reserve in Jackson Hole. Beleggers hopen daar signalen op te vangen over het volgende rentebesluit dat in september op de planning staat.
Met een bandbreedte van 5,25 tot 5,5 procent staat de rente in de Verenigde Staten op het hoogste niveau in 22 jaar tijd. Het is echter nog niet zeker of de Fed klaar is met het verhogen de rentetarieven om de inflatie te bedwingen.
De Dow-Jonesindex stond aan het einde van de handelsdag 1,1 procent lager op 34.099,42 punten. De brede S&P500-index verloor 1,4 procent tot 4376,31 punten. Techgraadmeter Nasdaq ging 1,9 procent omlaag tot 13.463,97 punten.
Nvidia
Eerder op de dag stonden de beurzen nog in het groen, nadat chipproducent Nvidia een koerssprong maakte. Het bedrijf, dat wordt gezien als een belangrijke speler op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI), maakte zijn kwartaalcijfers bekend. De resultaten waren nog beter dan wat beleggers hadden verwacht en ook de vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen hoger uit. Uiteindelijk ging Nvidia met een minimale winst van 0,1 procent de handel uit.
Hawaiian Electric daalde 2,1 procent. Het elektriciteitsbedrijf dat de Hawaïaanse eilanden van stroom voorziet is aangeklaagd door een groep investeerders. Zij beweren dat de veiligheidsprocedures op het door bosbranden geteisterde eiland Maui ontoereikend waren, waardoor de aandelen van een bedrijf een klap hebben gekregen. Sinds de bosbranden heeft Hawaiian Electric al zo’n 70 procent aan waarde verloren.
Koersdaling T-Mobile US, dollar- en oliekoers
T-Mobile US verloor 2,2 procent. De telecomprovider maakte bekend wereldwijd ongeveer 5000 banen te schrappen. Het gaat voornamelijk om kantoorbanen. Topman van T-Mobile US Mike Sievert zei in een brief aan medewerkers dat de kosten voor het aanhouden en behouden van klanten flink hoger liggen dan een jaar geleden.
De euro was 1,0805 dollar waard, tegenover 1,0829 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een prijs van een vat Amerikaanse olie bleef vrijwel gelijk op 78,89 dollar per vat. Hetzelfde gold voor Brentolie, waarvan een vat 83,21 dollar waard was.
Meer uit Financieel
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten. Het optimisme werd aangejaagd door techbedrijven als Oracle. Dat aandeel steeg 6,6 procent.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL wil een rechtszaak aanspannen vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om het bedrijf geen subsidie te geven. Het kabinet besloot vrijdag dat het bezorgbedrijf vanaf 1 juli 2026 twee dagen mag doen over het bezorgen van de post die onder de zogeheten universele postdienst (UPD) valt en vanaf juli 2027 drie dagen. Maar door de lange bezorgtijd is de overheidssubsidie volgens het kabinet niet nodig.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft een boete gekregen van 1,5 miljoen euro om blikjes zonder statiegeld. Volgens het Openbaar Ministerie vulde de bierbrouwer tussen 1 en 11 april 2023 nog ruim 7,2 miljoen blikjes bier zonder statiegeld. Deze blikjes zijn vervolgens op de markt gebracht, ondanks dat statiegeld op blik toen al verplicht was.
9 uur geleden