Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street maakt deel verliezen goed, Walmart daalt

Wall Street maakt deel verliezen goed, Walmart daalt

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen hebben donderdag hun eerdere verliezen deels weer goedgemaakt. Beleggers werden na dagen van stijgingen wat nerveus door hogere rentes, een plotselinge stijging in het aantal aanvragen voor een werkloosheidsuitkering en een aantal mindere bedrijfsresultaten. Onder meer de cijfers van winkelketen Walmart vielen analisten tegen.

Dat grootste winkelconcern ter wereld boekte vorig jaar een recordomzet, maar gaf ook aan meer geld te besteden aan personeel en investeringen. Daardoor blijft er minder geld over voor aandeelhouders en die zetten het aandeel lager. Walmart leverde 6,7 procent in.

De Dow-Jonesindex ging 0,4 procent omlaag tot 31.493,34 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde 0,4 procent tot 3913,97 punten en techbeurs Nasdaq ging 0,7 procent omlaag, naar 13.865,36 punten.

Marriott

Hotelketen Marriott haalde door sluitingen van hotels in verschillende landen en verdere reisbeperkingen een slechter dan verwacht resultaat in het slotkwartaal van 2020. Het aandeel steeg desondanks 0,5 procent.

Bioscoopketen AMC stond enige tijd fors hoger nadat een oud gerucht dat techbedrijf Amazon die onderneming zou willen overnemen de kop weer opstak. Reden was een vertaling van een maanden oud Frans artikel. Uiteindelijk verdampte die winst weer en werd AMC 0,7 procent lager gezet. Verder werd ook opnieuw gepraat in het Amerikaanse Congres over de Reddit-beleggers die eerder dit jaar de koers van AMC en gameswinkelketen GameStop (min 11,4 procent) de hoogte in dreven.

Facebook

Facebook werd 1,5 procent lager gezet nadat het socialemediabedrijf het in Australië onmogelijk had gemaakt om naar nieuwsberichten te linken. Facebook deed dat uit protest tegen een wet die bepaalt dat bedrijven die linken naar nieuws de makers van dat nieuws daarvoor moeten betalen. Ook Google was het eerder niet eens met die wet.

Overigens deden techaandelen het sowieso minder nadat die de afgelopen maanden juist een drijvende kracht waren achter de stijgende beurskoersen. Behalve Facebook daalden ook Apple (min 0,9 procent), Google-moeder Alphabet (min 0,6 procent) en softwaremaker Microsoft (min 0,2 procent).

De euro was 1,2094 dollar waard, tegen 1,2076 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 1,7 procent goedkoper op 60,09 dollar. Brentolie daalde 1,4 procent in prijs, tot 63,43 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Verliezen op Wall Street na forse toename olieprijzen

NEW YORK (ANP/RTR) - Wall Street is donderdag met verliezen gesloten. Amerikaanse beleggers maakten zich vooral zorgen over een fikse toename van de olieprijzen. Die stijging werd aangewakkerd door onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze kende zijn zesde dag en er is geen uitzicht op een einde van het conflict. De vrees is juist dat de strijd zich ook nog naar andere landen kan uitbreiden.

1 uur geleden
Shell sluit olie- en gasdeals met Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - Shell heeft zijn intentie om nieuwe kansen in Venezuela te benutten formeel laten vastleggen. Donderdag sloot het olie- en gasconcern daarvoor verschillende deals met de regering van interim-president Delcy Rodríguez.

1 uur geleden
Groep Amerikaanse staten naar rechter om nieuwe heffingen Trump

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 24 Amerikaanse staten spant een rechtszaak aan tegen de recent door president Donald Trump opgelegde importheffingen van 10 procent. Volgens de staten mag Trump de streep die het Amerikaanse hooggerechtshof onlangs zette door veel van zijn eerdere heffingen, niet omzeilen door zich op een andere wet te beroepen.

2 uur geleden
VolkerWessels in hoger beroep tegen boetes omkoping Sint Maarten

AMERSFOORT (ANP) - Bouwconcern VolkerWessels verzet zich tegen twee boetes van samen 480.000 euro die twee dochterbedrijven onlangs kregen voor de omkoping van een politicus in Sint Maarten. Ook een voormalige directeur, die een geldstraf kreeg van 30.000 euro voor zijn rol bij de corruptie, heeft hoger beroep aangetekend.

2 uur geleden
EU akkoord over verbod op vegetarische kip, vegaworst mag nog wel

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement en de lidstaten hebben donderdag overeenstemming bereikt over een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Een omschrijving als vegetarische kip mag straks niet meer worden gebruikt. Dat geldt ook voor combinaties met bijvoorbeeld steak of bacon. Aanduidingen als veggieburger of vegaworst blijven wel toegestaan.

3 uur geleden
Platenbedrijf achter Taylor Swift gaat toch niet naar Wall Street

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) schort zijn plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op. Volgens het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles is er momenteel te veel onzekerheid op de markt. Dat zorgt volgens de onderneming, met hoofdkantoor in Hilversum, voor een aanzienlijke verstoring in de eigen waardering.

4 uur geleden
Flinke stijging olieprijzen drukt sentiment Europese beleggers

AMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe flinke toename van de olieprijzen door de oorlog in Iran drukte donderdag het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens met verliezen de handel uit. Olie- en gasconcern Shell zag zijn beurswaarde wel toenemen.

5 uur geleden