Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street maakt deel verliezen goed, Walmart daalt

Wall Street maakt deel verliezen goed, Walmart daalt

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen hebben donderdag hun eerdere verliezen deels weer goedgemaakt. Beleggers werden na dagen van stijgingen wat nerveus door hogere rentes, een plotselinge stijging in het aantal aanvragen voor een werkloosheidsuitkering en een aantal mindere bedrijfsresultaten. Onder meer de cijfers van winkelketen Walmart vielen analisten tegen.

Dat grootste winkelconcern ter wereld boekte vorig jaar een recordomzet, maar gaf ook aan meer geld te besteden aan personeel en investeringen. Daardoor blijft er minder geld over voor aandeelhouders en die zetten het aandeel lager. Walmart leverde 6,7 procent in.

De Dow-Jonesindex ging 0,4 procent omlaag tot 31.493,34 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde 0,4 procent tot 3913,97 punten en techbeurs Nasdaq ging 0,7 procent omlaag, naar 13.865,36 punten.

Marriott

Hotelketen Marriott haalde door sluitingen van hotels in verschillende landen en verdere reisbeperkingen een slechter dan verwacht resultaat in het slotkwartaal van 2020. Het aandeel steeg desondanks 0,5 procent.

Bioscoopketen AMC stond enige tijd fors hoger nadat een oud gerucht dat techbedrijf Amazon die onderneming zou willen overnemen de kop weer opstak. Reden was een vertaling van een maanden oud Frans artikel. Uiteindelijk verdampte die winst weer en werd AMC 0,7 procent lager gezet. Verder werd ook opnieuw gepraat in het Amerikaanse Congres over de Reddit-beleggers die eerder dit jaar de koers van AMC en gameswinkelketen GameStop (min 11,4 procent) de hoogte in dreven.

Facebook

Facebook werd 1,5 procent lager gezet nadat het socialemediabedrijf het in Australië onmogelijk had gemaakt om naar nieuwsberichten te linken. Facebook deed dat uit protest tegen een wet die bepaalt dat bedrijven die linken naar nieuws de makers van dat nieuws daarvoor moeten betalen. Ook Google was het eerder niet eens met die wet.

Overigens deden techaandelen het sowieso minder nadat die de afgelopen maanden juist een drijvende kracht waren achter de stijgende beurskoersen. Behalve Facebook daalden ook Apple (min 0,9 procent), Google-moeder Alphabet (min 0,6 procent) en softwaremaker Microsoft (min 0,2 procent).

De euro was 1,2094 dollar waard, tegen 1,2076 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 1,7 procent goedkoper op 60,09 dollar. Brentolie daalde 1,4 procent in prijs, tot 63,43 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bloomberg: miljoenen vaten olie door zeestraat ondanks claim Iran

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Dit weekend stroomden er miljoenen vaten olie door de Straat van Hormuz, meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens. Dat gebeurde ook nadat Iran had geclaimd de waterweg opnieuw te hebben afgesloten.

8 uur geleden
Italiaans modemerk Moschino benoemt nieuwe creatief directeuren

MILAAN (ANP/RTR) - Het Italiaanse modemerk Moschino heeft per direct twee nieuwe creatief directeuren benoemd. Loris Messina en Simone Rizzo volgen Adrian Appiolaza op, heeft moederbedrijf Aeffe zondag bekendgemaakt.

10 uur geleden
Medeoprichter gamebedrijf Ubisoft overleden bij vliegtuigcrash

LA BAULE-ESCOUBLAC (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - Een van de oprichters van de Franse gameontwikkelaar Ubisoft is omgekomen bij een crash met een privévliegtuig in Frankrijk. Dat meldt het bedrijf. De Franse Claude Guillemot werd 69 jaar.

11 uur geleden
Australië verlengt accijnskorting op brandstof met een maand

CANBERRA (ANP/RTR) - Australië gaat nog een extra maand korting geven op de belasting op benzine en diesel. Dat heeft premier Anthony Albanese zondag bekendgemaakt. Het land kampt nog steeds met hoge brandstofprijzen, die het gevolg zijn van de Iranoorlog. De steunmaatregel moet Australiërs helpen bij de stijgende kosten van levensonderhoud.

12 uur geleden
Irak wil olieproductie fors opvoeren na akkoord VS en Iran

BAGDAD (ANP) - Irak heeft de exploitanten van vijf grote olievelden gevraagd de productie weer op te voeren naar het niveau van voor de oorlog in het Midden-Oosten. Dat gebeurde nadat de Verenigde Staten en Iran een akkoord bereikten dat moet leiden tot de volledige heropening van de Straat van Hormuz.

1 dag geleden
Krant: België start zoektocht naar koper staatsbank Belfius

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische regering zoekt vanaf maandag officieel een investeerder voor haar belang in staatsbank Belfius, het voormalige Dexia België. Dat schrijft De Tijd op basis van bronnen. Eind vorig jaar stemde de Belgische regering in met de verkoop van een belang van 20 procent van de bank, die sinds 2011 volledig in handen is van de overheid.

1 dag geleden
Economen: Chinese muntmanipulatie kost Duitsland miljarden

KEULEN (ANP/DPA) - De Chinese munt, die volgens critici kunstmatig laag wordt gehouden door Beijing, kost de Duitse economie jaarlijks miljarden euro's aan economische groei. Dat komt naar voren in een studie van het Duitse Economisch Instituut (IW), uitgevoerd in opdracht van het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken.

1 dag geleden