Wall Street lager na verklaring Witte Huis over importtarieven
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager gesloten. Beleggers leken te zijn geschrokken van de verklaring van het Witte Huis dat de regering van president Donald Trump vasthoudt aan de invoerdatum van 1 februari voor het opleggen van importtarieven op producten uit Canada, Mexico en China.
De stemming op Wall Street was eerder vrijdag positief, maar sloeg om na de verklaring van de perschef van het Witte Huis dat de regering van Trump zaterdag de importtarieven openbaar maakt en dat die dan direct zullen gelden. Daarmee reageerde perschef Karoline Leavitt op een bericht van persbureau Reuters, waarin ingewijden meldden dat de importheffingen naar verwachting pas op 1 maart zouden ingaan.
De Dow-Jonesindex sloot 0,8 procent lager op 44.544,66 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,5 procent tot 6040,53 punten. Techgraadmeter Nasdaq verloor 0,3 procent op 19.627,44 punten.
Rentetarieven
ING-econoom James Knightley verwacht dat de Federal Reserve de rentetarieven ongewijzigd zal laten totdat meer duidelijkheid komt over de economische gevolgen van de importheffingen. Woensdag heeft de Amerikaanse centrale bank het belangrijkste rentetarief nog onveranderd gelaten.
Verder zegt hij dat een groot deel van de kostenstijgingen door de importtarieven zal worden doorberekend aan Amerikaanse consumenten. "De last zal onevenredig zwaar drukken op huishoudens met een laag inkomen, die een groter deel van hun inkomen besteden aan fysieke goederen." Huishoudens met een hoger inkomen zouden er volgens hem minder last van hebben omdat ze meer uitgeven aan diensten en ervaringen, waarop geen invoerrechten zullen gelden.
Apple
Techbedrijven zagen hun openingswinst vrijdag verdampen. Apple daalde 0,7 procent, nadat beleggers het aandeel aan het begin van de handelsdag nog hoger hadden gezet. Het techconcern heeft naar eigen zeggen zijn beste kwartaal ooit achter de rug, ondanks tegenvallende iPhone-verkopen in China. Intel zakte ook, met 2,9 procent. De chipproducent presteerde afgelopen kwartaal beter dan voorzien, maar de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel wel wat tegen.
Chevron verloor 4,6 procent. Het olie- en gasconcern boekte afgelopen kwartaal minder winst dan verwacht, mede door de lagere olieprijzen. De grote concurrent ExxonMobil, die ook met cijfers kwam, zakte 2,5 procent. Het concern behaalde meer winst dan verwacht, maar de omzet viel tegen.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
23 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 dag geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
1 dag geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
1 dag geleden