Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street lager na verklaring Witte Huis over importtarieven

Wall Street lager na verklaring Witte Huis over importtarieven

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager gesloten. Beleggers leken te zijn geschrokken van de verklaring van het Witte Huis dat de regering van president Donald Trump vasthoudt aan de invoerdatum van 1 februari voor het opleggen van importtarieven op producten uit Canada, Mexico en China.

De stemming op Wall Street was eerder vrijdag positief, maar sloeg om na de verklaring van de perschef van het Witte Huis dat de regering van Trump zaterdag de importtarieven openbaar maakt en dat die dan direct zullen gelden. Daarmee reageerde perschef Karoline Leavitt op een bericht van persbureau Reuters, waarin ingewijden meldden dat de importheffingen naar verwachting pas op 1 maart zouden ingaan.

De Dow-Jonesindex sloot 0,8 procent lager op 44.544,66 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,5 procent tot 6040,53 punten. Techgraadmeter Nasdaq verloor 0,3 procent op 19.627,44 punten.

Rentetarieven

ING-econoom James Knightley verwacht dat de Federal Reserve de rentetarieven ongewijzigd zal laten totdat meer duidelijkheid komt over de economische gevolgen van de importheffingen. Woensdag heeft de Amerikaanse centrale bank het belangrijkste rentetarief nog onveranderd gelaten.

Verder zegt hij dat een groot deel van de kostenstijgingen door de importtarieven zal worden doorberekend aan Amerikaanse consumenten. "De last zal onevenredig zwaar drukken op huishoudens met een laag inkomen, die een groter deel van hun inkomen besteden aan fysieke goederen." Huishoudens met een hoger inkomen zouden er volgens hem minder last van hebben omdat ze meer uitgeven aan diensten en ervaringen, waarop geen invoerrechten zullen gelden.

Apple

Techbedrijven zagen hun openingswinst vrijdag verdampen. Apple daalde 0,7 procent, nadat beleggers het aandeel aan het begin van de handelsdag nog hoger hadden gezet. Het techconcern heeft naar eigen zeggen zijn beste kwartaal ooit achter de rug, ondanks tegenvallende iPhone-verkopen in China. Intel zakte ook, met 2,9 procent. De chipproducent presteerde afgelopen kwartaal beter dan voorzien, maar de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel wel wat tegen.

Chevron verloor 4,6 procent. Het olie- en gasconcern boekte afgelopen kwartaal minder winst dan verwacht, mede door de lagere olieprijzen. De grote concurrent ExxonMobil, die ook met cijfers kwam, zakte 2,5 procent. Het concern behaalde meer winst dan verwacht, maar de omzet viel tegen.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: huizenprijzen stijgen harder dan verwacht

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen in Nederland stijgen dit jaar volgens ABN AMRO sterker dan verwacht. De bank heeft haar verwachting bijgesteld naar een stijging van 8 procent, ten opzichte van de eerdere 7 procent. "De prijsgroei wordt vooral gedreven door inkomensgroei en aanbodtekort", aldus de economen.

3 uur geleden
Gemengd slot op Wall Street, Tesla daalt

NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. De elektrische autofabrikant Tesla eindigde 5,3 procent lager na de opgelaaide ruzie tussen topman Elon Musk en de Amerikaanse president Donald Trump. Trump heeft gedreigd om te bezuinigen op overheidsgeld voor Musks bedrijven.

5 uur geleden
Trump denkt niet na over verlenging pauze op heffingen, zegt hij

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niet na te denken over een mogelijke verlenging van de pauze die hij heeft ingesteld op hogere importheffingen voor tientallen handelspartners. Dat zei hij tegen journalisten aan boord van het presidentiƫle vliegtuig Air Force One.

5 uur geleden
Meer nieuwe caravans en campers verkocht, meeste staan in Brabant

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe caravans en campers in Nederland is in de eerste helft van dit jaar gestegen. Dat melden brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Van alle caravans en kampeerauto's in ons land staan de meeste geregistreerd in de provincie Noord-Brabant.

6 uur geleden
Luchtvaartautoriteit: schrap kwart vluchten Parijs om staking

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Franse luchtvaartautoriteit DGAC heeft luchtvaartmaatschappijen gevraagd hun vluchten van en naar Parijse luchthavens op donderdag met een kwart te verminderen. Dat is het gevolg van een aangekondigde staking door luchtverkeersleiders. De oproep geldt onder meer voor de drukke Parijse luchthaven Charles de Gaulle.

7 uur geleden
Werkgevers uitzendbranche: slechts kleine groep staakt bij AH

LIJNDEN (ANP) - Slechts een kleine groep uitzendkrachten bij enkele distributiecentra van Albert Heijn heeft het werk neergelegd, stelt de werkgeversorganisatie voor de uitzendbranche ABU. Volgens de organisatie geldt voor de "overgrote meerderheid van de uitzendkrachten" dat die gewoon werkt of wil werken. Dinsdag heeft vakbond FNV aangekondigd dat de staking van uitzendkrachten is uitgebreid van twee naar vier locaties.

8 uur geleden
Heineken: mensen drinken meer alcoholvrij bier op festivals

LEIDEN (ANP) - Nederlanders kiezen op een festival steeds vaker voor alcoholvrij bier. De consumptie van 0.0-bieren op festivals is dit jaar met 35 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder, meldt Heineken op basis van eigen cijfers over de verkopen. De brouwer verkoopt zijn biermerken, waaronder Heineken, Heineken 0.0, Brand en Desperados, naar eigen zeggen op 70 procent van alle festivals en evenementen in Nederland.

9 uur geleden