Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street lager door spanningen Rusland, olieprijs wat gezakt

Wall Street lager door spanningen Rusland, olieprijs wat gezakt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met een verlies gesloten. Beleggers houden zich vooral bezig met de oorlog in Oekraïne en de impact van de economische sancties tegen Rusland op de wereldeconomie. De olieprijzen zijn wat gedaald na de enorme stijging van de afgelopen dagen.

De Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell bevestigde donderdag voor het bankencomité van de Senaat dat de Federal Reserve de rente deze maand zal verhogen. Hij zou dan zelf een verhoging van 0,25 procentpunt aanbevelen en steunen. Later dit jaar volgen naar verwachting verdere verhogingen van de rente.

Een dag eerder verklaarde Powell al tegen leden van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden dat een verhoging van de rente op zijn plaats is, omdat de inflatie enorm is opgelopen en de werkloosheid erg laag is. De economische impact van de oorlog in Oekraïne is volgens hem onzeker en hij beloofde behoedzaam en wendbaar te opereren. De Fed komt 15 maart bijeen voor een rentevergadering.

Olie goedkoper

Een vat Amerikaanse olie werd 1,8 procent goedkoper op 108,59 dollar. Brentolie zakte 1,6 procent in prijs tot 111,11 dollar per vat. Door de onzekerheid over Russische toevoer bereikte een vat Amerikaanse olie woensdag nog het hoogste niveau sinds april 2011. Hoewel er geen sancties zijn tegen de handel in Russische olie, lijken handelaren toch geen zaken met het land te willen doen. Ook steeds meer grote oliebedrijven vertrekken uit Rusland.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,3 procent lager op 33.794,66 punten. De breed samengestelde S&P 500 ging 0,5 procent omlaag tot 4.363,49 punten en techbeurs Nasdaq daalde 1,6 procent tot 13.537,94 punten.

Werkloosheidsuitkeringen

Voorbeurs werd nog bekendgemaakt dat de aanvragen van werkloosheidsuitkeringen in de Verenigde Staten vorige week zijn gedaald met 18.000 tot 215.000. Vooraf werd gerekend op 225.000 nieuwe aanvragen.

Best Buy steeg 9,2 procent. De elektronicaketen kampte in het vierde kwartaal met voorraadproblemen en personeelstekorten en boekte minder omzet dan verwacht. Het bedrijf dat tijdens de coronapandemie flink profiteerde van de vraag naar apparatuur vanwege het vele thuiswerken, gaf ook een tegenvallende omzetverwachting voor 2022 af. Voor de jaren daarna verwacht het bedrijf wel meer groei.

De euro was 1,1063 dollar waard, tegen 1,1098 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Muziekconcern UMG stijgt op Damrak na aandeleninkoop

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde maandag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles gaat voor 500 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen om aandeelhouders te belonen. Het eerste aandeleninkoopprogramma van het bedrijf onderstreept volgens het bestuur van UMG het vertrouwen in de strategie en groei op lange termijn. Het aandeel steeg ruim 3 procent en was daarmee de sterkste stijger in de AEX-index.

1 uur geleden
RDC: verkoop brommobielen groeit sneller dan ooit

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal brommobielen in Nederland is in de afgelopen vijf jaar explosief gestegen. De verkoop van de kleine karretjes, populair onder pubers, groeit volgens databedrijf RDC sneller dan ooit.

1 uur geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea flink lager door hoge olieprijs

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul zijn maandag flink weggezakt door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Door de strijd in de olierijke regio zijn de olieprijzen hard gestegen en landen als Japan en Zuid-Korea zijn erg afhankelijk van de import van olie uit de regio.

2 uur geleden
Prijspeiling Consumentenbond: prijzen eieren naar recordhoogte

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van eieren in Nederland zijn gestegen naar een recordhoogte. Dat meldt de Consumentenbond na een eigen prijspeiling bij de dertien grootste supermarktketens. Volgens de belangenbehartiger voor consumenten zijn eieren in vijf jaar gemiddeld 38 procent duurder geworden.

2 uur geleden
Verkoopprijzen Nederlandse industrie ruim 2 procent lager

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in februari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 2,3 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In januari daalden de prijzen met 2,5 procent.

3 uur geleden
Duitse transportsector wil steun overheid om dure diesel

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.

20 uur geleden
Schouten: chemiesector onder druk, gebrek aan urgentie kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.

21 uur geleden