Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street kleurt groen door sterke bedrijfscijfers

Wall Street kleurt groen door sterke bedrijfscijfers

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters in New York wisten de openingswinsten dinsdag gedurende de dag verder uit te breiden. Beleggers voelden zich gesterkt door meevallende bedrijfsresultaten, onder andere van Coca-Cola.

De frisdrankenproducent boekte afgelopen kwartaal meer winst en omzet dan verwacht. Ook het verkoopvolume nam toe ondanks de prijsverhogingen. Dankzij de sterke resultaten schroefde Coca-Cola ook zijn verwachtingen voor het hele jaar opnieuw op. Aandelen Coca-Cola sloten 2,9 procent hoger.

Ook 3M en General Electric (GE) kwamen met resultaten. Beide industrieconcerns waren eveneens positiever over de winst dit jaar, na sterker dan verwachte kwartaalresultaten. 3M, dat eerder dit jaar al aankondigde 6000 medewerkers te ontslaan, profiteerde daarbij van kostenverlagingen. Het aandeel won 5,3 procent. GE deed goede zaken met zijn tak voor vliegtuigmotoren dankzij het sterke herstel van het vliegverkeer. Met de windmolentak van het bedrijf gaat het minder goed. Desondanks schoot het aandeel 6,5 procent omhoog.

Oorlog

Ook General Motors opende de boeken. De autofabrikant presteerde in het afgelopen kwartaal eveneens beter dan verwacht. Door de voortslepende stakingen bij het bedrijf kan GM echter niet zeggen of het dit jaar nog een winst van 14 miljard dollar zal realiseren. Door de staking van de vakbond United Auto Workers, die nu in de zesde week zit, moet GM die winstdoelstelling loslaten. Het aandeel zakte 2,3 procent.

Verder hielden beleggers de ontwikkelingen rond de oorlog tussen Israël en Hamas in de gaten. Ook werd scherp gelet op de schommelingen van de rentetarieven op Amerikaanse staatsobligaties. Zo zakte de rente op Amerikaanse tienjarige staatsobligaties weer onder de 5 procent. Eerder steeg de tienjaarsrente voor het eerst in zestien jaar tot boven dat niveau.

Techconcerns

De Dow-Jonesindex sloot met een winst van 0,6 procent op 33.141,38 punten. De bredere S&P 500 klom 0,7 procent tot 4247,68 punten. Techgraadmeter Nasdaq ging 0,9 procent omhoog tot 13.139,88 punten.

Softwareconcern Microsoft won 0,4 procent en Google-moeder Alphabet klom 1,7 procent. De twee grote techconcerns brengen na de slotbel op Wall Street de kwartaalcijfers naar buiten. De aandacht van beleggers zal daarbij vooral uitgaan naar de inkomsten uit advertenties.

Spotify maakte een koerssprong van ruim 10 procent. Zowel de omzet als het aantal luisteraars steeg in het derde kwartaal.

Meer uit Financieel

Minister Financiën VS naar Japan en Zuid-Korea in aanloop top

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat op bezoek in Japan en Zuid-Korea in aanloop naar de top tussen president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping in Beijing die komende week plaatsvindt.

7 uur geleden
Krant: modehuis Armani kan belang verdelen onder beoogde kopers

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.

11 uur geleden
Topman Aramco: wereld 1 miljard vaten olie misgelopen door oorlog

RIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.

13 uur geleden
Bloomberg: lng-tanker uit Qatar door Straat van Hormuz

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.

13 uur geleden
Meer winst Saudi Aramco ondanks verstoring export door oorlog

RIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.

14 uur geleden
Duitse drone-start-up haalt 1,2 miljard dollar op

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.

1 dag geleden
Bonden: or-leden moeten zich meer bemoeien met AI op de werkvloer

DEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.

1 dag geleden