Wall Street kleurt groen door sterke bedrijfscijfers
NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters in New York wisten de openingswinsten dinsdag gedurende de dag verder uit te breiden. Beleggers voelden zich gesterkt door meevallende bedrijfsresultaten, onder andere van Coca-Cola.
De frisdrankenproducent boekte afgelopen kwartaal meer winst en omzet dan verwacht. Ook het verkoopvolume nam toe ondanks de prijsverhogingen. Dankzij de sterke resultaten schroefde Coca-Cola ook zijn verwachtingen voor het hele jaar opnieuw op. Aandelen Coca-Cola sloten 2,9 procent hoger.
Ook 3M en General Electric (GE) kwamen met resultaten. Beide industrieconcerns waren eveneens positiever over de winst dit jaar, na sterker dan verwachte kwartaalresultaten. 3M, dat eerder dit jaar al aankondigde 6000 medewerkers te ontslaan, profiteerde daarbij van kostenverlagingen. Het aandeel won 5,3 procent. GE deed goede zaken met zijn tak voor vliegtuigmotoren dankzij het sterke herstel van het vliegverkeer. Met de windmolentak van het bedrijf gaat het minder goed. Desondanks schoot het aandeel 6,5 procent omhoog.
Oorlog
Ook General Motors opende de boeken. De autofabrikant presteerde in het afgelopen kwartaal eveneens beter dan verwacht. Door de voortslepende stakingen bij het bedrijf kan GM echter niet zeggen of het dit jaar nog een winst van 14 miljard dollar zal realiseren. Door de staking van de vakbond United Auto Workers, die nu in de zesde week zit, moet GM die winstdoelstelling loslaten. Het aandeel zakte 2,3 procent.
Verder hielden beleggers de ontwikkelingen rond de oorlog tussen Israël en Hamas in de gaten. Ook werd scherp gelet op de schommelingen van de rentetarieven op Amerikaanse staatsobligaties. Zo zakte de rente op Amerikaanse tienjarige staatsobligaties weer onder de 5 procent. Eerder steeg de tienjaarsrente voor het eerst in zestien jaar tot boven dat niveau.
Techconcerns
De Dow-Jonesindex sloot met een winst van 0,6 procent op 33.141,38 punten. De bredere S&P 500 klom 0,7 procent tot 4247,68 punten. Techgraadmeter Nasdaq ging 0,9 procent omhoog tot 13.139,88 punten.
Softwareconcern Microsoft won 0,4 procent en Google-moeder Alphabet klom 1,7 procent. De twee grote techconcerns brengen na de slotbel op Wall Street de kwartaalcijfers naar buiten. De aandacht van beleggers zal daarbij vooral uitgaan naar de inkomsten uit advertenties.
Spotify maakte een koerssprong van ruim 10 procent. Zowel de omzet als het aantal luisteraars steeg in het derde kwartaal.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen maakten maandag in de laatste handelsuren een opmerkelijke ommezwaai en sloten in de plus. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog tegen Iran binnenkort voorbij is. "Ik denk dat de oorlog zo goed als voorbij is", zei Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender CBS. De Amerikanen en de Israëliërs lopen volgens hem "heel ver op schema" met hun luchtaanvallen.
32 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU moet voorbereid zijn op een langere periode van instabiliteit met "mogelijke verstoringen in de scheepvaart, stijgingen van de energieprijzen en gevolgen voor de inflatie". Dat zei de voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, maandagavond na afloop van de vergadering van de EU-ministers van Financiën van de eurolanden.
34 minuten geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije stelt een maximumprijs op autobrandstoffen in vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft de Hongaarse premier Viktor Orbán maandag gezegd. Volgens hem wordt de benzineprijs gemaximeerd op 595 forint per liter, omgerekend ongeveer 1,50 euro. Op diesel komt een maximumprijs van 615 forint per liter (1,62 euro).
4 uur geleden