Wall Street kijkt uit naar nieuwe masterplan van Tesla
NEW YORK (ANP) - Tesla verloor woensdag in de vroege handel op Wall Street licht aan beurswaarde. Beleggers zijn erg voorzichtig en wachten met spanning op het Masterplan 3 dat topman Elon Musk later op de dag bekend zal maken in een bijpraatsessie met investeerders. Het Masterplan 2 dateert al weer van 2016 en het toekomstbeeld met zelfrijdende robottaxi's en autodelen dat Musk destijds schetste is voor een groot deel niet uitgekomen.
Het aandeel Tesla noteerde kort na de openingsbel 1,1 procent lager. Over de inhoud van de plannen van Musk wordt intussen druk gespeculeerd. Kenners denken dat er waarschijnlijk een nieuw modulair platform aangekondigd wordt waardoor Tesla goedkoper auto's zou kunnen produceren. Tesla's zouden dan dus in prijs omlaag kunnen en interessanter worden voor een breder publiek.
De algehele stemming op Wall Street was licht negatief, ondanks een sterker dan verwachte toename van de bedrijvigheid in de Chinese industriesector. De Dow-Jonesindex noteerde 0,1 procent lager op 32.613 punten. De brede S&P 500 daalde 0,3 procent tot 3959 punten en techbeurs Nasdaq leverde 0,3 procent in tot 11.426 punten.
Concurrent Tesla
Beleggers verwerken onder meer de resultaten van retailers Lowe's en Kohl's, die respectievelijk 2,2 procent en 0,8 procent verloren. Bioskoopketen AMC Entertainment (min 4,3 procent) en zonne-energiebedrijf First Solar (plus 7,9 procent) gaven eveneens een kijkje in de boeken.
Tesla-rivaal Rivian zakte daarnaast haast 11 procent. De fabrikant van elektrische voertuigen leed afgelopen kwartaal minder verlies dan gevreesd, maar de omzet viel tegen.
HP en General Motors
Ook computermaker HP (min 1 procent) kwam met een gemengd kwartaalbericht. Het bedrijf kampt met zwakke pc-verkopen en boekte minder omzet dan kenners hadden verwacht. De winst viel wel iets hoger uit dan analisten hadden voorzien.
Verder won General Motors 1,2 procent. Volgens zakenzender CNBC schrapt de autofabrikant zo'n 500 banen om kosten te besparen.
Vaccinmaker Novavax en dollar- en oliekoers
Novavax kelderde op zijn beurt ruim een kwart. De vaccinmaker dook afgelopen kwartaal dieper in de rode cijfers en boekte minder omzet dan verwacht. Het bedrijf kondigde aan de kosten te willen verlagen en banen te schrappen, maar gaf geen details over de besparingsplannen. Novavax ontwikkelde een zogenoemd eiwitvaccin tegen het coronavirus als alternatief voor de zogeheten mRNA-vaccins van Moderna, Pfizer en BioNTech, die zijn gemaakt met de nieuwste technologieƫn. De vraag naar het vaccin van Novavax viel echter tegen.
De euro was 1,0672 dollar waard, tegen 1,0600 een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder op 77,13 dollar per vat. Brentolie kostte 0,2 procent meer op 83,60 dollar per vat.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
47 minuten geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
1 uur geledenORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.
3 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.
15 uur geledenLEIDEN (ANP) - De Leidse biotechnoloog Pharming heeft toestemming gekregen om zijn tweede medicijn ook in de Europese Unie op de markt te brengen. Volgens het beursgenoteerde bedrijf is Joenja in het landenblok de eerste goedgekeurde behandeling voor APDS, een zeldzame aandoening van het immuunsysteem.
15 uur geleden