Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street hoger ondanks zwaar tegenvallend banenrapport

Wall Street hoger ondanks zwaar tegenvallend banenrapport

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn de laatste sessie van de week positief aan de nieuwe handelsdag begonnen. Beleggers verwerkten een zwaar tegenvallend banenrapport van de Amerikaanse overheid. Daaruit kwam naar voren dat er 266.000 banen bijkwamen in april, waar rekening werd gehouden met de aanwas van bijna 1 miljoen banen.

De werkloosheid in de VS steeg in april ligt tot 6,1 procent van de beroepsbevolking. Dat was een maand eerder nog 6 procent. Na publicatie van het rapport zakten de rentes hard in, wat goed nieuws betekende voor onder meer techbedrijven.

Techgraadmeter Nasdaq won in de vroege handel 0,7 procent tot 13.733 punten. De leidende Dow-Jonesindex leek voorafgaand aan het banenrapport op weg om andermaal een nieuwe recordstand in de boeken te zetten. Maar het banencijfer joeg beleggers schrik aan en de graadmeter opende in de min. Die werd snel weggepoetst en na een kwartiertje handel stond er een plus van 0,3 procent op de borden met een stand van 34.654 punten. De brede S&P 500 won 0,1 procent tot 4203 punten.

Pfizer en BioNTech

Farmaceuten Pfizer en BioNTech zijn een procedure begonnen om het coronavaccin in de VS voor mensen vanaf 16 jaar toe te staan. Daarmee zijn de farmaceuten de eerste die een volledige vergunning voor het middel hebben aangevraagd. Het aandeel Pfizer won 1,6 procent. BioNTech koerste 6 procent hoger.

Verder zakte Beyond Meat haast 7 procent. Het verlies van de maker van vleesvervangers viel veel hoger uit dan waar kenners in doorsnee op hadden gerekend. Ook qua omzet wist het bedrijf niet aan de gemiddelde verwachting te voldoen. Volgens Beyond Meat heeft de crisis de vraag naar zijn producten in winkels en in restaurants verminderd.

Square

Financieel dienstverlener Square van Twitter-baas Jack Dorsey, kwam met beter dan verwachte resultaten en won 5,6 procent. De onderneming profiteerde onder andere van een groeiende vraag naar bitcoin-transacties. Ook cloudopslagdienst Dropbox (plus 1,3 procent) wist beleggers te overtuigen met zijn handelsupdate.

Verder stond de maker van fitnessapparatuur Peloton Interactive in de belangstelling met een plus van 9,6 procent. Het bedrijf waarschuwde dat de terugroepactie van loopbanden het bedrijf opzadelt met een kostenpost van 165 miljoen dollar. Eerder kwam een kind om het leven door een ongeluk met een loopband van Peloton. Wel zette het bedrijf goede resultaten neer en ziet het nog meer groeikansen.

De euro stond op 1,2108 dollar, tegen 1,2054 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,7 procent in prijs tot 64,28 dollar. Brentolie werd 0,6 procent goedkoper op 67,70 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ECB-voorzitter: inflatieverwachtingen op lange termijn stabiel

NICOSIA (ANP) - De energiecrisis drijft de inflatie op en zet de economie onder druk, maar de inflatieverwachtingen op de lange termijn blijven "grotendeels stabiel", zei president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde vrijdag in Nicosia.

37 minuten geleden
FNV: ingrepen kabinet onnodig voor betaalbare sociale zekerheid

UTRECHT (ANP) - De ingrepen van het kabinet rond sociale zekerheid zijn niet nodig om bijvoorbeeld de AOW betaalbaar te houden. Dat stelt FNV na een analyse op basis van cijfers van onder andere het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

38 minuten geleden
EU schort importtarieven kunstmeststoffen een jaar op

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben vrijdag ingestemd met het opschorten van importtarieven voor bepaalde kunstmeststoffen voor de duur van een jaar. Dat voorstel deed de Europese Commissie in januari.

49 minuten geleden
VCP ziet oproep VNO-NCW-voorzitter als steun voor ultimatum

UTRECHT (ANP) - Vakcentrale VCP ziet oproepen van de nieuwe VNO-NCW-voorzitter Coen van Oostrom aan het kabinet als steun voor het ultimatum dat de organisatie samen met vakbonden FNV en CNV had gesteld. De bonden eisen dat het kabinet voor komende maandag plannen voor een snellere stijging van de AOW-leeftijd en bezuinigingen op de WIA en WW van tafel haalt.

1 uur geleden
Geen bonussen voor personeel Qatar Airways door Iranoorlog

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Qatar Airways keert dit jaar geen bonussen uit aan de bijna 60.000 medewerkers. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de verstoring van het luchtruim heeft de luchtvaartmaatschappij tienduizenden vluchten moeten annuleren en liep daardoor miljarden aan inkomsten mis.

1 uur geleden
Lionel Messi tweede voetbalmiljardair na Cristiano Ronaldo

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Argentijnse voetballer Lionel Messi is de tweede voetballer ooit die zich miljardair mag noemen. Dat blijkt uit de Bloomberg Billionaires Index. De Portugees Cristiano Ronaldo ging hem voor.

2 uur geleden
ACM berispt energiebedrijf voor laat melden marktgevoelige info

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt heeft een internationaal energiebedrijf berispt voor het te laat naar buiten brengen van marktgevoelige informatie. De marktwaakhond noemt het bedrijf niet bij naam, maar meldt dat de onderneming zowel elektriciteit produceert als energie verhandelt.

2 uur geleden