Wall Street geeft winsten in slotfase weg door uitverkoop tech
NEW YORK (ANP) - De aandelenmarkten in New York hebben de sterke opening geen vervolg kunnen geven. In het laatste uur van de handelsdag gingen met name techbedrijven omlaag doordat beleggers winsten pakten. Eerder op de dag stond Wall Street nog stevig in het groen na de bekendmaking van president Joe Biden dat Federal Reserve-voorzitter Jay Powell een nieuwe termijn krijgt. Vooral banken werden door dat nieuws hoger gezet.
Biden twijfelde lang of hij Powell, die door Bidens voorganger Donald Trump werd benoemd, zou herbenoemen. De naam van Lael Brainard werd veel genoemd als zijn mogelijke opvolger. Brainard staat bekend als een tegenstandster van versoepelingen van de bankenregels die na de financiƫle crisis werden opgelegd, terwijl Powell bereid is tot enige versoepelingen. Banken als Citigroup, Goldman Sachs en Bank of America stegen tot 2,2 procent.
Techbedrijven hadden het zwaarder. Apple stond een groot deel van de handelsdag boven de oude recordstand, maar hield uiteindelijk een plusje van 0,3 procent over. Microsoft, Google-moeder Alphabet en Facebook-moeder Meta daalden tot 1,8 procent.
Twitter (min 2,3 procent) maakte bekend zijn nieuwe winkeldienst deze week tijdens Black Friday te gaan gebruiken, in samenwerking met Walmart (plus 1,7 procent). Voor Twitter moet het laten winkelen van gebruikers via zijn berichtendienst tot een extra inkomstenbron leiden.
De Dow-Jonesindex sloot met een plus van 0,1 procent op 35.619,25 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde 0,3 procent tot 4682,94 punten en technologiegraadmeter Nasdaq werd 1,3 procent lager gezet tot 15.854,76 punten.
Vonage
Clouddienstverlener Vonage was een opvallende stijger met een winst van 27 procent na het nieuws dat het bedrijf voor 6,2 miljard dollar wordt overgenomen door de Zweedse maker van telecomapparatuur Ericsson. Ruimtevaartbedrijf Astra Space won ruim 17 procent. De onderneming heeft afgelopen weekend voor het eerst succesvol een raket de ruimte in gestuurd.
De euro was 1,1236 dollar waard, tegen 1,1262 dollar bij de slotbel in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent duurder op 76,32 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent meer, op 79,31 dollar per vat. Een opmerking van de olieproducerende landen in OPEC+ dat het bij het vrijgeven van oliereserves door onder meer de Verenigde Staten, Japan en India mogelijk zijn eigen productie aanpast stutte de prijzen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het "misleidende gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing". Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, stelt een woordvoerder van KPN.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren opgelucht dat de streamingdienst afziet van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. Het bestuur van Warner stelde dat het nieuwste overnamebod van concurrent Paramount Skydance "superieur" was aan het bestaande fusieakkoord met Netflix. De streamingdienst had het recht om het bod van Paramount te evenaren, maar besloot dat niet te doen. Het aandeel Netflix werd daarop 8,9 procent hoger gezet.
3 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.
6 uur geleden