Wall Street geeft winsten in slotfase weg door uitverkoop tech
NEW YORK (ANP) - De aandelenmarkten in New York hebben de sterke opening geen vervolg kunnen geven. In het laatste uur van de handelsdag gingen met name techbedrijven omlaag doordat beleggers winsten pakten. Eerder op de dag stond Wall Street nog stevig in het groen na de bekendmaking van president Joe Biden dat Federal Reserve-voorzitter Jay Powell een nieuwe termijn krijgt. Vooral banken werden door dat nieuws hoger gezet.
Biden twijfelde lang of hij Powell, die door Bidens voorganger Donald Trump werd benoemd, zou herbenoemen. De naam van Lael Brainard werd veel genoemd als zijn mogelijke opvolger. Brainard staat bekend als een tegenstandster van versoepelingen van de bankenregels die na de financiƫle crisis werden opgelegd, terwijl Powell bereid is tot enige versoepelingen. Banken als Citigroup, Goldman Sachs en Bank of America stegen tot 2,2 procent.
Techbedrijven hadden het zwaarder. Apple stond een groot deel van de handelsdag boven de oude recordstand, maar hield uiteindelijk een plusje van 0,3 procent over. Microsoft, Google-moeder Alphabet en Facebook-moeder Meta daalden tot 1,8 procent.
Twitter (min 2,3 procent) maakte bekend zijn nieuwe winkeldienst deze week tijdens Black Friday te gaan gebruiken, in samenwerking met Walmart (plus 1,7 procent). Voor Twitter moet het laten winkelen van gebruikers via zijn berichtendienst tot een extra inkomstenbron leiden.
De Dow-Jonesindex sloot met een plus van 0,1 procent op 35.619,25 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde 0,3 procent tot 4682,94 punten en technologiegraadmeter Nasdaq werd 1,3 procent lager gezet tot 15.854,76 punten.
Vonage
Clouddienstverlener Vonage was een opvallende stijger met een winst van 27 procent na het nieuws dat het bedrijf voor 6,2 miljard dollar wordt overgenomen door de Zweedse maker van telecomapparatuur Ericsson. Ruimtevaartbedrijf Astra Space won ruim 17 procent. De onderneming heeft afgelopen weekend voor het eerst succesvol een raket de ruimte in gestuurd.
De euro was 1,1236 dollar waard, tegen 1,1262 dollar bij de slotbel in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent duurder op 76,32 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent meer, op 79,31 dollar per vat. Een opmerking van de olieproducerende landen in OPEC+ dat het bij het vrijgeven van oliereserves door onder meer de Verenigde Staten, Japan en India mogelijk zijn eigen productie aanpast stutte de prijzen.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
9 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
9 uur geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
10 uur geledenORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.
11 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.
12 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.
1 dag geleden