Wall Street geeft winsten in slotfase weg door uitverkoop tech
NEW YORK (ANP) - De aandelenmarkten in New York hebben de sterke opening geen vervolg kunnen geven. In het laatste uur van de handelsdag gingen met name techbedrijven omlaag doordat beleggers winsten pakten. Eerder op de dag stond Wall Street nog stevig in het groen na de bekendmaking van president Joe Biden dat Federal Reserve-voorzitter Jay Powell een nieuwe termijn krijgt. Vooral banken werden door dat nieuws hoger gezet.
Biden twijfelde lang of hij Powell, die door Bidens voorganger Donald Trump werd benoemd, zou herbenoemen. De naam van Lael Brainard werd veel genoemd als zijn mogelijke opvolger. Brainard staat bekend als een tegenstandster van versoepelingen van de bankenregels die na de financiële crisis werden opgelegd, terwijl Powell bereid is tot enige versoepelingen. Banken als Citigroup, Goldman Sachs en Bank of America stegen tot 2,2 procent.
Techbedrijven hadden het zwaarder. Apple stond een groot deel van de handelsdag boven de oude recordstand, maar hield uiteindelijk een plusje van 0,3 procent over. Microsoft, Google-moeder Alphabet en Facebook-moeder Meta daalden tot 1,8 procent.
Twitter (min 2,3 procent) maakte bekend zijn nieuwe winkeldienst deze week tijdens Black Friday te gaan gebruiken, in samenwerking met Walmart (plus 1,7 procent). Voor Twitter moet het laten winkelen van gebruikers via zijn berichtendienst tot een extra inkomstenbron leiden.
De Dow-Jonesindex sloot met een plus van 0,1 procent op 35.619,25 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde 0,3 procent tot 4682,94 punten en technologiegraadmeter Nasdaq werd 1,3 procent lager gezet tot 15.854,76 punten.
Vonage
Clouddienstverlener Vonage was een opvallende stijger met een winst van 27 procent na het nieuws dat het bedrijf voor 6,2 miljard dollar wordt overgenomen door de Zweedse maker van telecomapparatuur Ericsson. Ruimtevaartbedrijf Astra Space won ruim 17 procent. De onderneming heeft afgelopen weekend voor het eerst succesvol een raket de ruimte in gestuurd.
De euro was 1,1236 dollar waard, tegen 1,1262 dollar bij de slotbel in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent duurder op 76,32 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent meer, op 79,31 dollar per vat. Een opmerking van de olieproducerende landen in OPEC+ dat het bij het vrijgeven van oliereserves door onder meer de Verenigde Staten, Japan en India mogelijk zijn eigen productie aanpast stutte de prijzen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.
7 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.
9 uur geledenSTAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.
11 uur geleden