Wall Street fors lager na opmerkingen Fed-baas Powell
NEW YORK (AFN) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met stevige minnen de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten het rentebesluit van de Federal Reserve en opmerkingen van Fed-voorzitter Jerome Powell dat de economische vooruitzichten erg onzeker zijn. Verder waren er resultaten van vliegtuigbouwer Boeing, softwareconcern Microsoft en koffieketen Starbucks, met nabeurs cijfers van de grote technologiebedrijven Apple, Facebook en Tesla.
De Dow-Jonesindex eindigde 2,1 procent in het rood op 30.303,17 punten. De brede S&P 500 zakte 2,6 procent tot 3750,77 punten en techbeurs Nasdaq daalde 2,8 procent tot 13.112,65 punten.
De Amerikaanse centrale bank hield zoals verwacht het monetair beleid onveranderd. In een toelichting zei Powell dat het economisch herstel van de coronacrisis aan het afzwakken is door het stijgende aantal besmettingen en nieuwe lockdowns. Volgens hem is er nog een lange weg te gaan en is het allerbelangrijkste voor de economie dat mensen gevaccineerd worden tegen het virus.
Boeing
Boeing leed vorig jaar een miljardenverlies en ging 4 procent omlaag. Zwaar getroffen luchtvaartmaatschappijen stelden door de crisis de levering van bestelde vliegtuigen uit of annuleerden orders volledig. Ook het aan de grond houden van de 737 MAX speelde het bedrijf parten.
Microsoft deed in het slotkwartaal van vorig jaar opnieuw goede zaken met zijn clouddiensten. Door een nieuwe golf van het virus in veel landen was er weer meer aandacht voor thuiswerken en -onderwijs. De vraag naar diensten van Microsoft steeg daardoor flink. Het aandeel won 0,3 procent.
GameStop
Starbucks leverde 6,5 procent in. De koffieketen had afgelopen kwartaal last van onzekerheid op de Amerikaanse thuismarkt en sluitingen van filialen in onder meer Europa. De maker van iPhones Apple verloor 0,8 procent in aanloop naar de cijfers. Socialmediabedrijf Facebook daalde 3,5 procent en de fabrikant van elektrische auto's Tesla werd 2 procent lager gezet.
Verder hield de beursgekte van de afgelopen tijd rond de winkelketen voor computerspelletjes GameStop aan. Het aandeel sprong nog eens 138 procent omhoog. Een groep kleine beleggers verenigd via het onlineplatform Reddit jaagt de koers omhoog. Shortsellers, die speculeren op een koersdaling van GameStop, lijden daardoor zware verliezen.
De euro stond op 1,2103 dollar, tegen 1,2107 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,3 procent tot 52,60 dollar. Brentolie werd 1,1 procent goedkoper op 55,60 dollar per vat.
Meer uit Financieel
HAMBURG (ANP/RTR) - Ondanks dat de Straat van Hormuz zaterdag kort na heropening al weer sloot, is het meerdere cruiseschepen toch gelukt uit de Perzische Golf te varen. TUI Cruises heeft zondag bekendgemaakt dat haar schepen Mein Schiff 4 en Mein Schiff 5 door de zeestraat zijn gevaren. MSC Cruises kwam met een verklaring dat de MSC Euribia Dubai had verlaten en nu op weg is naar Europa.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kan beter nog even wachten voordat ze de rente verhoogt, in plaats van te snel te handelen, gezien de nog altijd grote onzekerheid over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het Maltese centralebankhoofd Alexander Demarco, tevens een van de beleidsbepalers bij de ECB, gezegd bij de voorjaarsvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washington.
10 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.
12 uur geledenWENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.
14 uur geledenGENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.
17 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.
17 uur geleden