Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street enthousiast over Robotaxi-mijlpaal van Tesla

Wall Street enthousiast over Robotaxi-mijlpaal van Tesla

NEW YORK (ANP) - Autofabrikant Tesla was donderdag een duidelijke winnaar op de beurs in New York. Beleggers leken vooral positief over nieuws dat het bedrijf begint met het aanbieden van echte Robotaxi-ritten in het Texaanse Austin. Dat wordt gezien als een belangrijke mijlpaal. Verder kondigde topman Elon Musk vanuit Davos aan dat Tesla waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots gaat verkopen aan het grote publiek.

Het aandeel Tesla eindigde meer dan 4 procent hoger. Musk heeft herhaaldelijk gezegd dat zelfrijdende taxi's cruciaal zijn voor de financiƫle toekomst van Tesla. In Austin begon Tesla vorig jaar al op kleine schaal met Robotaxi's, maar daarbij was het nog verplicht dat er een medewerker meereed die de besturing van de auto zo nodig kon overnemen.

Tesla loopt nog wel ver achter op Waymo van Google-moederbedrijf Alphabet. Die begon al eind 2018 met het aanbieden van ritten zonder bestuurder in de omgeving van Phoenix. Het bedrijf heeft inmiddels zelfrijdende taxi's rondrijden in meerdere steden.

Groenland

De belangrijkste graadmeters op Wall Street gingen donderdag voor de tweede dag op rij omhoog. Beleggers reageerden woensdag al opgelucht toen de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigementen over heffingen voor Europese bondgenoten had ingetrokken. Daarmee wilde de president eerst landen onder druk zetten over Groenland.

De Dow-Jonesindex won 0,6 procent tot 49.384,01 punten. De brede S&P 500-index steeg ook 0,6 procent, naar 6913,35 punten. Techbeurs Nasdaq kreeg er 0,9 procent bij op 23.436,02 punten.

Gunstige cijfers Amerikaanse economie

Donderdag kwamen er ook gunstige cijfers over de Amerikaanse economie. Zo is deze in het derde kwartaal bij nader inzien iets harder gegroeid dan eerder aangenomen. Technologieaandelen kregen extra steun door een heropleving van het vertrouwen in AI. Zo stegen chipaandelen na optimistische opmerkingen van de topman van Nvidia.

Apple ging met een kleine plus de handel uit. Het techconcern heeft de rol van hardwarechef John Ternus uitgebreid met ontwerptaken. Daarmee lijkt zijn status als een belangrijke kandidaat om uiteindelijk topman Tim Cook op te volgen versterkt, zeggen kenners.

JPMorgan Chase won bijna 1 procent. Trump heeft de grote Amerikaanse bank en diens topman Jamie Dimon voor de rechter gedaagd. De president beschuldigt de bank ervan hem om politieke redenen geen bankdiensten meer te willen aanbieden. De bank stelt echter dat de aanklacht ongegrond is.

Meer uit Financieel

Apple flink lager op Wall Street, Micron juist sterke stijger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met wisselende uitslagen gesloten. Apple verloor flink op Wall Street na de bekendmaking dat de verkoopprijzen van onder meer MacBooks en iPads worden verhoogd vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology was juist een uitblinker dankzij goed ontvangen cijfers en vooruitzichten.

1 uur geleden
Apple verhoogt prijzen MacBooks en iPads om kosten geheugenchips

CUPERTINO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Apple gaat zijn wereldwijde verkoopprijzen voor onder meer MacBooks en iPads verhogen om de sterk gestegen kosten voor geheugenchips door de AI-hausse te compenseren. De prijs van de iPhone blijft wel gelijk.

3 uur geleden
Kleine plus voor Amsterdamse AEX, ASMI en ASML bij stijgers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine winst gesloten. De chipbedrijven ASMI en ASML behoorden tot de winnaars op het Damrak, geholpen door positieve cijfers en sterke vooruitzichten van de Amerikaanse geheugenchipfabrikant Micron Technology.

5 uur geleden
Albert Heijn bezorgt vrijdag na 15.00 uur niet om hitte

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn levert vrijdag vanaf 15.00 uur geen boodschappen meer af. Het KNMI waarschuwt dan met code rood voor extreme hitte en daarom vindt de supermarkt het niet verantwoord medewerkers op pad te sturen. "Hoewel we dit heel vervelend vinden voor onze klanten, staat de veiligheid en gezondheid van onze collega's voorop."

6 uur geleden
Olieconcern Chevron: activiteiten in Venezuela gaan door

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De activiteiten van het Amerikaanse olie- en gasconcern Chevron in Venezuela gaan door ondanks de verwoestende aardbevingen in het Zuid-Amerikaanse land. Ook zijn alle ongeveer 3000 werknemers van het bedrijf in het land ongedeerd, aldus Chevron.

7 uur geleden
Micron schiet omhoog op Wall Street na goed ontvangen resultaten

NEW YORK (ANP) - Micron Technology hoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De chipfabrikant heeft het afgelopen kwartaal een vijftien keer zo hoge winst geboekt als een jaar eerder. Vanwege de grote investeringen van techbedrijven in de bouw van datacenters voor kunstmatige intelligentie is de vraag naar de geavanceerde geheugenchips van het Amerikaanse bedrijf hard gestegen.

8 uur geleden
Tata Steel vindt opvolger voor Donald Pols

IJMUIDEN (ANP) - Herman van der Meyden wordt de nieuwe directeur communicatie en publieke zaken bij Tata Steel. Dat bevestigt het bedrijf na berichtgeving van NRC. Van der Meyden volgt Donald Pols op. De oud-directeur van Milieudefensie werd na een dag ontslagen, vanwege zijn verleden als leider van een extreemrechtse studentengroep in Zuid-Afrika.

9 uur geleden