Wall Street enthousiast over kwartaalcijfers Snap
NEW YORK (ANP) - Socialemediabedrijf Snap won vrijdag flink aan beurswaarde aan het begin van de handel in New York. Beleggers reageerden enthousiast op sterke kwartaalresultaten van de onderneming. Ook Twitter en chipconcern Intel hebben een kijkje in de boeken gegeven. Twitter was eveneens in trek, maar 's werelds grootste fabrikant van halfgeleiders stelde enigszins teleur en hoorde daarom op Wall Street bij de verliezers.
Het aandeel Twitter steeg ruim 1 procent en Snap werd in eerste handelsminuten zelfs 24 procent hoger gezet. Twitter heeft in het tweede kwartaal bijna driekwart meer omzet behaald dan een jaar eerder. Dat kwam vooral doordat adverteerders de site met miniblogs aantrekkelijker vonden dan voorheen. Daarnaast kwamen er meer vaste gebruikers bij op Twitter. Snap, het bedrijf achter de app Snapchat, zette op zijn beurt ruim twee keer zo veel omzet in de boeken als in hetzelfde kwartaal vorig jaar. Snap wist ook meer gebruikers voor de app te lokken en verdiende eveneens meer aan adverteerders.
Intel speelde juist ruim 4 procent kwijt. De chipmaker heeft ondanks de wereldwijde schaarste aan chips in het tweede kwartaal een licht lagere omzet geboekt dan een jaar eerder. Het bedrijf verkocht meer chips voor computers en laptops, maar de divisie die onderdelen levert voor datacenters kampte met gedaalde verkopen.
Dow-Jonesindex
De stemming onder Amerikaanse beleggers is goed, ondanks de wereldwijd oplopende besmettingscijfers als gevolg van verschillende varianten van het coronavirus. De vele kwartaalcijfers van bedrijven zorgen ervoor dat beleggers even wat minder bezig zijn met de viruszorgen, en meer kijken naar de economische perspectieven van ondernemingen. De Dow-Jonesindex stond kort na de openingsbel 0,6 procent hoger op 35.028 punten. De brede S&P 500 steeg 0,4 procent tot 4386 punten en de technologiebeurs Nasdaq won 0,1 procent tot 14.704 punten.
Andere grote bedrijven die met cijfers kwamen waren creditcardmaatschappij American Express (plus 4 procent), oliedienstverlener Schlumberger (plus 1,9 procent) en industrieconcern Honeywell (min 1,4 procent). Verder kwam Kimberly-Clark, het bedrijf achter onder meer Kleenex-tissues, met een winstwaarschuwing. Beleggers schrokken hiervan en deden het aandeel meer dan 3 procent dalen.
Daarnaast maakten farmaceuten Pfizer en BioNTech bekend dat ze 200 miljoen extra coronavaccins zullen leveren aan de Verenigde Staten. Pfizer noteerde licht hoger, terwijl de Amerikaanse aandelen van partner BioNTech dik 1 procent wonnen. Moderna steeg juist bijna 5 procent nadat de Europese Geneesmiddelenautoriteit EMA het coronavaccin van dat bedrijf goedkeurde voor jongeren van 12 tot en met 17 jaar.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De markt voor dure bourgognes, bordeaux en andere topwijnen stevent af op het derde jaar op rij met verliezen. Dat komt doordat de importheffingen van de regering-Trump Amerikaanse kopers afschrikten en beleggers hun geld liever steken in andere beleggingen, zoals aandelen en goud.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Duitsers zullen naar verwachting tot minstens halverwege 2026 zien dat hun spaargeld in waarde daalt, omdat de inflatie hoger ligt dan de spaarrente. In Nederland speelt hetzelfde probleem.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - China beperkt nog steeds de levering van zeldzame aardmetalen die de Verenigde Staten nodig hebben om onder meer eigen magneten te maken. Dit gebeurt zelfs nadat president Donald Trump in oktober een deal sloot met Beijing om de beperkingen op de leveringen op te heffen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
11 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China hoopt dat Amerikaanse bedrijven bij de TikTok-deal de Chinese regels naleven en naar evenwichtige oplossingen streven. "We hopen dat de Amerikaanse kant samenwerkt met China, zijn afspraken nakomt en een eerlijk en open klimaat biedt voor Chinese bedrijven in de Verenigde Staten", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Groenen willen dat consumenten supermarktprijzen van levensmiddelen kunnen vergelijken via een app. Hiervoor worden grote retailers verplicht prijzen in realtime door te geven, zei fractievoorzitter Katharina Dröge.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.
1 dag geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.
1 dag geleden