Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street enthousiast over kwartaalcijfers Snap

Wall Street enthousiast over kwartaalcijfers Snap

NEW YORK (ANP) - Socialemediabedrijf Snap won vrijdag flink aan beurswaarde aan het begin van de handel in New York. Beleggers reageerden enthousiast op sterke kwartaalresultaten van de onderneming. Ook Twitter en chipconcern Intel hebben een kijkje in de boeken gegeven. Twitter was eveneens in trek, maar 's werelds grootste fabrikant van halfgeleiders stelde enigszins teleur en hoorde daarom op Wall Street bij de verliezers.

Het aandeel Twitter steeg ruim 1 procent en Snap werd in eerste handelsminuten zelfs 24 procent hoger gezet. Twitter heeft in het tweede kwartaal bijna driekwart meer omzet behaald dan een jaar eerder. Dat kwam vooral doordat adverteerders de site met miniblogs aantrekkelijker vonden dan voorheen. Daarnaast kwamen er meer vaste gebruikers bij op Twitter. Snap, het bedrijf achter de app Snapchat, zette op zijn beurt ruim twee keer zo veel omzet in de boeken als in hetzelfde kwartaal vorig jaar. Snap wist ook meer gebruikers voor de app te lokken en verdiende eveneens meer aan adverteerders.

Intel speelde juist ruim 4 procent kwijt. De chipmaker heeft ondanks de wereldwijde schaarste aan chips in het tweede kwartaal een licht lagere omzet geboekt dan een jaar eerder. Het bedrijf verkocht meer chips voor computers en laptops, maar de divisie die onderdelen levert voor datacenters kampte met gedaalde verkopen.

Dow-Jonesindex

De stemming onder Amerikaanse beleggers is goed, ondanks de wereldwijd oplopende besmettingscijfers als gevolg van verschillende varianten van het coronavirus. De vele kwartaalcijfers van bedrijven zorgen ervoor dat beleggers even wat minder bezig zijn met de viruszorgen, en meer kijken naar de economische perspectieven van ondernemingen. De Dow-Jonesindex stond kort na de openingsbel 0,6 procent hoger op 35.028 punten. De brede S&P 500 steeg 0,4 procent tot 4386 punten en de technologiebeurs Nasdaq won 0,1 procent tot 14.704 punten.

Andere grote bedrijven die met cijfers kwamen waren creditcardmaatschappij American Express (plus 4 procent), oliedienstverlener Schlumberger (plus 1,9 procent) en industrieconcern Honeywell (min 1,4 procent). Verder kwam Kimberly-Clark, het bedrijf achter onder meer Kleenex-tissues, met een winstwaarschuwing. Beleggers schrokken hiervan en deden het aandeel meer dan 3 procent dalen.

Daarnaast maakten farmaceuten Pfizer en BioNTech bekend dat ze 200 miljoen extra coronavaccins zullen leveren aan de Verenigde Staten. Pfizer noteerde licht hoger, terwijl de Amerikaanse aandelen van partner BioNTech dik 1 procent wonnen. Moderna steeg juist bijna 5 procent nadat de Europese Geneesmiddelenautoriteit EMA het coronavaccin van dat bedrijf goedkeurde voor jongeren van 12 tot en met 17 jaar.

Meer uit Financieel

Zakenblad: VW gaat tientallen miljarden extra bezuinigen

WOLFSBURG (ANP/DPA) - Het Duitse autoconcern Volkswagen wil met een nieuw besparingsprogramma de kosten met zo'n 60 miljard euro terugdringen, veel meer dan tot nu toe was voorzien. Dat meldt zakenblad Manager Magazin op basis van ingewijden. Hiermee moeten de kosten tegen 2028 met 20 procent dalen.

5 uur geleden
Overleg zes EU-landen geen bedreiging, zegt voorzitter Eurogroep

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, ziet het overleg van zes lidstaten met de grootste economieën in de EU, waaronder Nederland, niet als bedreiging voor het werk van de Eurogroep. Daar bespreken de ministers van Financiën van de eurolanden vrijwel maandelijks financiële en economische kwesties. "Het is potentieel positief", zei Pierrakakis maandag na afloop van de vergadering van de Eurogroep.

6 uur geleden
Maker van nachtkijkers profiteert van enorme Europese oorlogskas

ATHENE (ANP) - Defensieconcern Theon International, beursgenoteerd in Amsterdam, blijft profiteren van de torenhoge defensiebudgetten in Europa. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte vorig jaar een recordomzet van 443,5 miljoen euro, 26 procent meer dan in het voorgaande jaar.

7 uur geleden
Bouwers klimmen flink op vlak Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel gelijk geëindigd. Bouwer Heijmans eindigde opnieuw fors hoger na de presentatie van de jaarcijfers vrijdag. In het kielzog klom BAM mee, de concurrent komt later deze week met cijfers.

9 uur geleden
Boete voor logistiek bedrijf uit Amsterdam na dodelijk ongeval

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een boete van 50.000 euro opgelegd aan een logistiek bedrijf uit Amsterdam na een dodelijk arbeidsongeval. Het incident, waarbij een medewerker om het leven kwam na een val van een laadklep, vond plaats op 20 december 2024.

10 uur geleden
Lange rijen en ontruiming op eerste dag AI-top New Delhi

NEW DELHI (ANP/RTR) - De eerste dag van de AI-top in India is maandag rommelig verlopen. Bezoekers klaagden over lange rijen, verwarring en drukte bij het begin van het evenement in New Delhi.

10 uur geleden
Heinen: snel kapitaalmarktunie, maar liefst als hele EU

BRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.

11 uur geleden