Wall Street daalt door voortslepend conflict Israël-Iran
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag weer omlaag, door de aanhoudende strijd tussen Israël en Iran. Maandag zorgden mediaberichten over een mogelijke wapenstilstand tussen de twee landen nog voor opluchting bij beleggers. Ook zou Iran nucleaire onderhandelingen met de Verenigde Staten willen hervatten. De oproep van de Amerikaanse president Donald Trump aan de bewoners van Teheran om de Iraanse hoofdstad onmiddellijk te verlaten, zorgde echter weer voor terughoudendheid.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent lager op 42.380 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,4 procent tot 6010 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,4 procent tot 19.613 punten. Maandag wonnen de graadmeters nog tot 1,5 procent door de hoop op een wapenstilstand tussen Israël en Iran.
Trump verliet maandagavond ook vroegtijdig de G7-top in Canada. Volgens een woordvoerster van het Witte Huis zorgden de gebeurtenissen in het Midden-Oosten ervoor dat Trump moest terugkeren naar Washington.
Einde aan strijd in M-O
De Franse president Emmanuel Macron zei dat Trump de top heeft verlaten om te werken aan een staakt-het-vuren met Iran, maar Trump ontkende dat later en zei dat het om "iets veel groters" ging. De Amerikaanse president zei een "echt einde" aan de strijd tussen Israël en Iran te willen en geen staakt-het-vuren. Ook herhaalde hij dat het Iraanse kernprogramma helemaal van tafel moet.
De olieprijzen gingen weer omhoog in afwachting van de verdere ontwikkelingen in het Midden-Oosten. Een vat Amerikaanse olie steeg 1,5 procent in prijs tot 72,85 dollar en Brentolie kostte 1,8 procent meer op 74,55 dollar per vat. Maandag vielen de olieprijzen nog scherp terug, na de forse stijging op vrijdag die volgde op de Israëlische verrassingsaanval op Iran. De aandelen van de Amerikaanse olieproducenten Chevron en ExxonMobil wonnen 1,5 en 1,3 procent.
Koerssprong Verve Therapeutics
Aandelen in de zonne-energiesector gingen omlaag door de wijzigingen van de Senaat in Trumps belastingverlagingen. In de gewijzigde wettekst wordt gesproken van een geleidelijke afschaffing van belastingvoordelen voor zonne-energie en windenergie tegen 2028. Zonne-energiebedrijven Sunrun, SolarEdge Technologies en First Solar raakten tot 43 procent aan beurswaarde kwijt.
Verve Therapeutics werd ruim 75 procent meer waard. Farmaceut Eli Lilly (min 1,4 procent) bevestigde het genetische medicijnbedrijf over te nemen voor 1,3 miljard dollar.
Meer uit Financieel
DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
12 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.
15 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
1 dag geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
1 dag geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
1 dag geleden