Wall Street bereikt nieuwe recordstanden op korte handelsdag
NEW YORK (ANP) - Bekende graadmeters op de beurzen van New York hebben nieuwe recordstanden bereikt op de verkorte handelsdag na feestdag Thanksgiving. Beleggers schoven vrijdag hun zorgen aan de kant over mogelijke handelsspanningen onder de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump. Ze bleven optimistisch over het rentebeleid van de Federal Reserve. Chipbedrijven wonnen terrein na een mediabericht over mogelijk minder strenge nieuwe exportbeperkingen voor de techsector dan eerder gevreesd.
De Dow-Jonesindex bereikte een recordhoogte. Het ging om een winst van 0,4 procent tot 44.910,65 punten. De breed samengestelde S&P 500 eindigde 0,6 procent hoger op 6032,38 punten, wat ook een historisch hoge stand is. Techgraadmeter Nasdaq steeg 0,8 procent tot 19.218,17 punten.
Persbureau Bloomberg meldde donderdag dat de Amerikaanse regering extra beperkingen overweegt op de verkoop van halfgeleiderapparatuur en AI-geheugenchips aan China. De nieuwe maatregelen vallen mogelijk minder streng uit dan eerder gevreesd. Omdat de beurzen in New York vrijdag pas weer opengingen na Thanksgiving reageerden chipfondsen als Applied Materials, Lam Research en KLA nu pas op het nieuws met winsten tot 3,2 procent.
Tijdens de verkorte handelssessie ging de aandacht ook uit naar retailers, die consumenten met kortingsacties naar hun winkels en webshops proberen te lokken tijdens Black Friday. De grote winkelbedrijven Walmart en Target wonnen tot 1,7 procent. TJX, het moederbedrijf van koopjesketen T.J. Maxx, sloot juist 0,5 procent lager.
Microsoft boog een eerder verlies om in een winst van 0,1 procent. Eerder verscheen een bericht dat de Amerikaanse mededingingsautoriteit FTC een onderzoek heeft geopend naar het softwareconcern. Analisten van Wedbush denken dat de zaak weinig gevolgen gaat hebben voor Microsoft.
De euro was 1,0572 dollar waard, tegen 1,0548 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 68,52 dollar. Brentolie werd ook 0,3 procent goedkoper op 73,06 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag licht lager begonnen. Beleggers deden het rustig aan na de stevige winsten en het nieuwe slotrecord van de Amsterdamse hoofdindex op woensdag. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten en nieuwe recordresultaten van het Amerikaanse Nvidia hielden de koersverliezen beperkt.
2 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Britse kinderen zijn op TikTok en YouTube nog niet genoeg beschermd tegen schadelijke content, volgens de Britse mediatoezichthouder Ofcom. De waakhond stelt dat de platforms geen significante, nieuwe toezeggingen hebben gedaan om de feeds met aanbevolen filmpjes veiliger te maken.
17 minuten geledenLONDEN (ANP) - EasyJet merkt dat de oorlog in het Midden-Oosten voor onzekerheid zorgt bij reizigers. De boekingen voor de zomerperiode bij de budgetmaatschappij lopen achter in vergelijking met vorig jaar, meldt het bedrijf bij zijn halfjaarcijfers. Door hogere brandstofkosten liep het verlies bij het Britse bedrijf op, zoals easyJet in een update in april al aankondigde.
35 minuten geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Berichtendienst X heeft tegenover een rechtbank in Australiƫ toegegeven de regels voor de bestrijding van onlinekindermisbruik te hebben geschonden. Daarmee is een einde gekomen aan een slepende juridische zaak en moet het bedrijf van Elon Musk een boete van 650.000 Australische dollar (ongeveer 400.000 euro) betalen.
1 uur geledenAUSTIN (ANP) - Het ruimtevaartbedrijf SpaceX, dat techmiljardair Elon Musk binnenkort naar de beurs wil brengen, heeft in het afgelopen kwartaal een miljardenverlies geleden. Dat staat in een melding die is gedaan bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens profiteerden in het eerste kwartaal van 2026 stevig van beleggingen in oliebedrijven. De koerswinsten op andere beleggingen verdampten juist door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat becijfert De Nederlandsche Bank (DNB) na het eerste beurskwartaal van het jaar.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Werkenden die het minimumloon verdienen gaan er vanaf 1 juli enkele tientallen euro's per maand op vooruit. Dat blijkt volgens hr- en salarisdienstverlener Youforce, voorheen Visma Raet, uit doorrekeningen van de verhoging van het minimumloon. Voor werkenden met een hoger inkomen blijft het netto maandsalaris echter gelijk.
1 uur geleden