Wall Street bereikt nieuwe recordstanden op korte handelsdag
NEW YORK (ANP) - Bekende graadmeters op de beurzen van New York hebben nieuwe recordstanden bereikt op de verkorte handelsdag na feestdag Thanksgiving. Beleggers schoven vrijdag hun zorgen aan de kant over mogelijke handelsspanningen onder de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump. Ze bleven optimistisch over het rentebeleid van de Federal Reserve. Chipbedrijven wonnen terrein na een mediabericht over mogelijk minder strenge nieuwe exportbeperkingen voor de techsector dan eerder gevreesd.
De Dow-Jonesindex bereikte een recordhoogte. Het ging om een winst van 0,4 procent tot 44.910,65 punten. De breed samengestelde S&P 500 eindigde 0,6 procent hoger op 6032,38 punten, wat ook een historisch hoge stand is. Techgraadmeter Nasdaq steeg 0,8 procent tot 19.218,17 punten.
Persbureau Bloomberg meldde donderdag dat de Amerikaanse regering extra beperkingen overweegt op de verkoop van halfgeleiderapparatuur en AI-geheugenchips aan China. De nieuwe maatregelen vallen mogelijk minder streng uit dan eerder gevreesd. Omdat de beurzen in New York vrijdag pas weer opengingen na Thanksgiving reageerden chipfondsen als Applied Materials, Lam Research en KLA nu pas op het nieuws met winsten tot 3,2 procent.
Tijdens de verkorte handelssessie ging de aandacht ook uit naar retailers, die consumenten met kortingsacties naar hun winkels en webshops proberen te lokken tijdens Black Friday. De grote winkelbedrijven Walmart en Target wonnen tot 1,7 procent. TJX, het moederbedrijf van koopjesketen T.J. Maxx, sloot juist 0,5 procent lager.
Microsoft boog een eerder verlies om in een winst van 0,1 procent. Eerder verscheen een bericht dat de Amerikaanse mededingingsautoriteit FTC een onderzoek heeft geopend naar het softwareconcern. Analisten van Wedbush denken dat de zaak weinig gevolgen gaat hebben voor Microsoft.
De euro was 1,0572 dollar waard, tegen 1,0548 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 68,52 dollar. Brentolie werd ook 0,3 procent goedkoper op 73,06 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
4 uur geledenCHICAGO (ANP/AFP) - Een Amerikaanse jury heeft woensdag 49,5 miljoen dollar schadevergoeding toegekend aan de familie van een 24-jarige Amerikaanse die omkwam bij een vliegtuigcrash met een Boeing 737 MAX-toestel in 2019. De zaak was aangespannen door familieleden van Samya Stumo, die stierf bij de crash van Ethiopian Airlines waarbij 157 mensen om het leven kwamen.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is het jaar met stevige economische groei begonnen. Bedrijven en consumenten in het Verenigd Koninkrijk lijken volgens donderdag verschenen cijfers in het eerste kwartaal nog niet van de wijs te zijn gebracht door het uitbreken van de Iranoorlog en de flinke stijging van de brandstofprijzen.
7 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - 3i Group, het Britse moederbedrijf van discountwinkelketen Action, is donderdag gekelderd op de beurs in Londen. Het concern waarschuwde voor zwakkere verkopen bij Action, een teken dat zelfs budgetwinkels het zwaar hebben nu een toenemende inflatie de bestedingsruimte van consumenten onder druk zet.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Babymelk van Nutrilon, die eerder uit voorzorg uit de handel werd gehaald omdat er mogelijk een giftige stof in zou zitten, is op sommige plekken in België opnieuw verkocht. Dat heeft voedingsmiddelenconcern Danone laten weten. Volgens het Franse bedrijf gaat het om een leveringsfout.
9 uur geleden