Wall Street bereikt nieuwe recordstanden op korte handelsdag
NEW YORK (ANP) - Bekende graadmeters op de beurzen van New York hebben nieuwe recordstanden bereikt op de verkorte handelsdag na feestdag Thanksgiving. Beleggers schoven vrijdag hun zorgen aan de kant over mogelijke handelsspanningen onder de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump. Ze bleven optimistisch over het rentebeleid van de Federal Reserve. Chipbedrijven wonnen terrein na een mediabericht over mogelijk minder strenge nieuwe exportbeperkingen voor de techsector dan eerder gevreesd.
De Dow-Jonesindex bereikte een recordhoogte. Het ging om een winst van 0,4 procent tot 44.910,65 punten. De breed samengestelde S&P 500 eindigde 0,6 procent hoger op 6032,38 punten, wat ook een historisch hoge stand is. Techgraadmeter Nasdaq steeg 0,8 procent tot 19.218,17 punten.
Persbureau Bloomberg meldde donderdag dat de Amerikaanse regering extra beperkingen overweegt op de verkoop van halfgeleiderapparatuur en AI-geheugenchips aan China. De nieuwe maatregelen vallen mogelijk minder streng uit dan eerder gevreesd. Omdat de beurzen in New York vrijdag pas weer opengingen na Thanksgiving reageerden chipfondsen als Applied Materials, Lam Research en KLA nu pas op het nieuws met winsten tot 3,2 procent.
Tijdens de verkorte handelssessie ging de aandacht ook uit naar retailers, die consumenten met kortingsacties naar hun winkels en webshops proberen te lokken tijdens Black Friday. De grote winkelbedrijven Walmart en Target wonnen tot 1,7 procent. TJX, het moederbedrijf van koopjesketen T.J. Maxx, sloot juist 0,5 procent lager.
Microsoft boog een eerder verlies om in een winst van 0,1 procent. Eerder verscheen een bericht dat de Amerikaanse mededingingsautoriteit FTC een onderzoek heeft geopend naar het softwareconcern. Analisten van Wedbush denken dat de zaak weinig gevolgen gaat hebben voor Microsoft.
De euro was 1,0572 dollar waard, tegen 1,0548 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 68,52 dollar. Brentolie werd ook 0,3 procent goedkoper op 73,06 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.
48 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.
5 uur geleden