Wall Street bereikt nieuwe recordstanden op korte handelsdag
NEW YORK (ANP) - Bekende graadmeters op de beurzen van New York hebben nieuwe recordstanden bereikt op de verkorte handelsdag na feestdag Thanksgiving. Beleggers schoven vrijdag hun zorgen aan de kant over mogelijke handelsspanningen onder de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump. Ze bleven optimistisch over het rentebeleid van de Federal Reserve. Chipbedrijven wonnen terrein na een mediabericht over mogelijk minder strenge nieuwe exportbeperkingen voor de techsector dan eerder gevreesd.
De Dow-Jonesindex bereikte een recordhoogte. Het ging om een winst van 0,4 procent tot 44.910,65 punten. De breed samengestelde S&P 500 eindigde 0,6 procent hoger op 6032,38 punten, wat ook een historisch hoge stand is. Techgraadmeter Nasdaq steeg 0,8 procent tot 19.218,17 punten.
Persbureau Bloomberg meldde donderdag dat de Amerikaanse regering extra beperkingen overweegt op de verkoop van halfgeleiderapparatuur en AI-geheugenchips aan China. De nieuwe maatregelen vallen mogelijk minder streng uit dan eerder gevreesd. Omdat de beurzen in New York vrijdag pas weer opengingen na Thanksgiving reageerden chipfondsen als Applied Materials, Lam Research en KLA nu pas op het nieuws met winsten tot 3,2 procent.
Tijdens de verkorte handelssessie ging de aandacht ook uit naar retailers, die consumenten met kortingsacties naar hun winkels en webshops proberen te lokken tijdens Black Friday. De grote winkelbedrijven Walmart en Target wonnen tot 1,7 procent. TJX, het moederbedrijf van koopjesketen T.J. Maxx, sloot juist 0,5 procent lager.
Microsoft boog een eerder verlies om in een winst van 0,1 procent. Eerder verscheen een bericht dat de Amerikaanse mededingingsautoriteit FTC een onderzoek heeft geopend naar het softwareconcern. Analisten van Wedbush denken dat de zaak weinig gevolgen gaat hebben voor Microsoft.
De euro was 1,0572 dollar waard, tegen 1,0548 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 68,52 dollar. Brentolie werd ook 0,3 procent goedkoper op 73,06 dollar per vat.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw met verlies gesloten door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten en de economische schade door het conflict. De olieprijzen gingen juist weer verder omhoog ondanks het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten met tien dagen te verlengen tot 6 april.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De economische groei van de Europese Unie wordt geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Maar de impact hangt wel af van de duur en omvang van het conflict, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) vrijdag. Ook zal de inflatie aangejaagd worden doordat de energieprijzen hard zijn gestegen door de oorlog, aldus Dombrovskis.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond vindt de claim van Jumbo dat het de laagste paasprijzen van Nederland heeft "te kort door de bocht". Volgens de Consumentenbond kiest de winkelketen zelf gunstig geprijsde producten, maakt vergelijkingsfouten en verstopt het de kleine lettertjes. Jumbo is van mening dat de campagne "goed onderbouwd" is.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag verder omlaag na de zware koersverliezen een dag eerder. Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april, maakte weinig indruk op beleggers. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken met Iran, die volgens Trump "zeer goed verlopen".
4 uur geledenAALSMEER (ANP) - Royal FloraHolland merkt nog geen grote impact op de import van bloemen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Het grootste deel van de import van de bloemenveiling komt vanuit Afrika en dat verloopt deels via het Midden-Oosten, maar grote gevolgen blijven uit. 's Werelds grootste sierteeltmarktplaats verwacht dit jaar dan ook opnieuw zwarte cijfers te schrijven.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Deutsche Bahn heeft vorig jaar 2,3 miljard euro verlies geleden, blijkt uit de jaarcijfers. De Duitse spoorwegmaatschappij duikt daarmee 500 miljoen euro verder in het rood dan in 2024. Deutsche Bahn meldt haar klanten dat ze het komende jaar rekening moeten houden met verslechtering van de diensten.
6 uur geleden