Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street begint voorzichtig na nieuws importban Russische olie

Wall Street begint voorzichtig na nieuws importban Russische olie

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag niet ver van hun slotstand van een dag eerder geopend. Beleggers verwerkten berichten van Amerikaanse media dat het Witte Huis de import van Russische olie aan banden wil leggen. De olieprijzen stegen verder, waardoor ook veel aandacht uitging naar grote olieconcerns.

De markten blijven in de greep van de oorlog in Oekraïne. Beleggers vrezen dat de al hoge inflatie verder wordt aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen en mogelijk leidt tot een situatie van stagflatie, waarin de economie stagneert en de prijzen blijven stijgen.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,3 procent hoger op 32.921 punten. De S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4210 punten. De brede index kende maandag met een verlies van bijna 3 procent de slechtste beursdag sinds oktober 2020. De Nasdaq steeg ook 0,2 procent, tot 12.859 punten, na de koersval van 3,6 procent een dag eerder. De techgraadmeter raakte daarmee 20 procent kwijt ten opzichte van het record in november vorig jaar.

Amerikaanse olie

Een vat Amerikaanse olie werd 5 procent duurder en kostte 125,32 dollar. Brentolie steeg 5,2 procent in prijs tot 129,66 dollar per vat. Olieconcerns als ExxonMobil en Chevron stegen tot 2,9 procent. De Britse branchegenoot Shell kondigde eerder op de dag aan Rusland volledig te verlaten. Dat betekent onder andere een einde aan Shell-tankstations in het land, maar ook dat het concern de handel in Russische olie en gas zal staken.

Olieprijzen stegen maandag al tot ruim boven de 130 dollar na berichten over een mogelijk verbod op Russische olie door de Verenigde Staten en bondgenoten. In Europa zijn Duitsland en het Verenigd Koninkrijk echter terughoudend over een dergelijk verbod aangezien de beide landen sterk afhankelijk zijn van Russische olie. De Amerikanen hebben veel minder last van zo'n sterke afhankelijkheid.

Apple

Apple won 0,5 procent. Het technologieconcern zal dinsdag zijn nieuwe productmodellen introduceren, waaronder mogelijk een goedkopere versie van zijn iPhone. Google kondigde aan cyberbeveiliger Mandiant over te nemen voor 5,4 miljard dollar, om zo de beveiligingsfuncties van de eigen cloudsoftware te versterken. Moederbedrijf Alphabet van Google koerste na het nieuws bijna 1 procent hoger. Telecombedrijf Dish Network profiteerde van een adviesverhoging en klom ruim 5 procent.

De euro was 1,0911 dollar waard, tegenover 1,0863 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

AI-serverfabrikant HPE fors hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Hewlett Packard Enterprise (HPE) behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de kwartaalresultaten van de fabrikant van AI-servers. Ook verhoogde HPE de omzetverwachting voor het hele jaar. Door de sterke vraag naar infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI) denkt het bedrijf nu zijn financiële doelstellingen voor de lange termijn twee jaar eerder te behalen. Het aandeel werd ruim 35 procent hoger gezet.

28 minuten geleden
Victoria's Secret wint marktaandeel terug met nieuwe 'sexy'-koers

REYNOLDSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Lingerieconcern Victoria's Secret heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Daarmee lijkt topvrouw Hillary Super voortgang te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk. Zij richt zich met Victoria's Secret meer op de verkoop van bh's en het merk PINK, dat gericht is op jongere shoppers.

1 uur geleden
Staking luchtverkeersleiders België zorgt voor 200 annuleringen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Ongeveer tweehonderd vluchten op Brussels Airport gaan niet door vanwege de staking bij luchtverkeersleider Skeyes, meldt persbureau Belga. Eerder werd bekend dat door de acties tussen 14.00 uur en 21.00 uur geen vluchten plaatsvinden van en naar België.

1 uur geleden
Aangekondigde stakingen in zuivelindustrie dinsdagavond van start

UTRECHT (ANP) - De aangekondigde stakingen bij de zuivelindustrie gaan dinsdagavond van start. Dat meldt vakbond FNV. Werknemers leggen het werk vanaf 22.00 uur neer bij vestigingen van FrieslandCampina in Meppel en Beilen. Woensdagochtend volgt ook een vestiging in Nuenen. De stakingen duren tot woensdagavond 22.00 uur.

1 uur geleden
Wapenexport Israël voor vijfde jaar op rij naar nieuw record

JERUZALEM (ANP/AFP) - De wapenexport van Israël is in 2025 voor het vijfde jaar op rij naar een nieuw recordniveau gestegen, aangejaagd door de uitvoer van raketten en luchtafweersystemen. Volgens het Israëlische ministerie van Defensie steeg de exportwaarde met bijna 30 procent tot ruim 19 miljard dollar. Over de afgelopen vijf jaar is de export van wapens en defensiegoederen van Israël meer dan verdubbeld.

1 uur geleden
Pols na onthullingen: ik had eerder iets met verleden moeten doen

DEN HAAG (ANP) - "Met de kennis van nu had ik er eerder iets mee moeten doen", zegt Donald Pols nu NRC zijn extreemrechtse verleden als jongvolwassene in Zuid-Afrika heeft onthuld. "Maar aan wie moest ik verantwoording afleggen toen ik 25 was? Ik was een nobody. Jullie beoordelen mij vanuit wie ik nu ben, een invloedrijke Nederlander. Maar het heeft dertig jaar geduurd om daar te komen", zegt Pols in een interview met de krant.

2 uur geleden
ACM legt boetes op aan bedrijven om vervalsing

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) legt boetes op aan bedrijven actief in de grond-, weg- en waterbouw vanwege vervalsing bij een gemeentelijke aanbesteding. Bij de verboden afspraak waren drie bedrijven betrokken: Bouwhuis, Timmerhuis en Van Gelder. Zij spraken onderling hun inschrijfprijzen af en bepaalden zo wie de opdracht zou winnen, aldus de ACM.

3 uur geleden