Wall Street begint voorzichtig na nieuws importban Russische olie
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag niet ver van hun slotstand van een dag eerder geopend. Beleggers verwerkten berichten van Amerikaanse media dat het Witte Huis de import van Russische olie aan banden wil leggen. De olieprijzen stegen verder, waardoor ook veel aandacht uitging naar grote olieconcerns.
De markten blijven in de greep van de oorlog in Oekraïne. Beleggers vrezen dat de al hoge inflatie verder wordt aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen en mogelijk leidt tot een situatie van stagflatie, waarin de economie stagneert en de prijzen blijven stijgen.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,3 procent hoger op 32.921 punten. De S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4210 punten. De brede index kende maandag met een verlies van bijna 3 procent de slechtste beursdag sinds oktober 2020. De Nasdaq steeg ook 0,2 procent, tot 12.859 punten, na de koersval van 3,6 procent een dag eerder. De techgraadmeter raakte daarmee 20 procent kwijt ten opzichte van het record in november vorig jaar.
Amerikaanse olie
Een vat Amerikaanse olie werd 5 procent duurder en kostte 125,32 dollar. Brentolie steeg 5,2 procent in prijs tot 129,66 dollar per vat. Olieconcerns als ExxonMobil en Chevron stegen tot 2,9 procent. De Britse branchegenoot Shell kondigde eerder op de dag aan Rusland volledig te verlaten. Dat betekent onder andere een einde aan Shell-tankstations in het land, maar ook dat het concern de handel in Russische olie en gas zal staken.
Olieprijzen stegen maandag al tot ruim boven de 130 dollar na berichten over een mogelijk verbod op Russische olie door de Verenigde Staten en bondgenoten. In Europa zijn Duitsland en het Verenigd Koninkrijk echter terughoudend over een dergelijk verbod aangezien de beide landen sterk afhankelijk zijn van Russische olie. De Amerikanen hebben veel minder last van zo'n sterke afhankelijkheid.
Apple
Apple won 0,5 procent. Het technologieconcern zal dinsdag zijn nieuwe productmodellen introduceren, waaronder mogelijk een goedkopere versie van zijn iPhone. Google kondigde aan cyberbeveiliger Mandiant over te nemen voor 5,4 miljard dollar, om zo de beveiligingsfuncties van de eigen cloudsoftware te versterken. Moederbedrijf Alphabet van Google koerste na het nieuws bijna 1 procent hoger. Telecombedrijf Dish Network profiteerde van een adviesverhoging en klom ruim 5 procent.
De euro was 1,0911 dollar waard, tegenover 1,0863 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De gemiddelde pensioenleeftijd is vorig jaar gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2025 gingen ruim 100.000 werknemers gemiddeld op 66 jaar en 4 maanden met pensioen, ruim 2,5 maanden later dan in 2024.
23 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De verkoop van volledig elektrische auto's in de hele Europese Unie is in maart met bijna 50 procent toegenomen ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar. Dat meldt de Europese autobrancheorganisatie ACEA. Nederland vormt daarin wel een uitzondering.
53 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Door de onrust in het Midden-Oosten was het een lastig eerste kwartaal voor pensioenfondsen. Ambtenarenpensioenfonds ABP en metalektrofonds PME zagen hun financiële positie verslechteren, maar houden niettemin een stevige buffer over. Daardoor houden aangesloten gepensioneerden en andere deelnemers zicht op een mogelijke pensioenverhoging, als de fondsen volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel.
5 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn winst opgevoerd, nadat de elektrische autofabrikant vorig jaar nog last had van lagere verkopen en hogere kosten. De elektrische autofabrikant van topman Elon Musk boekte een nettowinst van 477 miljoen dollar, omgerekend zo'n 407,5 miljoen euro. Dat is 17 procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar.
8 uur geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, de grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen ter wereld, is voorlopig niet van plan om de geavanceerdste machines van het Nederlandse ASML aan te schaffen. Het bedrijf wil hiermee wachten tot in 2029 om kosten te besparen, heeft een hoge leidinggevende bij TSMC tegen verslaggevers gezegd.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan, nadat de Amerikaanse president Donald Trump aankondigde de wapenstilstand met Iran te verlengen. De brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq sloten op een recordstand. De Straat van Hormuz is nog altijd gesloten en de olieprijzen stegen daardoor opnieuw.
8 uur geledenSUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.
10 uur geleden