Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street begint terughoudend aan kortere handelsweek

Wall Street begint terughoudend aan kortere handelsweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine koersuitslagen begonnen. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van de Amerikaanse winkelverkopen, die dinsdag op het programma staan. Die cijfers geven mogelijk meer inzicht in de kooplust van de Amerikaanse consument. Afgelopen vrijdag bleek nog dat het consumentenvertrouwen in de grootste economie ter wereld onverwacht is gedaald, door zorgen bij huishoudens over de inflatie en koopkracht.

Beleggers hebben daarnaast een verkorte handelsweek voor de boeg. Woensdag zijn de Amerikaanse markten dicht om Juneteenth, de dag waarop de afschaffing van de slavernij in de VS wordt herdacht. Juneteenth is sinds 2021 een nationale feestdag in de Verenigde Staten.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,3 procent lager op 38.646 punten. De breder samengestelde S&P 500-index zakte 0,1 procent tot 5424 punten en techgraadmeter Nasdaq stond een fractie hoger op 17.698 punten. De Dow en de S&P 500 sloten vrijdag licht lager. De Nasdaq wist met een kleine plus wel het slotrecord voor de vijfde keer op rij aan te scherpen.

Tesla in de plus

Boeing won 0,2 procent. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA heeft in de eerste vijf maanden van dit jaar ruim elf keer zoveel meldingen ontvangen van klokkenluiders over Boeing als in heel 2023. De vliegtuigbouwer wordt nauwlettend in de gaten gehouden door de veiligheidsautoriteiten en medewerkers zelf na een reeks productie- en kwaliteitsproblemen bij het bedrijf.

Tesla ging 1,5 procent vooruit. De elektrische autofabrikant heeft volgens persbureau Bloomberg goedkeuring gekregen om zijn zelfrijdende auto's te testen in sommige straten van Shanghai. Ook de stad Hangzhou zou mogelijk toestemming willen geven om de zelfrijdende Tesla's te testen.

Dollar- en oliekoersen

GameStop klom 0,7 procent in aanloop naar de aandeelhoudersvergadering van het bedrijf. De verkoper van computerspellen kan sinds vorige maand weer rekenen op veel belangstelling van kleinere beleggers. Dat komt doordat financieel analist Keith Gill, beter bekend als "Roaring Kitty", een grote positie in GameStop onthulde. Gill was in 2021 een belangrijke aanjager van de zogeheten Reddit-rally, waarbij kleine beleggers op dat berichtennetwerk elkaar aanmoedigden in GameStop te stappen.

De euro bleef onveranderd op 1,0698 dollar. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 78,30 dollar per vat. Brentolie daalde ook 0,2 procent in prijs, tot 82,42 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Reddit spant rechtszaak aan tegen socialemediaverbod Australië

CANBERRA (ANP/RTR) - Berichtenplatform Reddit vecht het deze week ingevoerde socialemediaverbod voor kinderen in Australië aan. Volgens het Amerikaanse bedrijf is het verbod in strijd met de vrijheid van politieke communicatie. Eerder begonnen twee tieners namens een bredere groep al een rechtszaak tegen de nieuwe wet.

9 minuten geleden
Centrale bank Rusland: EU-plan voor gebruik tegoeden is illegaal

MOSKOU (ANP/RTR) - De voorstellen van de Europese Unie om de bevroren Russische tegoeden te gebruiken zijn illegaal, zegt de Russische centrale bank. De Bank van Rusland waarschuwt daarbij zich het recht voor te behouden alle beschikbare mechanismen in te zetten om haar belangen te beschermen.

29 minuten geleden
Opnieuw minder bedrijven failliet in november

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in november op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 307 bedrijven failliet. Dat zijn 46 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 13 procent. Ten opzichte van oktober nam het aantal faillissementen wel toe, met 21 procent.

1 uur geleden
Nederlandse export van goederen stijgt met bijna 6 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in oktober verder gestegen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vooral meer machines, delfstoffen en elektronische apparaten uitgevoerd. De exportgroei kwam uit op 5,6 procent.

1 uur geleden
CBS: flink meer bedrijven gebruiken AI

DEN HAAG (ANP) - Flink meer Nederlandse bedrijven gebruiken kunstmatige intelligentie (AI) bij hun werkzaamheden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS gaat het dit jaar om een op de zes bedrijven, wat een verdubbeling is vergeleken met twee jaar geleden.

1 uur geleden
Zuid-Koreaan krijgt 15 jaar voor fraude met crypto TerraUSD

NEW YORK (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse ondernemer Do Kwon, de bedenker van TerraUSD, is veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf voor wat een rechter in New York een "epische fraude" noemde. Do Kwon zat achter twee digitale valuta die in 2022 naar schatting 40 miljard dollar (ruim 34 miljard euro) aan waarde verloren.

2 uur geleden
Trump beperkt met decreet regulering van AI door staten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een decreet ondertekend dat gericht is op het dwarsbomen van staatsregulering van kunstmatige intelligentie. Trump zei dat de maatregel noodzakelijk is om de opkomende technologie te ondersteunen en een lappendeken van staatsregulering tegen te gaan, waarvan de industrie vreest dat die de groei zal belemmeren.

2 uur geleden