Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street begint positief aan week vol bedrijfsresultaten

Wall Street begint positief aan week vol bedrijfsresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag positief begonnen aan een nieuwe drukke cijferweek. Na de resultaten van grote en kleinere Amerikaanse banken vorige week gaat de aandacht nu uit naar de kwartaalcijfers van onder meer streamingdienst Netflix, chipmaker Intel, frisdrankenconcern Coca-Cola en de autobouwers Tesla, Ford en GM, die later deze week naar buiten komen.

Vorige week zorgden de kwartaalberichten van twee regionale Amerikaanse banken nog voor onrust over de kwaliteit van de leningen in de sector. Die problemen lijken echter vooral veroorzaakt door fraude bij een specifiek bedrijf en geen onderdeel te zijn van een grotere crisis in de bankensector, zoals in 2023. In dat jaar vielen enkele middelgrote banken in de Verenigde Staten om door problemen bij Silicon Valley Bank.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,5 procent hoger op 46.429 punten. De S&P 500-index klom 0,7 procent tot 6712 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,9 procent op 22.890 punten.

China

De beursgraadmeters krabbelden vrijdag al op door de afnemende zorgen over de problemen bij de regionale banken. Ook stelde president Donald Trump beleggers opnieuw gerust dat het "wel goed komt met China" en bevestigde hij nog steeds van plan te zijn de Chinese president Xi Jinping te ontmoeten tijdens een top in Zuid-Korea, die eind deze maand begint. China stemde afgelopen weekend in met een nieuwe ronde handelsgesprekken met de VS.

Daarnaast hielden beleggers de ontwikkelingen rond de voortslepende sluiting van de overheid in de gaten. Door die 'shutdown' van overheidsinstellingen, die de vierde week ingaat, worden veel belangrijke cijfers over de Amerikaanse economie sinds begin oktober uitgesteld.

Inflatiecijfer

Op vrijdag komt wel het eerder uitgestelde inflatiecijfer over september naar buiten. Dat cijfer speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank, dat voor woensdag 29 oktober op het programma staat.

Amazon won 0,6 procent. Amazon Web Services (AWS) verklaarde "aanzienlijke tekenen van herstel" te zien bij zijn diensten die getroffen zijn door een storing. Verschillende apps, websites en platforms, waaronder Snapchat, Roblox en Signal ondervonden maandag hinder van problemen bij de cloudtak van Amazon.

Cryptobedrijven gingen omhoog door het verdere herstel van de bitcoin. Cryptobeurs Coinbase steeg bijna 3 procent. Crypto-miners als Mara Holdings, Riot Platforms en Bitfarms werden tot 7 procent meer waard.

Meer uit Financieel

Opgeveerde AEX-index mist slotrecord nipt

AMSTERDAM (ANP) - Gerustgestelde beleggers hebben de AEX-index maandag net niet aan een nieuw slotrecord geholpen. Er was opluchting na de onrust die vorige week was ontstaan rond kredietproblemen bij enkele regionale Amerikaanse banken. Ook kwam de Amerikaanse president Donald Trump opnieuw met sussende woorden dat het "wel goed komt" in de handelsoorlog met China.

1 uur geleden
Deense minister: EU ander continent zonder Russische energie

LUXEMBURG (ANP) - Dat het overgrote deel van de EU-landen heeft gekozen voor een volledige importstop van Russische energie zal "de toekomst van ons continent vormen", zei de Deense minister Lars Aagaard (Energie). Hij ziet een "continent dat niet langer de Russische oorlogsmachine financiert", zei hij maandag tijdens een bijeenkomst van EU-energieministers in Luxemburg.

5 uur geleden
Albert Heijn doet aangifte na dichtplakken sloten 40 winkels

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn gaat aangifte doen van het dichtlijmen van de sloten van ongeveer veertig supermarkten in de regio Amsterdam. Demonstranten deden dat in de nacht van zondag op maandag met de boodschap "stop de verkoop van Israëlische producten".

5 uur geleden
Bonden bezorgd over toegenomen agressie tegen pompmedewerkers

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV maken zich zorgen over de toegenomen agressie tegen medewerkers van tankstations sinds de invoering van algehele leeftijdscontrole bij de verkoop van tabaksproducten sinds 1 oktober. FNV-bestuurder Murat Sekercan zegt hierover al tientallen meldingen te hebben ontvangen van vakbondsleden.

7 uur geleden
Clouddienst AWS ziet 'aanzienlijke' tekenen van herstel storing

SEATTLE (ANP) - Amazon Web Services (AWS) ziet "aanzienlijke tekenen van herstel" bij zijn diensten die zijn getroffen door een storing. Verschillende apps, websites en platforms ondervonden maandag hinder van problemen bij de cloudtak van Amazon. Onder meer over Snapchat, Roblox en Signal kwamen bij de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers.

7 uur geleden
Nexperia beschuldigt oud-topman van verspreiden 'onwaarheden'

NIJMEGEN (ANP) - Nexperia beschuldigt de aan de kant geschoven topman Zhang Xuezheng van moederbedrijf Wingtech van het verspreiden van onwaarheden. Het gaat dan bijvoorbeeld over het bericht dat de Chinese tak van het bedrijf onafhankelijk zou opereren.

7 uur geleden
IKEA koopt voor 720 miljoen euro bosgrond in Letland en Estland

LEIDEN (ANP/BLOOMBERG) - Ingka Group, de eigenaar van de meeste IKEA-winkels in de wereld, koopt voor 720 miljoen euro aan bosgrond in Letland en Estland. Het is de grootste aankoop van bosgrond door de in Leiden gevestigde groep. Het bedrijf wil zich daarmee verzekeren van duurzame grondstoffen voor de meubels van de Zweedse woonwarenhuisketen.

7 uur geleden