Wall Street begint lager aan drukke beursweek
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen maandag omlaag, na de recente sterke opmars. Beleggers maken zich op voor een drukke beursweek. Ongeveer een vijfde van de bedrijven uit de S&P 500-index opent deze week de boeken. Ook grote techbedrijven als Apple, Google-moeder Alphabet, Amazon en Facebook-eigenaar Meta Platforms komen met cijfers. Daarnaast geven bekende bedrijven als McDonald's en General Motors een kijkje in de boeken.
Op Wall Street wordt echter vooral uitgekeken naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve, die dinsdag begint aan zijn tweedaagse beleidsvergadering. Het rentebesluit van de Fed volgt op woensdag. Een dag later vergadert de Europese Centrale Bank over de rente. De Fed en de ECB zullen naar verwachting beide de rentetarieven verder verhogen in de strijd tegen de hoge inflatie.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent lager op 33.922 punten. De breder samengestelde S&P 500 zakte 0,4 procent tot 4053 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,9 procent tot 11.517 punten. De S&P 500 staat voor januari zo'n 6 procent in de plus. De Nasdaq is sinds het begin van het jaar bijna 11 procent gestegen en stevent af op de beste januarimaand sinds 2001.
Techbedrijven
GE Healthcare won 0,7 procent. Het gezondheidszorgbedrijf maakte voor het eerst sinds de afsplitsing van industrieel conglomeraat General Electric de kwartaalcijfers bekend. Het concern zag de winst afgelopen kwartaal dalen, maar rekent wel op winstgroei in 2023.
Amazon (min 1 procent), Apple (min 0,6 procent), Alphabet (min 1,5 procent) en Meta (min 0,8 procent) werden allemaal lager gezet. Vrijdag wonnen de techbedrijven nog tot 3 procent. Dat kwam doordat de favoriete maatstaf voor inflatie van de Fed in december afnam ten opzichte van november, waardoor de centrale bank de rente mogelijk minder snel hoeft te verhogen. Dat zou vooral voor dure techaandelen gunstig zijn.
Tesla
Intel noteerde een kleine plus van 0,1 procent. De chipfabrikant raakte vrijdag ruim 6 procent kwijt na tegenvallende kwartaalcijfers.
Tesla zakte 0,4 procent. Analisten van Berenberg verhoogden het advies voor de fabrikant van elektrische auto's. Het aandeel steeg vorige week al flink nadat Tesla een recordwinst bekendmaakte. Sinds het begin van het jaar is het bedrijf dat wordt geleid door topman Elon Musk al ruim 40 procent in waarde gestegen.
De euro was 1,0908 dollar waard, tegen 1,0859 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 79,57 dollar. Brentolie werd een fractie duurder op 86,67 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/AFP) - China heeft een verbod op de export van drie metaalsoorten naar de Verenigde Staten opgeschort. Daarmee doet het Aziatische land opnieuw een concessie richting de VS in de handelsoorlog tussen de twee grootmachten.
48 minuten geledenHAARLEM (ANP) - Projecten die via het failliete Winst Uit Je Woning liepen, kunnen binnenkort weer geld ontvangen. Als tussenpersoon regelde Winst Uit Je Woning voor tal van gemeenten en hun inwoners subsidies, adviseurs of vaklieden voor verduurzamingsprojecten. Maar het bedrijf ging deze week failliet, waardoor alle activiteiten stil kwamen te liggen.
1 uur geledenBELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.
19 uur geledenAVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.
20 uur geledenHAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.
20 uur geledenBANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.
21 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.
22 uur geleden