Wall Street begint afwachtend na sterk herstel in chipsector
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag licht lager begonnen aan de nieuwe week. Beleggers deden het rustig aan na het stevige herstel op vrijdag, waarbij de Dow-Jonesindex een nieuw recordniveau wist te bereiken. Ook wordt uitgekeken naar het Amerikaanse banenrapport. De publicatie daarvan werd vorige week uitgesteld door de kortstondige sluiting van de Amerikaanse overheid. Het rapport komt nu woensdag. Aan het einde van de week komen ook nieuwe inflatiegegevens naar buiten. Beide cijfers spelen een belangrijk rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve.
De Dow noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent lager op 50.015 punten. De index van de dertig grootste Amerikaanse bedrijven won vrijdag 2,5 procent en sloot voor het eerst boven de 50.000 punten. De breder samengestelde S&P 500-index zakte maandag 0,1 procent tot 6920 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,3 procent op 22.943 punten.
Vooral de chipbedrijven veerden vrijdag op door de aangekondigde forse investeringen in AI-datacentra door grote Amerikaanse techconcerns. AI-chipmaker Nvidia won nu 1,9 procent, na een koerswinst van bijna 8 procent op vrijdag. Branchegenoten Broadcom en Advanced Micro Devices (AMD) gingen verder omhoog met respectievelijk 1 en 0,8 procent na de stevige opmars op vrijdag.
Dalingen
Frisdrankenfabrikant Coca-Cola zakte 0,4 procent en autobouwer Ford verloor 1,1 procent. Beide bedrijven openen dinsdag de boeken. Ook grote bedrijven als fastfoodketen McDonald's, fabrikant van netwerkapparatuur Cisco en chipmachinemaker Applied Materials komen later deze week met resultaten.
Hims & Hers kelderde ruim 25 procent. Het telezorgbedrijf stopt met de verkoop van een goedkope imitatieversie van de nieuwe afslankpil van het Deense Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen. Novo Nordisk, bekend van afslankmiddelen als Ozempic en Wegovy, neemt ondanks het besluit van Hims & Hers juridische stappen tegen het bedrijf.
Stijgingen
Novo Nordisk, dat ook een notering heeft in New York, won 8 procent. De Amerikaanse concurrent Eli Lilly, die ook afslankmedicijnen verkoopt, klom 3,2 procent.
Kroger steeg 5,6 procent. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal is de supermarktketen van plan om voormalig topman Greg Foran van Walmart, de grootste supermarktketen ter wereld, te benoemen tot nieuwe topman.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.
15 uur geleden