Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street begint 2020 met plussen

Wall Street begint 2020 met plussen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag positief begonnen aan de eerste handelsdag van het nieuwe beursjaar 2020. De handel op Wall Street krijgt onder meer steun van de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump dat de voorlopige handelsdeal tussen de Verenigde Staten en China op 15 januari zal worden ondertekend in het Witte Huis. Ook reageren de financiële markten positief op nieuwe stappen van de Chinese centrale bank om de economie te stimuleren door de kapitaaleisen voor banken te verlagen.

De Dow-Jonesindex ging in de eerste handelsminuten 0,5 procent omhoog tot 28.688 punten. De breed samengestelde S&P 500 kreeg er 0,6 procent bij tot 3249 punten en techbeurs Nasdaq won 1 procent tot 9058 punten.

Volgens Trump zijn bij de ondertekening "hoge vertegenwoordigers" aanwezig namens de Chinese regering. Op een later moment zal Trump naar Peking afreizen voor de onderhandelingen voor een fase 2-deal. De fase 1-deal tussen de twee economische grootmachten werd vorige maand gesloten. China heeft de afspraak voor de ondertekening evenwel nog niet bevestigd.

Overname Anixter

Bedrijven op Wall Street die gevoelig zijn voor de ontwikkelingen in de Chinees-Amerikaanse handelsvete kunnen in beweging komen. Het gaat bijvoorbeeld om machinebouwer Caterpillar (plus 1,2 procent), technologiegigant Apple (plus 1,3 procent) en chipfondsen als Advanced Micro Devices (AMD), Micron Technology en Nvidia. Die laatste bedrijven dikten tot 2,3 procent aan.

Aan het overnamefront werd gemeld dat de producent van bekabeling en beveiligingsapparatuur Anixter International (plus 2,3 procent) heeft ingestemd met een verhoogd overnamebod van investeerder Clayton, Dubilier & Rice. Met dat bod wordt Anixter gewaardeerd op 4,3 miljard dollar. De investeringsmaatschappij was in een overnameslag verwikkeld rond Anixter met de distributeur van elektronica Wesco (plus 0,3 procent).

Meer uit Financieel

China: EU discrimineert met onderzoek windmolenbedrijf Goldwind

BEIJING (ANP/RTR) - De Europese Unie heeft "discriminerende" maatregelen genomen door een diepgaand onderzoek te beginnen naar het Chinese windmolenbedrijf Goldwind over mogelijke staatssteun voor de onderneming. Dat zei het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag in een reactie op het besluit dat dinsdag door Brussel werd aangekondigd.

25 minuten geleden
EU-parlement gaat weer door met stemming over handelsdeal met VS

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat weer verder met de handelsdeal tussen de VS en de EU, meldt Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange. Enkele weken eerder was de stemming hierover op pauze gezet vanwege de dreigingen van de VS richting Groenland.

54 minuten geleden
Chipbedrijf AMD lager in New York na tegenvallende verwachtingen

NEW YORK (ANP) - Advanced Micro Devices (AMD) ging woensdag flink omlaag op de aandelenbeurzen in New York. Het chipbedrijf kwam met beter dan verwachte kwartaalresultaten, maar de vooruitzichten voor de omzet in het huidige kwartaal vielen lager uit dan waarop sommige analisten rekenden.

1 uur geleden
Duitse verkoop BYD vertienvoudigd, laat Tesla ver achter zich

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van de Chinese elektrische autofabrikant BYD is in Duitsland vorige maand meer dan vertienvoudigd tot 2629 stuks. Dat is ruim het dubbele vergeleken met de verkopen van het Amerikaanse Tesla, werd woensdag bekend.

1 uur geleden
Chevron gaat naar olie en gas zoeken voor de kust van Syrië

DAMASCUS (ANP/RTR) - Het grote Amerikaanse oliebedrijf Chevron heeft een voorlopige deal getekend voor het zoeken naar olie en gas in de wateren voor de kust van Syrië. De exploratieovereenkomst werd getekend met staatsoliemaatschappij Syrian Petroleum Company en het bedrijf UCC Holding uit Qatar, aldus een woordvoerder van Chevron.

1 uur geleden
Nestlé roept meer babyvoeding terug in Frankrijk

PARIJS (ANP/RTR) - Nestlé breidt in Frankrijk de terugroepactie van babyvoeding uit. Het voedingsconcern roept een partij van het merk Guigoz terug. Dat gebeurt na een verlaging van de toegestane hoeveelheid van de giftige stof cereulide, dat misselijkheid en braken kan veroorzaken.

3 uur geleden
Uber groeit dankzij aanwas nieuwe klanten

SAN FRANCISCO (ANP) - Uber is in het laatste kwartaal van vorig jaar hard doorgegroeid. Volgens topman Dara Khosrowshahi was dat voor een groot deel te danken aan nieuwe gebruikers van de app voor het bestellen van taxiritten en maaltijden. Klanten maakten ook vaker gebruik van de Uber-diensten, zei Khosrowshahi.

3 uur geleden