Wall Street begint 2020 met plussen
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag positief begonnen aan de eerste handelsdag van het nieuwe beursjaar 2020. De handel op Wall Street krijgt onder meer steun van de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump dat de voorlopige handelsdeal tussen de Verenigde Staten en China op 15 januari zal worden ondertekend in het Witte Huis. Ook reageren de financiƫle markten positief op nieuwe stappen van de Chinese centrale bank om de economie te stimuleren door de kapitaaleisen voor banken te verlagen.
De Dow-Jonesindex ging in de eerste handelsminuten 0,5 procent omhoog tot 28.688 punten. De breed samengestelde S&P 500 kreeg er 0,6 procent bij tot 3249 punten en techbeurs Nasdaq won 1 procent tot 9058 punten.
Volgens Trump zijn bij de ondertekening "hoge vertegenwoordigers" aanwezig namens de Chinese regering. Op een later moment zal Trump naar Peking afreizen voor de onderhandelingen voor een fase 2-deal. De fase 1-deal tussen de twee economische grootmachten werd vorige maand gesloten. China heeft de afspraak voor de ondertekening evenwel nog niet bevestigd.
Overname Anixter
Bedrijven op Wall Street die gevoelig zijn voor de ontwikkelingen in de Chinees-Amerikaanse handelsvete kunnen in beweging komen. Het gaat bijvoorbeeld om machinebouwer Caterpillar (plus 1,2 procent), technologiegigant Apple (plus 1,3 procent) en chipfondsen als Advanced Micro Devices (AMD), Micron Technology en Nvidia. Die laatste bedrijven dikten tot 2,3 procent aan.
Aan het overnamefront werd gemeld dat de producent van bekabeling en beveiligingsapparatuur Anixter International (plus 2,3 procent) heeft ingestemd met een verhoogd overnamebod van investeerder Clayton, Dubilier & Rice. Met dat bod wordt Anixter gewaardeerd op 4,3 miljard dollar. De investeringsmaatschappij was in een overnameslag verwikkeld rond Anixter met de distributeur van elektronica Wesco (plus 0,3 procent).
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Ook op Franse luchthavens zorgt sneeuwval voor uitval van vluchten. Een groot deel van de op woensdag geplande vluchten kan niet doorgaan, omdat personeel tijd nodig heeft om start- en landingsbanen sneeuwvrij te maken en ijs van vliegtuigen te halen.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - KLM waarschuwt reizigers voor oplichters die zich voordoen als klantenservicemedewerkers. De oplichters doen alsof ze bezig zijn met de compensatie van gedupeerde passagiers, schrijft de luchtvaartmaatschappij op de website.
40 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie stelt voor om in de aankomende meerjarenbegroting (2028-2034) een groter deel van het landbouwbudget eerder beschikbaar te stellen. Dat schrijft voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen in een brief aan de lidstaten en het Europees Parlement. Ze doet het voorstel in een belangrijke week voor een vrijhandelsakkoord met Zuid-Amerikaanse landen.
54 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street liet dinsdag bij de opening weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan na de sterke opmars een dag eerder, waarbij de Dow-Jonesindex een nieuw recordniveau bereikte. Op de beursvloeren wordt vooral uitgekeken naar nieuwe cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt, die later deze week verschijnen.
57 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol adviseert reizigers met geannuleerde vluchten naar huis te gaan. Het is erg druk in de terminals van de luchthaven. "Reizigers krijgen vanzelf een bericht van de luchtvaartmaatschappij als de situatie rond hun vlucht verandert", aldus een woordvoerder.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het aantal geschrapte vluchten op Schiphol is opgelopen tot zeshonderd, meldt de luchthaven in een update. Eerder op de dag meldde Schiphol al dat vierhonderd vluchten niet konden doorgaan als gevolg van het winterse weer en de sneeuwval. Schiphol adviseert reizigers de actuele vluchtinformatie in de gaten te houden voordat ze naar het vliegveld gaan.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde groei in de verkoop van elektrische auto's vertraagt dit jaar naar verwachting. Dit komt doordat China subsidies afbouwt, Europa twijfelt over het uitfaseren van verbrandingsmotoren, en Amerikaanse fabrikanten en beleidsmakers hun plannen voor elektrische auto's bijstellen.
2 uur geleden