Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lichte plus voor AEX ondanks onzekerheid in Midden-Oosten

Lichte plus voor AEX ondanks onzekerheid in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters in Amsterdam lieten dinsdag geen grote uitslagen zien. Beleggers bleven voorzichtig na aanhoudende Amerikaanse aanvallen op Iran en het tolplan van de Amerikaanse president Donald Trump over alle verscheepte ladingen in de Straat van Hormuz.

Trump wil een heffing van 20 procent over alle verscheepte ladingen ter compensatie voor de kosten voor de bescherming van de scheepvaart in de belangrijkste zeestraat.

De AEX eindigde 0,4 procent hoger op 1089,86 punten. De MidKap, de graadmeter voor middelgrote bedrijven in Amsterdam, sloot 0,1 procent lager, op 1073,99 punten. In de rest van Europa noteerden de beurzen kleine plussen. Londen, Frankfurt en Parijs stegen tot 0,3 procent.

Olieprijzen omhoog

De olieprijzen gingen verder omhoog na de stevige opmars een dag eerder. Het aantal schepen dat door de Straat van Hormuz vaart, is afgenomen na nieuwe aanvallen over en weer door Iran en de VS. Brent, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, werd ruim 1,5 procent duurder op 84,72 dollar per vat. Amerikaanse olie kostte 1,5 procent meer op 79,34 dollar per vat.

Olie- en gasconcern Shell profiteerde opnieuw van de hogere olieprijzen en steeg 1 procent in de AEX. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM had juist last van de hogere brandstofkosten en zakte 0,5 procent in de MidKap.

Chipbedrijven

IMCD was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 6,2 procent. De chemicaliëndistributeur werd door de Zwitserse bank UBS op de kooplijst gezet. De chipbedrijven ASML, ASMI en Besi maakten weer een deel van hun verlies van gisteren goed met winsten tot 4,3 procent. ASML maakt woensdag zijn tweedekwartaalcijfers bekend.

Philips sloot de rij, met een verlies van 4,5 procent. Ook muziekgroep UMG noteerde een flinke daling met een min van 4,2 procent. Adyen daalde 1,9 procent. Het Nederlandse betaalbedrijf doet mee aan de proef met de digitale euro van de Europese Centrale Bank (ECB), maar kreeg ook het nieuws dat concurrent Nopan miljoenen heeft opgehaald aan groeikapitaal.

Meer uit Financieel

Beleggers houden zich koest bij opening Wall Street

NEW YORK (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street lieten woensdag bij de opening geen grote uitslagen zien. Beleggers deden het voorzichtig aan in afwachting van nieuwe ontwikkelingen in de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de VS en China, die donderdag plaatsvindt.

1 uur geleden
Staat koopt aandelen kerncentrale Borssele van Zeeuwse overheden

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat koopt 70 procent van de aandelen van EPZ, de exploitant van de kerncentrale in het Zeeuwse dorp Borssele. Het doel van de overname is het langer openhouden van de kerncentrale.

2 uur geleden
Rechter wijst verzet afhandelaren tegen aanbesteding Schiphol af

DEN HAAG (ANP) - De aanbesteding waarbij drie in plaats van zes afhandelaren actief zijn op Schiphol mag doorgaan. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat drie verliezende partijen een kort geding hadden aangespannen. Swissport, Aviapartner en Menzies voerden bezwaren aan waarom hun concurrenten de opdracht niet zouden moeten krijgen, maar de rechter wees die af.

2 uur geleden
IKEA opent volgend jaar 'supermarktformaat' winkels in Nederland

HAARLEM (ANP) - IKEA wil volgend jaar een aantal kleinere winkels in Nederland openen. Dat bevestigt een woordvoerder van de meubelketen na berichtgeving van het AD. In de nieuwe winkels, met het formaat van een supermarkt, zal onder meer servies en verlichting te koop zijn.

3 uur geleden
Rechter wijst verzet afhandelaren tegen aanbesteding Schiphol af

DEN HAAG (ANP) - De aanbesteding waarbij drie in plaats van zes afhandelaren actief zijn op Schiphol mag doorgaan. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat drie verliezende partijen een kort geding hadden aangespannen. Swissport, Aviapartner en Menzies voerden bezwaren aan waarom hun concurrenten de opdracht niet zouden moeten krijgen, maar de rechter wees die af.

3 uur geleden
Waterpeil belangrijk knelpunt Rijn richting nieuw dieptepunt

KAUB (ANP) - Het waterpeil bij het Duitse Kaub, een belangrijk knelpunt in de Rijn, zakt deze week tot een zeer laag niveau. De waterstanden in de Rijn in Duitsland zijn weer gezakt door de aanhoudende droogte.

6 uur geleden
Britse toezichthouder onderzoekt leeftijdschecks Pornhub

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediatoezichthouder Ofcom gaat onderzoek doen naar de leeftijdschecks bij pornowebsite Pornhub. Daarbij kijkt Ofcom of Pornhub voldoet aan zijn wettelijke verplichtingen om te voorkomen dat minderjarigen porno te zien krijgen.

6 uur geleden