IKEA opent volgend jaar 'supermarktformaat' winkels in Nederland
HAARLEM (ANP) - IKEA wil volgend jaar een aantal kleinere winkels in Nederland openen. Dat bevestigt een woordvoerder van de meubelketen na berichtgeving van het AD. In de nieuwe winkels, met het formaat van een supermarkt, zal onder meer servies en verlichting te koop zijn.
De nieuwe kleinere winkels zullen tussen de 2000 en 2500 vierkante meter worden. Ter vergelijking, de grote IKEA-vestigingen in Nederland zijn tussen de 35.000 en 40.000 vierkante meter groot. Daarom is er in de kleine winkels ook geen plek voor een showroom of een zelfbedieningsmagazijn, legt een woordvoerder uit.
De nieuwe winkels zullen halverwege volgend jaar openen. Een precies aantal kan de woordvoerder niet noemen, maar het gaat om rond de vijf vestigingen.
Showroom
Waar de nieuwe winkels komen, is ook nog niet duidelijk. IKEA heeft nu dertien grote vestigingen in Nederland. Wel heeft de woonwinkelketen een paar plekken op het oog. "We hebben nu een goede spreiding, maar er zijn wel plekken waar het langer duurt voor je bij een winkel bent." Daarnaast zijn klanten vaak afhankelijk van de auto om bij IKEA-vestigingen te komen. Dat zal bij de kleinere winkels minder het geval zijn, legt de woordvoerder uit.
De meubelketen wil wel de bekende Zweedse balletjes en hotdogs aanbieden in de kleine winkels.
Onder meer in Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk staan al vergelijkbare IKEA-winkels. IKEA heeft wel al kleinere winkels in Nederland, maar die zijn bedoeld als showroom waar klanten bijvoorbeeld een nieuwe keuken kunnen samenstellen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat koopt 70 procent van de aandelen van EPZ, de exploitant van de kerncentrale in het Zeeuwse dorp Borssele. Het doel van de overname is het langer openhouden van de kerncentrale.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De aanbesteding waarbij drie in plaats van zes afhandelaren actief zijn op Schiphol mag doorgaan. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat drie verliezende partijen een kort geding hadden aangespannen. Swissport, Aviapartner en Menzies voerden bezwaren aan waarom hun concurrenten de opdracht niet zouden moeten krijgen, maar de rechter wees die af.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De aanbesteding waarbij drie in plaats van zes afhandelaren actief zijn op Schiphol mag doorgaan. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat drie verliezende partijen een kort geding hadden aangespannen. Swissport, Aviapartner en Menzies voerden bezwaren aan waarom hun concurrenten de opdracht niet zouden moeten krijgen, maar de rechter wees die af.
1 uur geledenKAUB (ANP) - Het waterpeil bij het Duitse Kaub, een belangrijk knelpunt in de Rijn, zakt deze week tot een zeer laag niveau. De waterstanden in de Rijn in Duitsland zijn weer gezakt door de aanhoudende droogte.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediatoezichthouder Ofcom gaat onderzoek doen naar de leeftijdschecks bij pornowebsite Pornhub. Daarbij kijkt Ofcom of Pornhub voldoet aan zijn wettelijke verplichtingen om te voorkomen dat minderjarigen porno te zien krijgen.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Investeringen in kunstmatige intelligentie helpen de wereldeconomie dit jaar iets beter op koers te blijven dan verwacht. Tegelijkertijd blijken de hoge energiekosten hardnekkiger dan gedacht, waardoor 2027 er minder gunstig uitziet. Dat staat in een rapport van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO).
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Chinese autofabrikanten winnen steeds meer terrein op de Europese automarkt. Ze lokken kopers die nog twijfelen over een volledig elektrische auto met betaalbaardere hybride voertuigen. Merken zoals BYD, MG en Xpeng waren vorige maand goed voor een recordmarktaandeel van bijna 12 procent, heeft het Duitse onderzoeksbureau Dataforce becijferd.
5 uur geleden