Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Steet schrikt van Fed-notulen, vooral techbedrijven omlaag

Wall Steet schrikt van Fed-notulen, vooral techbedrijven omlaag

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse beleggers zijn geschrokken van de notulen van de laatste rentevergadering van de Federal Reserve. Volgens de vrijgegeven stukken waren de beleidsmakers bij de centrale bank nog erg bezorgd over de inflatie. Ze suggereerden ook dat ze de rente komende tijd nog verder zullen moeten verhogen. Dat is iets dat beleggers juist niet willen, want hogere rentes zijn slecht voor de waardering van aandelen. Vooral techbedrijven werden lager gezet. De koers van techbedrijven is doorgaans extra gevoelig voor rentespeculatie.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,5 procent lager op 34.765,74 punten. De brede S&P 500 zakte 0,8 procent tot 4404,33 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde 1,2 procent tot 13.474,63 punten. Dinsdag laaide de rentevrees op de New Yorkse beursvloeren ook al op door sterker dan verwachte Amerikaanse winkelverkopen. Ook verklaarde een Fed-bestuurder dat de centrale bank nog niet klaar is met de strijd tegen de hoge inflatie.

Tesla verloor daarnaast ruim 3 procent. De Amerikaanse autofabrikant heeft zijn prijzen in China voor de tweede keer in drie dagen tijd verlaagd. Dit keer werden de prijzen van de Model S sedan en Model Y SUV flink verlaagd. Na een korte pauze lijkt Tesla de prijsoorlog op de grootste automarkt ter wereld weer nieuw leven in te blazen.

US Steel

Tower Semiconductor kelderde verder bijna 11 procent. De Amerikaanse chipmaker Intel (min 3,6 procent) ziet af van de overname van zijn Israëlische branchegenoot. Met die vorig jaar aangekondigde deal was 5,4 miljard dollar gemoeid. Chinese toezichthouders moesten de overname nog goedkeuren, maar die hebben dat niet binnen de door Intel gestelde deadline gedaan.

Target behoorde juist tot de winnaars op Wall Street, met een plus van 3 procent. De warenhuisketen boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht en lijkt vooruitgang te boeken met het opruimen van de hoge voorraden die tegen kortingen moeten worden verkocht.

De markt reageerde ook op nieuwe geruchten in de overnamestrijd rond US Steel. Dat aandeel veerde tussentijds op, maar won uiteindelijk dik 1 procent. Het aan de Amsterdamse beurs genoteerde staalconcern ArcelorMittal mengt zich mogelijk in de strijd. Persbureau Reuters meldde op basis van ingewijden dat 's werelds op een na grootste staalproducent overweegt een bod uit te brengen op zijn Amerikaanse branchegenoot. Eerder deze week is de beurskoers van US Steel al met tientallen procenten gestegen.

Meer uit Financieel

Iran wil binnenlands vliegverkeer na ruim 50 dagen weer opstarten

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran is van plan om het binnenlandse luchtverkeer weer te hervatten. Daarmee zou er een einde komen aan meer dan vijftig dagen zonder vliegverkeer in het land.

14 minuten geleden
Peiling: helft Duitsers vindt stoppen kernenergie fout besluit

BERLIJN (ANP/DPA) - Iets meer dan de helft van de Duitsers vindt dat Duitsland een fout heeft gemaakt door in 2023 volledig te stoppen met kernenergie. Dat blijkt uit een peiling onder ruim 1900 Duitsers door de marktonderzoekers YouGov en het Sinus-Instituut. In 2023 werden de laatste drie operationele kernreactoren in Duitsland uitgezet.

1 uur geleden
Duitse kebabketen klaagt over gebruik Krispy Kebab door KFC

BIELEFELD (ANP/DPA) - De Duitse kebabketen Krispy Kebab is niet te spreken over een nieuw product van de Amerikaanse fastfoodketen KFC met de naam Krispy Kebab. De oprichter van de keten zegt dat hij KFC heeft gevraagd te stoppen met het gebruik van de naam en overweegt juridische stappen.

1 uur geleden
Scheepvaartorganisatie IMO werkt aan evacuatieplan Perzische Golf

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO) werkt aan een evacuatieplan voor de honderden schepen die vastzitten in de Perzische Golf sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat plan kan pas in werking worden gesteld als er duidelijke signalen zijn van de-escalatie, voegde secretaris-generaal Arsenio Dominguez eraan toe.

2 uur geleden
KLM schrapt nog een maand langer vluchten naar Saudi-Arabië

AMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Riyadh en Dammam uitgesteld tot 14 juni. Daarmee zijn alle vluchten van de maatschappij naar Saudi-Arabië een maand langer opgeschort. Oorspronkelijk vloog KLM tot 16 mei niet op de luchthavens.

2 uur geleden
Oplichters vragen crypto voor veilige doorvaart Straat van Hormuz

ATHENE (ANP/RTR) - Rederijen krijgen nepberichten die een veilige doorvaart van de Straat van Hormuz beloven in ruil voor cryptovaluta. Daarvoor waarschuwt een Grieks maritiem beveiligingsbedrijf. Het leidde er volgens het Griekse MARISKS toe dat er een schip werd beschoten door Iraanse autoriteiten toen het dacht veilig door de zeestraat te kunnen varen. Door de blokkade liggen schepen al weken vast in de Perzische Golf.

2 uur geleden
AEX-index licht hoger in afwachting ontwikkelingen Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht hoger geopend. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog. Het huidige staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran loopt dinsdagnacht af en het is nog onduidelijk of de gevechtspauze wordt verlengd.

3 uur geleden