Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Walgreens opvallende stijger op Wall Street na overnameberichten

Walgreens opvallende stijger op Wall Street na overnameberichten

NEW YORK (ANP) - Walgreens Boots Alliance was dinsdag een opvallende stijger op de aandelenbeurzen in New York. Ingewijden zeiden tegen de krant The Wall Street Journal en persbureau Bloomberg dat de apothekersketen in gesprek is om zichzelf te verkopen aan investeerder Sycamore Partners. Als de partijen een overeenkomst sluiten, zou dat betekenen dat Walgreens van de beurs verdwijnt. In New York steeg Walgreens 17,7 procent.

Volgens de bronnen zouden de bedrijven begin volgend jaar een deal kunnen sluiten als de gesprekken blijven doorgaan. Walgreens gaat door een zware periode. In oktober meldde de apothekersketen in drie jaar tijd ongeveer 1200 vestigingen te gaan sluiten. Ook heeft Walgreens last van de opkomst van onlinewinkels als Amazon.

De Dow-Jonesindex daalde 0,4 procent op 44.247,83 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,3 procent tot 6034,91 punten. Techgraadmeter Nasdaq verloor 0,3 procent op 19.687,24 punten.

Beleggers wachten vooral op nieuwe inflatiegegevens die woensdag komen. Het is het laatste inflatiecijfer voordat de Federal Reserve een rentebesluit neemt. Over het algemeen wordt verwacht dat de Fed de rente volgende week opnieuw verlaagt. Wel is dat mogelijk voorlopig de laatste renteverlaging.

Super Micro Computer daalde 8,2 procent. Topman Charles Liang zei tegen persbureau Reuters er vertrouwen in te hebben dat de serverfabrikant niet van de Nasdaq zal verdwijnen. Onlangs kreeg het bedrijf uitstel voor het inleveren van zijn jaarverslag. Omdat het bedrijf zijn deadline had gemist, zou het niet aan de beursregels voldoen.

Oracle verloor 6,7 procent. Het Amerikaanse softwareconcern zag de omzet en winst stijgen in het afgelopen kwartaal. De resultaten voldeden echter niet aan de hoge marktverwachtingen.

Boeing klom 4,5 procent. De vliegtuigfabrikant heeft de productie van zijn bestverkochte vliegtuig, de 737 MAX, hervat.

Nvidia daalde 2,7 procent, nadat het een dag eerder al 2,6 procent verloor. De Chinese markttoezichthouder is een onderzoek gestart naar de fabrikant van chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Aanleiding zijn vermoedens dat het bedrijf de concurrentieregels in het land heeft overtreden.

De euro was 1,0526 dollar waard, tegen 1,0511 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 68,36 dollar. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 71,96 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Goudprijs voor het eerst boven 5000 dollar

SINGAPORE - (ANP) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen oplopen.

4 uur geleden
DNB-baas: maak Europese Unie economisch hechter blok

AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.

14 uur geleden
Reuters: India verlaagt importheffing op Europese auto's

NEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.

15 uur geleden
Topman VW: zonder lagere heffingen gaat fabriek in VS niet door

WOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.

17 uur geleden
Poolse minister zegt geen haast te maken met invoering euro

LONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).

19 uur geleden
Laadpunten elektrische auto's verdrievoudigd in vijf jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

22 uur geleden
Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

1 dag geleden