Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Walgreens opvallende stijger op Wall Street na overnameberichten

Walgreens opvallende stijger op Wall Street na overnameberichten

NEW YORK (ANP) - Walgreens Boots Alliance was dinsdag een opvallende stijger op de aandelenbeurzen in New York. Ingewijden zeiden tegen de krant The Wall Street Journal en persbureau Bloomberg dat de apothekersketen in gesprek is om zichzelf te verkopen aan investeerder Sycamore Partners. Als de partijen een overeenkomst sluiten, zou dat betekenen dat Walgreens van de beurs verdwijnt. In New York steeg Walgreens 17,7 procent.

Volgens de bronnen zouden de bedrijven begin volgend jaar een deal kunnen sluiten als de gesprekken blijven doorgaan. Walgreens gaat door een zware periode. In oktober meldde de apothekersketen in drie jaar tijd ongeveer 1200 vestigingen te gaan sluiten. Ook heeft Walgreens last van de opkomst van onlinewinkels als Amazon.

De Dow-Jonesindex daalde 0,4 procent op 44.247,83 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,3 procent tot 6034,91 punten. Techgraadmeter Nasdaq verloor 0,3 procent op 19.687,24 punten.

Beleggers wachten vooral op nieuwe inflatiegegevens die woensdag komen. Het is het laatste inflatiecijfer voordat de Federal Reserve een rentebesluit neemt. Over het algemeen wordt verwacht dat de Fed de rente volgende week opnieuw verlaagt. Wel is dat mogelijk voorlopig de laatste renteverlaging.

Super Micro Computer daalde 8,2 procent. Topman Charles Liang zei tegen persbureau Reuters er vertrouwen in te hebben dat de serverfabrikant niet van de Nasdaq zal verdwijnen. Onlangs kreeg het bedrijf uitstel voor het inleveren van zijn jaarverslag. Omdat het bedrijf zijn deadline had gemist, zou het niet aan de beursregels voldoen.

Oracle verloor 6,7 procent. Het Amerikaanse softwareconcern zag de omzet en winst stijgen in het afgelopen kwartaal. De resultaten voldeden echter niet aan de hoge marktverwachtingen.

Boeing klom 4,5 procent. De vliegtuigfabrikant heeft de productie van zijn bestverkochte vliegtuig, de 737 MAX, hervat.

Nvidia daalde 2,7 procent, nadat het een dag eerder al 2,6 procent verloor. De Chinese markttoezichthouder is een onderzoek gestart naar de fabrikant van chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Aanleiding zijn vermoedens dat het bedrijf de concurrentieregels in het land heeft overtreden.

De euro was 1,0526 dollar waard, tegen 1,0511 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 68,36 dollar. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 71,96 dollar per vat.

Meer uit Financieel

China verlaagt importheffingen voor zuivel uit de Europese Unie

BEIJING (ANP) - China heeft de importheffingen op zuivel uit de Europese Unie aanzienlijk verlaagd. Het land beschuldigt de EU ervan schade toe te brengen aan de Chinese zuivelsector door de eigen boeren te subsidiëren. Bij de definitieve vaststelling zijn de tarieven echter flink omlaag gegaan, onder andere voor het Nederlandse FrieslandCampina.

1 minuut geleden
China wil dat Nederland oplossing voor Nexperia-ruzie faciliteert

BEIJING (ANP) - Nederland moet zo snel mogelijk "gunstige omstandigheden" creëren voor het oplossen van interne conflicten bij chipmaker Nexperia, vindt de Chinese regering. Voor de oorzaak van de internationale ruzie rond de Nijmeegse chipmaker wijst het Chinese ministerie van Handel naar "de Nederlandse kant", meldt persbureau Reuters.

33 minuten geleden
Adyen en Magnum hard onderuit op Damrak na kwartaalupdates

AMSTERDAM (ANP) - Adyen en Magnum behoorden donderdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs na tegenvallende kwartaalberichten. Betaalbedrijf Adyen, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh, Spotify en Groupon, kelderde 18 procent ondanks een stevige stijging van de omzet in de tweede helft van 2025. Voor dit jaar werd de omzetverwachting echter bijgesteld tot een groei van 20 tot 22 procent. Eerder rekende Adyen nog op een omzetstijging van 20 tot 25 procent.

1 uur geleden
NN Group profiteert van hervorming Nederlands pensioenstelsel

DEN HAAG (ANP) - NN Group, bekend van Nationale-Nederlanden, profiteert van de hervorming van het Nederlandse pensioenstelsel. Mede daardoor is er afgelopen jaar 2,6 miljard euro aan pensioengeld ingestroomd bij de pensioentak van de verzekeraar. Topman David Knibbe zag verder groei met verzekeringen in het buitenland en wijst erop dat het door AI tegelijk lukt om kosten te verlagen.

1 uur geleden
Mercedes verwacht geen groei in 2026 door concurrentie China

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Mercedes-Benz verwacht dat de winstmarges dit jaar onder druk blijven staan. Het autoconcern uit Stuttgart worstelt met de verhoogde Amerikaanse invoerheffingen en scherpe concurrentie van autoproducenten in China.

2 uur geleden
Unilever voert onder topman Fernandez winst op

LONDEN (ANP) - Voedings- en verzorgingsmiddelenconcern Unilever heeft in het eerste jaar onder topman Fernando Fernandez een hogere winst in de boeken gezet. Het Britse bedrijf achter merken als Dove, Knorr en Rexona zette vaart achter een grote reorganisatie om kosten te besparen. Ook kondigde Unilever veel verkoopdeals aan om van minder goed presterende merken af te komen.

2 uur geleden
Kosten afsplitsing drukken op winst Magnum

AMSTERDAM (ANP) - IJsbedrijf Magnum, ook bekend van merken als Cornetto en Ben & Jerry's, heeft vorig jaar een fors lagere nettowinst in de boeken gezet. Dat had onder meer te maken met kosten voor de afsplitsing van Unilever. De opbrengsten daalden licht.

2 uur geleden