Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Walgreens opvallende stijger op Wall Street na overnameberichten

Walgreens opvallende stijger op Wall Street na overnameberichten

NEW YORK (ANP) - Walgreens Boots Alliance was dinsdag een opvallende stijger op de aandelenbeurzen in New York. Ingewijden zeiden tegen de krant The Wall Street Journal en persbureau Bloomberg dat de apothekersketen in gesprek is om zichzelf te verkopen aan investeerder Sycamore Partners. Als de partijen een overeenkomst sluiten, zou dat betekenen dat Walgreens van de beurs verdwijnt. In New York steeg Walgreens 17,7 procent.

Volgens de bronnen zouden de bedrijven begin volgend jaar een deal kunnen sluiten als de gesprekken blijven doorgaan. Walgreens gaat door een zware periode. In oktober meldde de apothekersketen in drie jaar tijd ongeveer 1200 vestigingen te gaan sluiten. Ook heeft Walgreens last van de opkomst van onlinewinkels als Amazon.

De Dow-Jonesindex daalde 0,4 procent op 44.247,83 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,3 procent tot 6034,91 punten. Techgraadmeter Nasdaq verloor 0,3 procent op 19.687,24 punten.

Beleggers wachten vooral op nieuwe inflatiegegevens die woensdag komen. Het is het laatste inflatiecijfer voordat de Federal Reserve een rentebesluit neemt. Over het algemeen wordt verwacht dat de Fed de rente volgende week opnieuw verlaagt. Wel is dat mogelijk voorlopig de laatste renteverlaging.

Super Micro Computer daalde 8,2 procent. Topman Charles Liang zei tegen persbureau Reuters er vertrouwen in te hebben dat de serverfabrikant niet van de Nasdaq zal verdwijnen. Onlangs kreeg het bedrijf uitstel voor het inleveren van zijn jaarverslag. Omdat het bedrijf zijn deadline had gemist, zou het niet aan de beursregels voldoen.

Oracle verloor 6,7 procent. Het Amerikaanse softwareconcern zag de omzet en winst stijgen in het afgelopen kwartaal. De resultaten voldeden echter niet aan de hoge marktverwachtingen.

Boeing klom 4,5 procent. De vliegtuigfabrikant heeft de productie van zijn bestverkochte vliegtuig, de 737 MAX, hervat.

Nvidia daalde 2,7 procent, nadat het een dag eerder al 2,6 procent verloor. De Chinese markttoezichthouder is een onderzoek gestart naar de fabrikant van chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Aanleiding zijn vermoedens dat het bedrijf de concurrentieregels in het land heeft overtreden.

De euro was 1,0526 dollar waard, tegen 1,0511 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 68,36 dollar. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 71,96 dollar per vat.

Meer uit Financieel

KLM gaat onder herbenoemde Rintel kosten sneller verlagen

AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.

1 uur geleden
VS en India akkoord over handelsdeal, meldt Trump

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.

1 uur geleden
AEX sluit hoger, verkopen van goud en zilver nemen af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak en andere Europese graadmeters zijn maandag hoger gesloten. In de ochtend stonden er nog minnen op de borden, maar die werden gedurende de dag omgezet in winsten.

2 uur geleden
Bronnen: VS steken miljarden in voorraad strategische aardmetalen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten werken aan een miljardenfonds om voorraden aan te leggen van strategische aardmetalen. Zo wil de regering van president Donald Trump dat bedrijven minder vatbaar worden voor verstoringen in de toelevering vanuit andere landen, zoals China.

2 uur geleden
EU mist grondstoffen om klimaatdoel te halen, stelt EU-rekenkamer

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Unie ligt momenteel niet op schema om de grondstoffen te verkrijgen die nodig zijn om haar energie- en klimaatdoelen te halen, concludeert de Europese Rekenkamer (ERK).

3 uur geleden
Cosmeticabedrijf Rituals boekt recordomzet en opent meer winkels

AMSTERDAM (ANP) - Cosmeticabedrijf Rituals heeft afgelopen jaar een recordomzet geboekt, mede dankzij de opening van honderden nieuwe winkels wereldwijd. De omzet kwam in het 25e jaar van het bestaan uit op 2,4 miljard euro, een groei van zo'n 16 procent ten opzichte van een jaar eerder.

3 uur geleden
Failliete biologische plantenkwekerij Jongerius maakt doorstart

HOUTEN (ANP) - De failliete biologische plantenkwekerij Jongerius maakt een doorstart. Dit meldt de nieuwe eigenaar Larendael, de investerings- en ontwikkelingsmaatschappij van ondernemer Wim Beelen. Jongerius is volgens Larendael de grootste biologische plantenkwekerij van Nederland.

4 uur geleden