Walgreens opvallende stijger op Wall Street na overnameberichten
NEW YORK (ANP) - Walgreens Boots Alliance was dinsdag een opvallende stijger op de aandelenbeurzen in New York. Ingewijden zeiden tegen de krant The Wall Street Journal en persbureau Bloomberg dat de apothekersketen in gesprek is om zichzelf te verkopen aan investeerder Sycamore Partners. Als de partijen een overeenkomst sluiten, zou dat betekenen dat Walgreens van de beurs verdwijnt. In New York steeg Walgreens 17,7 procent.
Volgens de bronnen zouden de bedrijven begin volgend jaar een deal kunnen sluiten als de gesprekken blijven doorgaan. Walgreens gaat door een zware periode. In oktober meldde de apothekersketen in drie jaar tijd ongeveer 1200 vestigingen te gaan sluiten. Ook heeft Walgreens last van de opkomst van onlinewinkels als Amazon.
De Dow-Jonesindex daalde 0,4 procent op 44.247,83 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,3 procent tot 6034,91 punten. Techgraadmeter Nasdaq verloor 0,3 procent op 19.687,24 punten.
Beleggers wachten vooral op nieuwe inflatiegegevens die woensdag komen. Het is het laatste inflatiecijfer voordat de Federal Reserve een rentebesluit neemt. Over het algemeen wordt verwacht dat de Fed de rente volgende week opnieuw verlaagt. Wel is dat mogelijk voorlopig de laatste renteverlaging.
Super Micro Computer daalde 8,2 procent. Topman Charles Liang zei tegen persbureau Reuters er vertrouwen in te hebben dat de serverfabrikant niet van de Nasdaq zal verdwijnen. Onlangs kreeg het bedrijf uitstel voor het inleveren van zijn jaarverslag. Omdat het bedrijf zijn deadline had gemist, zou het niet aan de beursregels voldoen.
Oracle verloor 6,7 procent. Het Amerikaanse softwareconcern zag de omzet en winst stijgen in het afgelopen kwartaal. De resultaten voldeden echter niet aan de hoge marktverwachtingen.
Boeing klom 4,5 procent. De vliegtuigfabrikant heeft de productie van zijn bestverkochte vliegtuig, de 737 MAX, hervat.
Nvidia daalde 2,7 procent, nadat het een dag eerder al 2,6 procent verloor. De Chinese markttoezichthouder is een onderzoek gestart naar de fabrikant van chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Aanleiding zijn vermoedens dat het bedrijf de concurrentieregels in het land heeft overtreden.
De euro was 1,0526 dollar waard, tegen 1,0511 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 68,36 dollar. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 71,96 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.
40 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en regio zijn de risico's te groot geworden.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Air France schort vluchten van en naar Cuba enkele maanden op vanwege een brandstoftekort in dat land. Vanaf 29 maart vliegt de Franse maatschappij tijdelijk niet tussen Parijs en de Cubaanse hoofdstad Havana.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er vertrekken op 12 maart geen passagiersvluchten van Brussels Airport door een nationale staking. De luchthaven verwacht ook hinder voor binnenkomende vluchten. Belgische vakbonden organiseren volgende week donderdag een nationale actiedag tegen de maatregelen van de federale regering.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld geopend, na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen van het conflict met Iran voor de energieprijzen, inflatie en economie.
2 uur geleden