
Walcherse gemeenten betalen zorg en vervoer door
VLISSINGEN - De gemeenten Middelburg, Vlissingen en Veere betalen hun zorg- en vervoersaanbieders door tot 1 juni.
Zo willen de drie Walcherse gemeenten voor de komende weken financiële zekerheid bieden aan de partijen waarmee ze een contract hebben.
Continueren
Het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport riep gemeenten begin april vanwege de coronacrisis op om aanbieders in het sociaal domein financiële zekerheid te bieden tot in elk geval 1 juni. Het gaat om aanbieders van jeugdhulp, jeugdbescherming, jeugdreclassering en maatschappelijke ondersteuning en vervoerders, waaronder het leerlingenvervoer.
In deze lijn namen de Walcherse gemeenten deze week hun besluit, om bij te dragen aan de instandhouding van de zorginfrastructuur. 'Zorgaanbieders moeten zich inspannen om de ondersteuning zoveel mogelijk te continueren', aldus de gemeenten vrijdag in een gezamenlijk persbericht. 'In de praktijk worden creatieve oplossingen gevonden waardoor in veel gevallen de levering van zorg wordt voortgezet, al is dat soms anders dan mensen gewend zijn. Zorgaanbieders doen er alles aan om de best mogelijke ondersteuning te blijven bieden.'
Inwoners van Walcheren die vragen hebben over hun persoonlijke situatie kunnen contact opnemen met hun zorgaanbieder.
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - In deze nieuwe rubriek 'Maurits tekent Vlissingen' mogen we iedere twee weken een tekening van Maurits Schoenmaker plaatsen in de Vlissingse Bode.
19 uur geledenOOST-SOUBURG - Op de A58 ter hoogte van Oost-Souburg zijn zaterdagochtend twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Het ongeval gebeurde rond 11.15 uur, net na de oprit vanaf Oost-Souburg richting Vlissingen.
20 uur geledenVLISSINGEN - Bij een aanrijding tussen een scootmobiel en een auto is zaterdagochtend een oudere vrouw gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 10.10 uur op de Aagje Dekenstraat in Vlissingen.
21 uur geledenMIDDELBURG - Keti Koti 2025. Op 1 juli is het twintig jaar geleden dat in Middelburg een monument werd opgericht ter herdenking aan de Zeeuwse betrokkenheid bij slavernij. De afgelopen decennia is steeds duidelijker geworden dat kerken een belangrijke rol gespeeld hebben in dit verleden.
1 dag geledenVLISSINGEN - De politie is dringend op zoek naar getuigen van het schietincident zondagochtend op het Bellamypark in Vlissingen. 'Wij weten dat er meerdere mensen zijn die meer inzicht kunnen geven over wat er precies gebeurd is, wie er betrokken zijn en wat de aanleiding is. Wij doen dan ook een oproep aan hen om zich te melden.'
2 dagen geledenOOST-SOUBURG - De politie is halfverwege de avond donderdag ingezet voor een bedreiging met een vuurwapen in Oost-Souburg. Er is een luchtbuks in beslag genomen in een woning aan de Julianastraat.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Een vrouw is donderdagmiddag lichtgewond geraakt nadat zij met haar fiets in aanrijding kwam met een andere fietser. Het slachtoffer is naar de huisartsenpost gebracht.
2 dagen geleden