Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wakker Dier: minister blokkeerde campagne voor eten minder vlees

Wakker Dier: minister blokkeerde campagne voor eten minder vlees

UTRECHT (ANP) - Het ministerie van Landbouw, onder leiding van de vorige minister Carola Schouten, heeft zelf ingegrepen om het eten van minder vlees uit een overheidscampagne voor klimaatmaatregelen te houden, zegt actiegroep Wakker Dier. Die beschuldigt minister Schouten van "censuur". Het ministerie laat weten dat de suggestie dat iets uit de campagne is gehouden, niet klopt en kwalijk is, aldus een woordvoerder.

Het gaat om de campagne Iedereen doet wat, uit 2019. Daarin gaf de overheid voorbeelden van dingen die mensen zelf kunnen doen om milieuvriendelijker te leven. Vaker fietsen bijvoorbeeld, of meer tweedehands spullen kopen of zonnepanelen laten plaatsen.

Als het over eten gaat, adviseerde de campagne om vaker recepten uit het seizoen te koken en om groente en fruit van een lokale boer te kopen.

Positieve boodschap

Bij de campagne waren verschillende ministeries betrokken. Wakker Dier heeft overheidsdocumenten over de campagne opgevraagd. Daarin wordt een bericht uit januari 2019 geciteerd: "[Zwartgelakt] en ik blokkeren alles wat maar gaat over vlees, naar wens van de minister. Dus het zal vast genoemd worden maar wordt niet uitgewerkt of opgepakt." Iemand antwoordt dat het eten van vlees "onder een vergrootglas" ligt en dat het daarom "onverstandig" lijkt om het mee te nemen in de communicatie. In een melding uit april 2019 staat: "De lijst met onderwerpen wordt besproken. 'Minder vlees' gaat definitief van de lijst af."

Volgens het ministerie van Landbouw heeft Schouten nooit gezegd dat minder vleesgebruik niet in de campagne mag zitten, zegt een woordvoerder. In die tijd was er wel veel rumoer in de agrarische sector en Schouten wilde volgens hem liever dat de boodschappen uit de campagne positief werden gebracht. Minder vlees was in de context van die tijd een negatief geformuleerde boodschap, zegt de woordvoerder. "Het was beter om te zeggen: kies vóór... en daarop is de campagne ingericht". De uitspraak van de ambtenaar is volgens hem ongelukkig geformuleerd.

Meer uit Binnenland

MOB: coalitieakkoord heilloze voortzetting van falend beleid

NIJMEGEN (ANP) - Voorzitter Johan Vollenbroek van Mobilisation for the Environment (MOB) vindt het nieuwe coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "een heilloze voortzetting van falend beleid".

8 uur geleden
Brand woedt in bedrijfspand in Zuid-Hollandse Alblasserdam

ALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.

18 uur geleden
Politie houdt verdachte van steekpartij aan en lost schot

SPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.

1 dag geleden
Zo'n 2000 demonstranten op Malieveld tegen het Iraanse regime

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.

1 dag geleden
ProRail plaatst dit jaar ruim 280 slimme camera's langs het spoor

UTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.

1 dag geleden
Nederland verantwoordt zich volgende week over VN-vrouwenverdrag

GENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.

1 dag geleden
Oud hoofdkantoor Aegon wordt hoofdkwartier cyberveiligheid

DEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.

1 dag geleden