Wakker Dier: 4900 hittedoden tijdens dierentransporten
AMSTERDAM (ANP) - Ondanks een milde zomer zijn er volgens Wakker Dier 4900 vleeskippen tijdens dierentransporten gestorven door oververhitting. De dierenwelzijnsorganisatie zegt tot de aantallen te zijn gekomen op basis van data van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "De kille sterftecijfers spreken voor zich. De maximumtemperatuur voor transport moet drastisch omlaag", aldus Wakker Dier.
In 2020 stierven naar schatting 28.000 kippen tijdens transport. Hoog tijd voor regelgeving om dieren beter te beschermen, vindt Wakker Dier. "Deze zomer is de kippen een hittegolf bespaard gebleven, maar dit kan volgend jaar heel anders zijn."
De Tweede Kamer nam voor het zomerreces een motie aan die dierentransport vanaf 30 graden verbiedt, eerder lag de grens bij 35 graden. Maar die grens moet volgens de dierenwelzijnsorganisatie verder omlaag. "Goede wetgeving sluit aan op de praktijk. En de praktijk laat zien dat 27 graden de max is."
Landbouwminister Carola Schouten werkt aan een hitteplan voor dieren. Wakker Dier noemde de minister eerder al nalatig door uitwerking van het plan over de zomer heen te tillen. "De minister heeft flink wat goed te maken met de kippen. We verwachten dus heel goede maatregelen."
De organisatie denkt behalve aan een transportverbod vanaf 27 graden voor ongekoelde wagens ook aan schaduwplekken in de wei voor alle dieren en stallen die zo zijn ingericht dat de temperatuur er niet boven de 27 graden uitkomt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.
4 uur geledenHEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma begrijpt dat er onder de getroffen omwonenden van de explosie in Utrecht veel zorgen zijn over hun huisdieren. De gemeente probeert in kaart te brengen waar dieren thuis waren op het moment van de explosie, laat ze weten tijdens een persmoment.
7 uur geledenHEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."
8 uur geleden