Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wagner-huurlingen vrijwel weg uit veroverd Bachmoet

Wagner-huurlingen vrijwel weg uit veroverd Bachmoet

BACHMOET (ANP/DPA) - Het Russische huurlingenleger Wagner heeft zijn aangekondigde terugtrekking uit de veroverde Oost-Oekraïense stad Bachmoet praktisch voltooid, meldt Wagner-baas Jevgeni Prigozjin. Van de Wagner-eenheden heeft 99 procent de stad verlaten. Alle posities zijn overgedragen aan het Russische ministerie van Defensie. Bachmoet was maandenlang het brandpunt van de Russische strijd om Oekraïens gebied.

Volgens eerdere verklaringen blijven er slechts twee Wagner-leden achter om het Russische leger te ondersteunen bij de controle van de stad in de regio Donetsk. Er zijn ook geen "provocaties" meer geweest door de Oekraïense strijdkrachten, zegt Prigozjin. Een dag eerder had de Wagner-chef verklaard dat zijn troepen zich zouden terugtrekken uit de gevechtslinie, maar gestationeerd zouden blijven in de Donetsk-regio.

Het Oekraïense leger maakte toen bekend dat de gevechten op de flanken van Bachmoet waren gestaakt om andere taken over te nemen. Oekraïne heeft Bachmoet echter niet officieel opgegeven. Het land wil zijn gebieden bevrijden van de Russische bezetting tijdens een groot tegenoffensief.

Meer uit Buitenland

Israël verbiedt Rode Kruis 'onwettige strijders' in cel te helpen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël staat niet toe dat het Rode Kruis hulp biedt aan gedetineerde Palestijnen die het land ziet als "onwettige strijders". Dat zegt de Israëlische minister van Defensie Israel Katz. "Ik heb geen twijfel dat het bezoek van het Rode Kruis aan terroristen in gevangenissen serieuze schade kan toebrengen aan de nationale veiligheid. De veiligheid van de staat en onze burgers staat op de eerste plaats", zei Katz.

28 minuten geleden
Israëlische defensieminister waarschuwt dat Hamas niet immuun is

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft de Hamas-top gewaarschuwd dat zij niet moet denken immuun te zijn voor ingrijpen door Israël. "Wie zijn hand heft richting een soldaat, zal zijn hand verliezen. De strijdmacht is geïnstrueerd gedecideerd op te treden tegen ieder Hamas-doelwit en zal dat blijven doen", aldus Katz.

1 uur geleden
Tsjechische verkiezingswinnaar Babiš sluit coalitieakkoord

PRAAG (ANP/RTR) - De partij van de Tsjechische verkiezingswinnaar en oud-premier Andrej Babiš tekent maandag een coalitieakkoord met de euroceptische motoristenpartij en het uiterst rechtse Vrijheid en Directe Democratie (SPD). Dat meldt Babiš in een video op X.

2 uur geleden
Advies: verklein bosbrandrisico met maatregelen in de natuur zelf

KOPENHAGEN (ANP) - Het verkleinen van de kans op bosbranden is niet alleen een kwestie van de brandweer meer middelen geven. Oplossingen moeten veel meer in de natuur zelf worden gezocht, stelt het Europees Milieuagentschap (EEA). "Als er niet meer aandacht komt voor preventie en herstelmaatregelen, zal brandmanagement steeds moeilijker worden in een veranderend klimaat", waarschuwt het agentschap.

2 uur geleden
EU: inname el-Fasher gevaarlijk kantelpunt in oorlog in Soedan

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie noemt de inname van de Soedanese stad el-Fasher een "gevaarlijk kantelpunt in de oorlog". De verovering door de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) verergert de toch al slechte mensenrechtensituatie, schrijven buitenlandchef Kaja Kallas en Eurocommissaris Gelijkheid, Paraatheid en Crisisbeheer Hadja Lahbib in een gezamenlijke verklaring.

2 uur geleden
Israël: staakt-het-vuren in Gaza hervat

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft het staakt-het-vuren in de Gazastrook hervat. Dat meldt de Israëlische krijgsmacht (IDF) op X. Dinsdag voerde het land een reeks luchtaanvallen uit op Gaza na wat het land omschreef als schendingen van de afspraken van het bestand door Hamas.

3 uur geleden
Minister meldt drones boven Belgische bases, niet van amateurs

BRUSSEL (ANP) - In de nacht van dinsdag op woensdag zijn drones gezien boven de Belgische militaire basis Marche-en-Famenne. Zaterdag gebeurde dat ook al, meldt minister van Defensie Theo Francken op X. Hij zegt weinig over het type drones, aantallen of de verantwoordelijken.

4 uur geleden