Wachttijden voor praktijkexamens CBR lopen waarschijnlijk op
DEN HAAG (ANP) - De wachttijden voor praktijkexamens bij het CBR (Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen) lopen de komende tijd waarschijnlijk flink op. Het CBR streeft ernaar dat de reserveringstijden begin volgend jaar niet langer zijn dan tien tot veertien weken, schrijft demissionair minister Barbara Visser. Het gebruikelijke niveau daarvoor ligt op zeven weken. Dat doel wordt waarschijnlijk aan het einde van 2022 weer bereikt.
De minister verwacht dat de druk op de praktijkexamens oploopt omdat weer meer mensen hun theorie-examen kunnen doen. Het theoriecertificaat is nodig voordat iemand praktijkexamen doet. Eerder was de capaciteit voor theorie-examens beperkt omdat examenzalen vanwege de coronaregels niet volledig benut konden worden. Nu steeds meer mensen slagen voor hun theorie-examen, kunnen ook meer mensen afrijden.
Door de twee lockdowns zijn er grote examenachterstanden ontstaan bij het CBR. Volgens de organisatie moeten nog 302.750 praktijkexamens worden ingehaald. Met de gemiste theorie-examens erbij, komt het totale aantal in te halen examens uit op 630.775. Per maart van dit jaar zijn al ruim 130.000 extra theorie-examens afgenomen.
Meer uit Binnenland
TENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.
26 minuten geledenPARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
3 uur geledenGRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.
4 uur geleden