Wachtlijsten tbs-klinieken langer geworden
DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen dat wacht op een plek in een tbs-kliniek is gestegen, zo bevestigt het ministerie van Justitie en Veiligheid na berichtgeving van de NOS. Vorig jaar ging het om gemiddeld 64 wachtenden, tot en met oktober van dit jaar om gemiddeld 106. Zolang er geen plek is in een kliniek, moeten tbs'ers wachten in de gevangenis.
Een van de oorzaken is dat de uitstroom uit de kliniek stokt, onder meer door de krappe woningmarkt in Nederland. Voor tbs'ers die na hun behandeling uiteindelijk de samenleving weer in gaan, kunnen moeilijk plekken gevonden worden. Ook zitten gemeenten niet altijd te wachten op de komst van tbs'ers.
In juni van dit jaar schreef minister voor Rechtsbescherming Franc Weerwind aan de Tweede Kamer dat het tekort aan plekken naar verwachting nog aanhoudt tot 2026. De capaciteit wordt de komende jaren wel verhoogd, maar de woordvoerder van het ministerie kan geen exacte aantallen geven. Dat is namelijk afhankelijk van factoren als "medewerking van het lokaal bestuur" en "de bouwmarkt".
Het aantal mensen dat tbs krijgt opgelegd, stijgt al een aantal jaren. In 2016 kregen 174 mensen een tbs-maatregel, in 2019 ging het om 260 mensen en in 2020 om 273 in totaal. De afgelopen jaren hebben meerdere experts de theorie uitgesproken dat de stijging te maken kan hebben met de dood van Anne Faber in 2017. De 25-jarige vrouw werd door Michael P. verkracht en gedood, waarna in de samenleving de discussie losbarstte of hij niet tbs had moeten krijgen voor een eerdere veroordeling.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
1 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
4 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
7 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
12 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
14 uur geleden