Waarschuwing voor zeer dichte mist in grote delen van Nederland
DEN HAAG (ANP) - In grote delen van Nederland komt donderdagochtend dichte mist voor, meldt Weeronline. In het hele land komt mist voor, maar in het midden, westen en zuiden is het zicht op dit moment het slechtst. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor het hele land, met uitzondering van de Waddeneilanden.
Op de meeste plaatsen is het zicht tussen de 70 en 200 meter. Lokaal kan de mist zeer dicht zijn met minder dan 50 meter zicht. Het zicht was tot dusver het slechtst in Voorschoten. Daar kon om 05.20 uur slechts 43 meter ver worden gekeken. Ook in het Brabantse Woensdrecht was de mist zeer dicht met 47 meter zicht.
"De mist is erg hinderlijk voor het verkeer en weggebruikers dienen hun snelheid aan de weersomstandigheden aan te passen", aldus Weeronline. De mist houdt een groot deel van de ochtendspits aan. Rond 09.00 uur wordt het zicht duidelijk beter en breekt de zon geleidelijk door.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Voor het derde jaar op rij hebben journalisten vaker melding gedaan van incidenten tijdens het uitvoeren van hun werk. Vorig jaar kwamen 262 meldingen binnen bij PersVeilig, in 2024 waren dat er 249.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De slachtoffers van de schietpartij in Amsterdam Nieuw-West zijn twee tieners. Het gaat om een 16-jarige jongen uit Delft en een 18-jarige jongen uit Amsterdam, meldt de politie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken in het land zijn in de nacht van donderdag op vrijdag ongelukken gebeurd, mogelijk door gladheid. Het gaat niet om grote incidenten op de snelweg, meldt de ANWB vrijdagochtend. In bijna het hele land geldt code geel vanwege de sneeuw en bevriezing.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 22-jarige man is overleden nadat hij in de nacht van donderdag op vrijdag met zijn auto tegen een pijler van een viaduct is gebotst op de President Rooseveltweg in Rotterdam-Terbregge. De politie weet nog niet wat de oorzaak is van het ongeluk.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal treinstoringen in Nederland is in 2025 opnieuw toegenomen. In totaal werden dit jaar ruim 6000 storingen geregistreerd, bijna 12 procent meer dan in 2024. Dat blijkt uit de ANP-analyse van storingsdata van Rijdendetreinen.nl.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn twee mensen om het leven gekomen door een schietpartij, meldt de politie van de hoofdstad op Bluesky.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van de Amsterdamse Vondelkerk, die door de grote brand hun huis uit moesten, kunnen weer terug. Volgens de veiligheidsregio is de omgeving opgeruimd en ontdaan van onder meer roet- en asdeeltjes. De opvanglocatie in de P.C. Hooftstraat, waar tientallen mensen de nieuwjaarsnacht moesten doorbrengen, is gesloten, zegt een woordvoerster van de gemeente.
15 uur geleden