Waarschuwing voor zeer dichte mist in grote delen van Nederland
DEN HAAG (ANP) - In grote delen van Nederland komt donderdagochtend dichte mist voor, meldt Weeronline. In het hele land komt mist voor, maar in het midden, westen en zuiden is het zicht op dit moment het slechtst. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor het hele land, met uitzondering van de Waddeneilanden.
Op de meeste plaatsen is het zicht tussen de 70 en 200 meter. Lokaal kan de mist zeer dicht zijn met minder dan 50 meter zicht. Het zicht was tot dusver het slechtst in Voorschoten. Daar kon om 05.20 uur slechts 43 meter ver worden gekeken. Ook in het Brabantse Woensdrecht was de mist zeer dicht met 47 meter zicht.
"De mist is erg hinderlijk voor het verkeer en weggebruikers dienen hun snelheid aan de weersomstandigheden aan te passen", aldus Weeronline. De mist houdt een groot deel van de ochtendspits aan. Rond 09.00 uur wordt het zicht duidelijk beter en breekt de zon geleidelijk door.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.
2 uur geledenHEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma begrijpt dat er onder de getroffen omwonenden van de explosie in Utrecht veel zorgen zijn over hun huisdieren. De gemeente probeert in kaart te brengen waar dieren thuis waren op het moment van de explosie, laat ze weten tijdens een persmoment.
5 uur geledenHEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."
7 uur geleden