Waarschuwing verzekeraars: cash in huis risicovol bij inbraak
DEN HAAG (ANP) - Hoewel banken gaan adviseren om contant geld in huis te houden als voorzorg tegen internationale dreigingen, waarschuwt het Verbond van Verzekeraars voor de risico's die hiermee gepaard gaan.
"Cash in huis valt in principe onder je inboedelverzekering, maar er zijn wel beperkingen aan", zegt een woordvoerster van de verzekeraarskoepel. De vergoedingen voor gestolen contant geld variëren volgens haar doorgaans tussen 250 en 500 euro, afhankelijk van de verzekeraar. "Als je grote sommen geld in huis hebt, kan dit dus leiden tot teleurstellingen bij een inbraak."
Daarnaast benadrukt het Verbond dat het vaak lastig is om aan te tonen hoeveel contant geld er precies in huis was op het moment van een inbraak. Dit kan complicaties opleveren bij het indienen van een schadeclaim. Ook het risico op een inbraak neemt toe als inbrekers weten dat er veel cash aanwezig is, wat de veiligheid van woningen in gevaar kan brengen.
"Het advies is dan ook om goed naar de polisvoorwaarden van je inboedelverzekering te kijken en je te realiseren dat cash geld vaak slechts tot een bepaald bedrag gedekt is", besluit de woordvoerster.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer mensen gaan dit jaar de Huishoudbeurs bezoeken, verwacht de organisatie op basis van de ticketverkoop. De 79e editie in de RAI in Amsterdam gaat zaterdag van start en duurt een week.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een presidentieel decreet ondertekend waarmee een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent op buitenlandse goederen wordt ingevoerd. Daarmee handelt hij snel, in een poging zijn handelsagenda overeind te houden, nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof veel van de heffingen die hij vorig jaar invoerde onwettig verklaarde.
13 uur geleden