Waarnemers: honderden doden door clusterbommen Oekraïne
GENÈVE (ANP/DPA) - Uiterst omstreden clustermunitie heeft in Oekraïne al honderden doden veroorzaakt. Volgens een internationale groep waarnemers zette Rusland honderden keren clusterbommen in, Oekraïne drie keer. Sinds de Russische invasie eind februari kwamen daarbij tot eind juni zeker 215 mensen om het leven, bijna vijfhonderd raakten gewond.
Bij clustermunitie gaat het om een bom die als een soort container gevuld is met mini-explosieven en willekeurig slachtoffers maakt. Een deel komt als blindganger in de grond terecht en doodt en verwondt jaren later nog mensen. De allermeeste slachtoffers zijn burgers.
Bij de groep waarnemers gaat om een coalitie van niet-overheidsorganisaties die toezicht houdt op de naleving van het internationaal verdrag uit 2008 tegen clustermunitie, dat echter niet is ondertekend door Rusland en Oekraïne. Volgens de coalitie zijn voor zover bekend dit jaar alleen in Oekraïne clusterbommen gebruikt.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Kremlin-topadviseur Joeri Oesjakov zegt dat een bestand in Oekraïne alleen mogelijk is na het vertrek van Oekraïense troepen uit de Donbas, bericht de Russische krant Kommersant. Dit gebied in Oost-Oekraïne behoort volgens hem volledig bij Rusland.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse voedsel- en medicijnwaakhond FDA overweegt coronavaccins te voorzien van een zogenoemde 'black box'-waarschuwing. Dat schrijft CNN op basis van ingewijden. Die meest prangende waarschuwing in het arsenaal van de FDA moet waarschuwen voor de gevolgen van medicatie waarvan de nadelen wellicht niet opwegen tegen de voordelen, zoals mogelijk levensbedreigende middelen.
34 minuten geledenGAZA-STAD (ANP) - Door een storm in Gaza zijn zeker 11 doden en meerdere gewonden gevallen. Een deel van hen kwam om door instortende gebouwen en een baby overleed door onderkoeling, meldt het Palestijnse persbureau WAFA.
1 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - De Hongkongse regering streeft ernaar het onafhankelijke onderzoek naar de dodelijke brand in de miljoenenstad binnen negen maanden af te ronden, zegt leider John Lee. De brand van eind november kostte zeker 160 mensen het leven.
3 uur geledenHACHINOHE (ANP/AFP) - Het noorden van Japan is opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 6.7, meldt het Japanse meteorologische agentschap. Er was een tsunamiwaarschuwing van kracht, maar die werd later ingetrokken.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten bereiden zich voor om de komende weken meer olietankers in beslag te nemen voor de kust van Venezuela. Dat meldt persbureau Reuters op basis van zes bronnen. Een vermindering of stopzetting van de Venezolaanse olie-export zou de financiën van het Zuid-Amerikaanse land onder druk zetten. Olie is de belangrijkste bron van inkomsten voor de regering van president Nicolás Maduro.
6 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - De Thaise premier Anutin Charnvirakul, die pas drie maanden in functie is, heeft het parlement ontbonden. Dit blijkt uit een koninklijk decreet, dat de weg vrijmaakt voor algemene verkiezingen.
6 uur geleden