Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waarnemers: honderden doden door clusterbommen Oekraïne

Waarnemers: honderden doden door clusterbommen Oekraïne

GENÈVE (ANP/DPA) - Uiterst omstreden clustermunitie heeft in Oekraïne al honderden doden veroorzaakt. Volgens een internationale groep waarnemers zette Rusland honderden keren clusterbommen in, Oekraïne drie keer. Sinds de Russische invasie eind februari kwamen daarbij tot eind juni zeker 215 mensen om het leven, bijna vijfhonderd raakten gewond.

Bij clustermunitie gaat het om een bom die als een soort container gevuld is met mini-explosieven en willekeurig slachtoffers maakt. Een deel komt als blindganger in de grond terecht en doodt en verwondt jaren later nog mensen. De allermeeste slachtoffers zijn burgers.

Bij de groep waarnemers gaat om een coalitie van niet-overheidsorganisaties die toezicht houdt op de naleving van het internationaal verdrag uit 2008 tegen clustermunitie, dat echter niet is ondertekend door Rusland en Oekraïne. Volgens de coalitie zijn voor zover bekend dit jaar alleen in Oekraïne clusterbommen gebruikt.

Meer uit Buitenland

Menselijke resten gevonden na aanval op schip Straat van Hormuz

BANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.

1 uur geleden
Koeweit beschuldigt Iran van aanval op ontziltingsinstallatie

KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.

2 uur geleden
Israëlisch plan voor bufferzone in Libanon spoedig verwacht

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.

2 uur geleden
Artemis II-missie onderweg naar de maan: 'Het is fenomenaal'

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.

9 uur geleden
Cuba kondigt vrijlating van tweeduizend gevangenen aan

HAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.

9 uur geleden
Israëlische leger meldt Iraanse raketaanval

TEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.

10 uur geleden
Amerikaanse experts: aanvallen op Iran mogelijk oorlogsmisdaden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.

10 uur geleden