Waarde bitcoin neemt flinke sprong, mogelijk aangejaagd door Musk
AMSTERDAM (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De waarde van de bitcoin is vrijdag flink gestegen. Volgens kenners komt dit waarschijnlijk door opmerkingen van Tesla-topman Elon Musk op Twitter.
De prijs van de digitale munt was tegen het einde van de ochtend opgelopen tot circa 37.000 dollar. Dat is ruim 18 procent meer dan een dag eerder. Even later zakte de koers weer wat weg.
Musk schreef eerder op de dag in zijn profiel op Twitter "#bitcoin". Daarnaast plaatste hij een bericht waarin hij stelde dat het "achteraf gezien onvermijdelijk was". Het is niet duidelijk of hij daarmee specifiek doelt op de koersstijging van bitcoin.
De bekende ondernemer brengt met zijn opmerkingen vaker koersen in beweging. Hij wordt door bijna 44 miljoen mensen gevolgd op Twitter. Het aandeel van gamewinkelketen GameStop steeg dinsdag bijvoorbeeld met 50 procent nadat Musk een bericht plaatste over het bedrijf.
Rondom dat laatste aandeel is de laatste dagen sowieso veel te doen. Kleine beleggers verenigd op het onlineplatform Reddit hebben massaal aandelen GameStop gekocht om zo professionele beleggers die speculeren op een koersdaling op te zadelen met zware verliezen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag omhoog ondanks de hernieuwde spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Naast de ontwikkelingen in het Midden-Oosten verwerkten beleggers het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in april 115.000 banen bijgekomen. Dat was meer dan verwacht. De werkloosheid bleef onveranderd op 4,3 procent.
1 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.
2 uur geledenBUNNIK (ANP) - De caravan is in Nederland aan een comeback bezig, stellen brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI) na nieuwe cijfers over de verkopen. In maart en april werden bijna een vijfde meer caravans geregistreerd dan in dezelfde maanden vorig jaar. Met name bij jonge gezinnen is de caravan in trek, stelt de branche.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een autoriteit opgericht om tol te innen bij schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Dat meldt het scheepvaartvakblad Lloyd's List. Het plan van Teheran voor een tolheffing kon eerder op veel kritiek rekenen, omdat het in strijd is met internationaal recht, waarin een vrije doorvaart is afgesproken.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar de beurs. Het ook in Nederland actieve bedrijf heeft hier al langer plannen voor, maar wil nu daadwerkelijk de stap zetten. Het door Uber gesteunde Lime heeft zich ingeschreven voor een notering aan techbeurs Nasdaq in New York.
3 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall ziet een groeiende vraag naar zijn luchtverdedigingssystemen in het Midden-Oosten door de Iranoorlog. Het bedrijf verwacht het aantal systemen dat daar in gebruik is tegen eind 2027 bijna te verdubbelen, zei topman Armin Papperger in een interview met persbureau Bloomberg.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen zijn niet uitgezonderd van het compenseren van reizigers vanwege de hoge kerosineprijzen, aldus de Europese Commissie. Het dagelijkse bestuur van de EU presenteerde vrijdag richtlijnen voor onder meer de luchtvaartsector vanwege de hoge brandstofprijzen.
4 uur geleden