Waarde bitcoin neemt flinke sprong, mogelijk aangejaagd door Musk
AMSTERDAM (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De waarde van de bitcoin is vrijdag flink gestegen. Volgens kenners komt dit waarschijnlijk door opmerkingen van Tesla-topman Elon Musk op Twitter.
De prijs van de digitale munt was tegen het einde van de ochtend opgelopen tot circa 37.000 dollar. Dat is ruim 18 procent meer dan een dag eerder. Even later zakte de koers weer wat weg.
Musk schreef eerder op de dag in zijn profiel op Twitter "#bitcoin". Daarnaast plaatste hij een bericht waarin hij stelde dat het "achteraf gezien onvermijdelijk was". Het is niet duidelijk of hij daarmee specifiek doelt op de koersstijging van bitcoin.
De bekende ondernemer brengt met zijn opmerkingen vaker koersen in beweging. Hij wordt door bijna 44 miljoen mensen gevolgd op Twitter. Het aandeel van gamewinkelketen GameStop steeg dinsdag bijvoorbeeld met 50 procent nadat Musk een bericht plaatste over het bedrijf.
Rondom dat laatste aandeel is de laatste dagen sowieso veel te doen. Kleine beleggers verenigd op het onlineplatform Reddit hebben massaal aandelen GameStop gekocht om zo professionele beleggers die speculeren op een koersdaling op te zadelen met zware verliezen.
Meer uit Financieel
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet behaald door stijgende wereldwijde verkopen. Volgens de Amerikaanse fastfoodketen werd ook geprofiteerd van grotere bestellingen van klanten op de thuismarkt.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Nederlanders zijn afgelopen weken meer met de auto gaan rijden, ondanks de flink gestegen brandstofprijzen. Wel hebben automobilisten hun tankgedrag aangepast, want er wordt meer over de grens getankt. Dat meldt mobiliteitsadviesbureau Goudappel op basis van data van het Nederlands Verplaatsingspanel.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwacht nog deze maand een akkoord over een deel van de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het dagelijks bestuur van de EU, het Europees Parlement en de lidstaten kwamen afgelopen nacht niet tot een voorlopig akkoord over de deal. De zogenoemde triloog wordt dinsdag 19 mei voortgezet.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het faillissement van papierfabriek Coldenhove in Eerbeek is een nieuwe klap voor het Gelderse dorp. Door het woensdag uitgesproken faillissement van Coldenhove verliezen 110 werknemers hun baan. Het is de tweede papierfabriek in Eerbeek die de deuren sluit, want drie jaar geleden ging ook al de fabriek van Stora Enso dicht.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea schrapt 350 banen bij bekende merken als Zilveren Kruis, Centraal Beheer en Interpolis. Het concern brengt de distributieorganisaties van zijn verschillende merken begin volgend jaar samen in een nieuwe divisie. Overlap tussen de teams moet worden verminderd en er zullen taken verder worden geautomatiseerd.
3 uur geledenOSLO (ANP/AFP/RTR) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente met een kwart procentpunt verhoogd naar 4,25 procent. De Norges Bank is daarmee de eerste centrale bank in Europa die de leenkosten verhoogt sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Economen hadden verwacht dat Noorwegen de rente deze maand nog onveranderd zou laten. Wel rekenden ze op een renteverhoging in juni.
4 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall blijft profiteren van de grote militaire investeringen voor herbewapening in Europa. De bestellingen blijven binnenkomen, want het orderboek van Rheinmetall groeide aan het einde van het eerste kwartaal van dit jaar naar een waarde van 73 miljard euro. Dat was 56 miljard euro een jaar eerder.
4 uur geleden