Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waarde bitcoin neemt flinke sprong, mogelijk aangejaagd door Musk

Waarde bitcoin neemt flinke sprong, mogelijk aangejaagd door Musk

AMSTERDAM (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De waarde van de bitcoin is vrijdag flink gestegen. Volgens kenners komt dit waarschijnlijk door opmerkingen van Tesla-topman Elon Musk op Twitter.

De prijs van de digitale munt was tegen het einde van de ochtend opgelopen tot circa 37.000 dollar. Dat is ruim 18 procent meer dan een dag eerder. Even later zakte de koers weer wat weg.

Musk schreef eerder op de dag in zijn profiel op Twitter "#bitcoin". Daarnaast plaatste hij een bericht waarin hij stelde dat het "achteraf gezien onvermijdelijk was". Het is niet duidelijk of hij daarmee specifiek doelt op de koersstijging van bitcoin.

De bekende ondernemer brengt met zijn opmerkingen vaker koersen in beweging. Hij wordt door bijna 44 miljoen mensen gevolgd op Twitter. Het aandeel van gamewinkelketen GameStop steeg dinsdag bijvoorbeeld met 50 procent nadat Musk een bericht plaatste over het bedrijf.

Rondom dat laatste aandeel is de laatste dagen sowieso veel te doen. Kleine beleggers verenigd op het onlineplatform Reddit hebben massaal aandelen GameStop gekocht om zo professionele beleggers die speculeren op een koersdaling op te zadelen met zware verliezen.

Meer uit Financieel

Trump verhoogt wereldwijde importheffing van 10 naar 15 procent

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.

5 uur geleden
Merz verwacht lagere tariefdruk na uitspraak VS-hooggerechtshof

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.

6 uur geleden
Lagarde vond speech handelsminister VS op WEF onnodig beledigend

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.

8 uur geleden
Geen concrete toezeggingen in verklaring na AI-top

NEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.

8 uur geleden
Franse president blij met uitspraak hof VS over Trumps heffingen

PARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.

10 uur geleden
India en Brazilië sluiten deal over zeldzame grondstoffen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.

10 uur geleden
Econoom: onzekerheid over handel met VS blijft

DEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.

11 uur geleden