Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waar ligt de toekomst van Panorama Walcheren?

Waar ligt de toekomst van Panorama Walcheren?

VLISSINGEN - Het zijn onzekere tijden voor het Panorama Walcheren in de Machinefabriek. Op 17 november kreeg het bestuur van het panorama plots een brief van de gemeente dat het Panorama Walcheren op 17 mei vertrokken moet zijn uit de Machinefabriek, omdat die opgeknapt gaat worden.

“Een maand eerder hadden we nog een gesprek met de wethouder”, vertelt Leo Groenleer. “Die vertelde ons dat het allemaal nog niet zo’n vaart zou lopen en we nog wel een seizoen konden blijven, maar dat bleek anders uit te pakken. Er wordt al zes jaar over gepraat en het is erg vreemd dat ze nu ineens zo’n haast hebben. Ik kan het niet hard maken, maar ik vermoed dat er een spelletje wordt gespeeld.” Het panorama is nu in allerijl op zoek naar een nieuwe locatie waar de tien Walcherse panoramaschilderijen kunnen worden geëxposeerd. Het liefst blijft het panorama in Vlissingen.

“We hebben zo’n dertig aanbiedingen gehad maar de meeste locaties zijn te klein. We zijn nu twee mogelijke locaties aan het onderzoeken en hopen daar de komende weken uitsluitsel over de krijgen want het begint nijpend te worden. Maar aan het einde van de tunnel brandt toch al een spreekwoordelijk lichtje.”

Multiculturele vloer

Groenleer hoopt dat na de renovatie het panorama weer welkom is in de Machinefabriek. “We zouden dan zo’n 3000 vierkante meter nodig hebben, maar niet alleen voor onszelf. Wij zetten in op een multiculturele vloer waar ook ruimte is voor De Piek, Kipvis en de Zeeuwse Komedie. Na jaren onzekerheid zijn we nu wel toe aan meer vastigheid zodat we plannen voor de toekomst kunnen maken. De onzekerheid van de laatste jaren doet ons geen goed.” Panorama Walcheren bestaat momenteel uit tien kolossale doeken. Aanstaande zaterdag wordt het panorama van Westkapelle dat is geschilderd door Jo Dumon Tak onthuld en is Panorama Walcheren weer geopend voor publiek. Op de huidige locatie voor zolang als het duurt...

Meer uit Vlissingen

Dubbelconcert Vlijt & Volharding en Veere’s Genoegen in Oost-Souburg

OOST-SOUBURG - In brede school Het Kroonjuweel in Oost-Souburg vindt vrijdagavond een gratis toegankelijk concert plaats van de fanfares van Vlijt & Volharding uit Oost-Souburg en Veere's Genoegen uit Veere. 

1 uur geleden
CU Vlissingen wil natuurbegraafplaats in Nollebos

VLISSINGEN - ChristenUnie Vlissingen vraagt het college van burgemeester en wethouders onderzoek te doen naar de mogelijkheden om een natuurbegraafplaats in de gemeente Vlissingen te realiseren. 

22 uur geleden
Plan in de maak om binnenstad te versterken: ‘We kunnen niet alles tegelijk, dus samen prioriteiten bepalen’

VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen en ondernemers in de binnenstad werken de komende maanden, samen met andere belanghebbende partijen, zoals vastgoedeigenaren en culturele organisaties, aan een uitvoeringsagenda om het stadscentrum te verbeteren.

1 dag geleden
Watoto-Kinderkoor treedt op in Vlissingen

VLISSINGEN - Vrijdagavond 16 mei is er een optreden van het Watoto-Kinderkoor in de Hope 4 You Church aan de Gildeweg 29 in Vlissingen.

1 dag geleden
Bezoek Ricardo Kaljouw aan basisschool Het Kompas

OOST-SOUBURG - Op dinsdag 6 mei hebben de groepen 8 van basisschool het Kompas in Oost-Souburg bezoek gehad van Ricardo Kaljouw. Ricardo heeft als enige van de hele Benelux de Volcanic Seven Summits beklommen.

1 dag geleden
Man opgepakt na bedreigingen met luchtdrukwapen

VLISSINGEN - Een man is maandagavond in Vlissingen aangehouden omdat hij meerdere voorbijgangers zou hebben bedreigd met een luchtdrukwapen. Dat meldt een woordvoerder van de politie.

2 dagen geleden
VTV-meiden regiokampioen in Kapelle

VLISSINGEN - Op zaterdag 10 mei namen meerdere turnsters van VTV Vlissingen deel aan de team- en individuele meerkampfinale damesturnen in Kapelle.

2 dagen geleden