
Waar ligt de toekomst van Panorama Walcheren?
VLISSINGEN - Het zijn onzekere tijden voor het Panorama Walcheren in de Machinefabriek. Op 17 november kreeg het bestuur van het panorama plots een brief van de gemeente dat het Panorama Walcheren op 17 mei vertrokken moet zijn uit de Machinefabriek, omdat die opgeknapt gaat worden.
“Een maand eerder hadden we nog een gesprek met de wethouder”, vertelt Leo Groenleer. “Die vertelde ons dat het allemaal nog niet zo’n vaart zou lopen en we nog wel een seizoen konden blijven, maar dat bleek anders uit te pakken. Er wordt al zes jaar over gepraat en het is erg vreemd dat ze nu ineens zo’n haast hebben. Ik kan het niet hard maken, maar ik vermoed dat er een spelletje wordt gespeeld.” Het panorama is nu in allerijl op zoek naar een nieuwe locatie waar de tien Walcherse panoramaschilderijen kunnen worden geëxposeerd. Het liefst blijft het panorama in Vlissingen.
“We hebben zo’n dertig aanbiedingen gehad maar de meeste locaties zijn te klein. We zijn nu twee mogelijke locaties aan het onderzoeken en hopen daar de komende weken uitsluitsel over de krijgen want het begint nijpend te worden. Maar aan het einde van de tunnel brandt toch al een spreekwoordelijk lichtje.”
Multiculturele vloer
Groenleer hoopt dat na de renovatie het panorama weer welkom is in de Machinefabriek. “We zouden dan zo’n 3000 vierkante meter nodig hebben, maar niet alleen voor onszelf. Wij zetten in op een multiculturele vloer waar ook ruimte is voor De Piek, Kipvis en de Zeeuwse Komedie. Na jaren onzekerheid zijn we nu wel toe aan meer vastigheid zodat we plannen voor de toekomst kunnen maken. De onzekerheid van de laatste jaren doet ons geen goed.” Panorama Walcheren bestaat momenteel uit tien kolossale doeken. Aanstaande zaterdag wordt het panorama van Westkapelle dat is geschilderd door Jo Dumon Tak onthuld en is Panorama Walcheren weer geopend voor publiek. Op de huidige locatie voor zolang als het duurt...
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Een persoon is afgelopen nacht ernstig gewond geraakt na een ongeval op een loodsboot bij Vlissingen. Een traumahelikopter moest worden ingezet.
2 uur geledenVLISSINGEN- Bij een eenzijdig ongeval op de Rozengracht is rond middernacht een fietser ten val gekomen. De hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatse. Medewerkers van de ambulancedienst verleenden eerste hulp. Daarna werd het slachtoffer met spoed overgebracht naar het ziekenhuis. Waardoor de fietser ten val kwam is niet duidelijk.
1 dag geledenVLISSINGEN- Twee medewerkers van de Jumbo aan de Papegaaienburg zijn vrijdagavond onwel geworden tijdens het uitvoeren van hun werkzaamheden. De hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatse. De brandweer had de oorzaak snel gevonden. In één van de koelingen was sprake van een lekkage. Hierdoor was een gevaarlijke stof gaan lekken waardoor de medewerkers zich niet goed voelden. Medisch personeel van de ambulancedienst keek beide personen na. Het is niet duidelijk of iemand overgebracht is naar het ziekenhuis.
1 dag geledenVLISSINGEN - Het deelnemersveld voor het 27e HZ Schaaktoernooi is bijna compleet.
2 dagen geledenRITTHEM - In Ritthem vindt zaterdag (5 juli) een wedstrijd ringrijden plaats.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Terwijl we massaal klagen over dure boodschappen, hoge energieprijzen en dure benzine gaat bijna 82 procent van de Zeeuwen deze zomer toch 'gewoon' op vakantie. Dat is net iets onder het landelijk gemiddelde. Spanje en Duitsland zijn - naast een trip in eigen land - de populairste bestemmingen. Dat blijkt uit een panelonderzoek van Evisumservice.nl onder 1250 Nederlanders.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Op 5 en 19 juli, evenals op 2 en 16 augustus, organiseert wandelvereniging De Vrolijke Tippelaars duin- en strandtochten in en om Vlissingen.
2 dagen geleden