'Waakhond VS gaat ook coronavaccin Moderna goedkeuren'
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse medicijnenwaakhond FDA zal ook het coronavaccin van Moderna goedkeuren voor gebruik in de Verenigde Staten. Dat zeggen ingewijden tegen zakenkrant Financial Times, nadat een groep deskundigen donderdag al een positief advies gaf over noodtoelating.
De FDA zou van plan zijn dat advies over te nemen. Het besluit om het Moderna-vaccin goed te keuren, zou bij de toezichthouder achter gesloten deuren al zijn genomen. Een formeel besluit van de FDA zou in de komende dagen worden verwacht. Ook bij noodtoelating kan het middel op grote schaal worden gebruikt.
De Amerikaanse toezichthouder gaf eerder al groen licht voor het gebruik van een vaccin van BioNTech en Pfizer. EU-landen als Nederland wachten nog tot het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) dat middel goedkeurt. Daar wordt komende maandag een besluit over verwacht. Op 6 januari zou dan een besluit kunnen volgen over het Moderna-vaccin.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/SAINT PAUL (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie begint een strafrechtelijk onderzoek naar de Democratische gouverneur van Minnesota Tim Walz. Dat melden ingewijden aan CBS News en The Washington Post. Ook de burgemeester van Minneapolis, Jacob Frey, wordt gedagvaard, aldus de ingewijden.
2 uur geledenWASHINGTON/DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse oud-vicepremier en oud-VN-gezant Sigrid Kaag zit in een nieuw op te richten ondersteunende raad voor "vrede, stabiliteit en welvaart" in Gaza, meldt het Witte Huis vrijdagavond in een verklaring. Deze raad moet het Palestijnse overgangsbestuur en de door Trump voorgezeten vredesraad voor Gaza ondersteunen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de leden gekozen voor de internationale vredesraad die toezicht zal houden op het toekomstige overgangsbestuur in de Gazastrook. Het gaat onder meer om zijn minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, VS-gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Ook de Britse oud-premier Tony Blair zit in de raad, meldt het Witte Huis vrijdagavond.
2 uur geledenALEPPO (ANP/AFP) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa heeft een decreet ondertekend waarmee hij het Koerdisch de status van een nationale taal geeft. Het lijkt te gaan om een gebaar van goede wil na gevechten in de afgelopen dagen.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Het aantal doden door de Amerikaanse aanval op Venezuela is bijgesteld naar 83. Het Venezolaanse ministerie van Defensie zegt dat 47 Venezolaanse militairen zijn omgekomen en niet 23, zoals eerder werd gemeld.
5 uur geledenWASHINGTON/NUUK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.
10 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.
11 uur geleden