'Waakhond VS gaat ook coronavaccin Moderna goedkeuren'
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse medicijnenwaakhond FDA zal ook het coronavaccin van Moderna goedkeuren voor gebruik in de Verenigde Staten. Dat zeggen ingewijden tegen zakenkrant Financial Times, nadat een groep deskundigen donderdag al een positief advies gaf over noodtoelating.
De FDA zou van plan zijn dat advies over te nemen. Het besluit om het Moderna-vaccin goed te keuren, zou bij de toezichthouder achter gesloten deuren al zijn genomen. Een formeel besluit van de FDA zou in de komende dagen worden verwacht. Ook bij noodtoelating kan het middel op grote schaal worden gebruikt.
De Amerikaanse toezichthouder gaf eerder al groen licht voor het gebruik van een vaccin van BioNTech en Pfizer. EU-landen als Nederland wachten nog tot het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) dat middel goedkeurt. Daar wordt komende maandag een besluit over verwacht. Op 6 januari zou dan een besluit kunnen volgen over het Moderna-vaccin.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - Het aantal migranten dat Spanje bereikte in 2025 is met meer dan 40 procent teruggelopen. Dat blijkt uit statistieken van het ministerie van Binnenlandse Zaken van dat land. Volgens het ministerie ging het om circa 37.800 migranten die het voorbije jaar Spanje bereikten, veelal over zee. In 2024 waren dat er nog zo'n 64.000.
17 minuten geledenADEN (ANP/RTR/AFP) - Separatisten in het zuiden van Jemen willen binnen twee jaar een referendum houden over de onafhankelijkheid van dat deel van het land. Hun recente opmars in het zuiden van Jemen heeft geleid tot een conflict tussen Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten.
21 minuten geledenHELSINKI (ANP/AFP/RTR) - Finland zegt al enige voortgang te hebben gemaakt in het onderzoek naar de beschadigde bekabeling in de Finse Golf. De autoriteiten in dat land legden woensdag beslag op de Fitburg, een vrachtschip dat met Russisch staal onderweg was van Sint-Petersburg naar Israël, om verdenkingen van betrokkenheid bij een sabotagepoging aan de bekabeling tussen Helsinki en Tallinn. Veertien opvarenden werden gearresteerd.
2 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - De brand in het Zwitserse Crans-Montana op nieuwjaarsnacht lijkt te zijn ontstaan door het afsteken van ijsfonteinen op flessen champagne, meldt het OM op een persconferentie. Deze fakkels werden te dicht bij het plafond gehouden, waardoor het vuur zich kon verspreiden.
3 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - De Zwitserse wintersportplaats Crans-Montana blijft na de dodelijke brand van nieuwjaarsnacht grotendeels open voor vakantievierders, aldus het lokale toerismekantoor. Dat herhaalt ook de oproep tot voorzichtigheid om onnodige druk op de ziekenhuizen te voorkomen.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft een nieuwe stafchef aangesteld. Het gaat om Kyrylo Boedanov, hoofd van de inlichtingendienst. Afgelopen november stapte voormalig stafchef Andri Jermak op na een groot corruptieschandaal in de energiesector.
5 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft gebeden voor de slachtoffers van de nieuwjaarsbrand in Zwitserland en betuigde zijn "medeleven en solidariteit" aan hun families. Dat meldt het Vaticaan.
5 uur geleden