'Waakhond VS gaat ook coronavaccin Moderna goedkeuren'
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse medicijnenwaakhond FDA zal ook het coronavaccin van Moderna goedkeuren voor gebruik in de Verenigde Staten. Dat zeggen ingewijden tegen zakenkrant Financial Times, nadat een groep deskundigen donderdag al een positief advies gaf over noodtoelating.
De FDA zou van plan zijn dat advies over te nemen. Het besluit om het Moderna-vaccin goed te keuren, zou bij de toezichthouder achter gesloten deuren al zijn genomen. Een formeel besluit van de FDA zou in de komende dagen worden verwacht. Ook bij noodtoelating kan het middel op grote schaal worden gebruikt.
De Amerikaanse toezichthouder gaf eerder al groen licht voor het gebruik van een vaccin van BioNTech en Pfizer. EU-landen als Nederland wachten nog tot het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) dat middel goedkeurt. Daar wordt komende maandag een besluit over verwacht. Op 6 januari zou dan een besluit kunnen volgen over het Moderna-vaccin.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.
1 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse ambassade in Irak waarschuwt dat door Iran gesteunde milities mogelijk hotels in de noordelijke regio Koerdistan kunnen aanvallen. De VS dringen er bij hun burgers op aan het land zo snel mogelijk te verlaten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.
5 uur geledenPRISTINA (ANP/DPA) - Kosovo dreigt in een constitutionele crisis te verzanden nu de zittende president Vjosa Osmani het parlement wil ontbinden en om nieuwe verkiezingen vraagt - de derde in krap een jaar.
5 uur geledenBEIROET (ANP) - In Libanon zijn in minder dan vier dagen tijd zeker 300.000 mensen ontheemd geraakt door de Israëlische bombardementen en evacuatieoproepen, schat de Norwegian Refugee Council (NRC). Israël riep deze week op het zuiden van Libanon en de zuidelijke buitenwijken van hoofdstad Beiroet te verlaten. De hulporganisatie waarschuwt voor een humanitaire ramp als Israël deze bevelen niet intrekt.
7 uur geleden