VZN na onrust onder zzp'ers: wacht niet af en onderneem actie
LEIDSCHENDAM (ANP) - De Vereniging Zelfstandigen Nederland (VZN) roept zzp'ers in een videoboodschap op zich niet te laten verrassen door de naderende start van de handhaving op schijnzelfstandigheid. Volgens de organisatie is sprake van grote onrust onder zelfstandige ondernemers en hun opdrachtgevers sinds bekend is dat de Belastingdienst volgend jaar scherper gaat handhaven op schijnzelfstandigheid.
Vanaf 1 januari 2025 wil de Belastingdienst weer handhaven en controleren of zzp'ers niet worden ingehuurd voor werk dat eigenlijk in dienstverband zou moeten worden uitgevoerd. Jarenlang gebeurde deze controle niet, maar volgens het kabinet ontstaan er te veel schijnconstructies. Bedrijven huren dan zelfstandigen in voor werk dat eigenlijk door een werknemer zou moeten worden gedaan.
"Wacht niet af en onderneem actie", is de boodschap aan zzp'ers van VZN-voorzitter Cristel van de Ven. Ze wijst erop dat sommige bedrijven rigoureuze besluiten nemen en helemaal niet meer met zzp'ers willen werken. In dat geval raadt ze de zzp'ers aan om in gesprek te gaan met hun opdrachtgever. Mogelijk kan de opdracht wat aangepast worden of moet de zzp'er zijn of haar businessmodel iets veranderen, zodat de samenwerking niet strijdig is met de regels.
Onderneming.nl, een kennisplatform voor ondernemers, publiceerde eerder deze week nog cijfers van de Kamer van Koophandel (KVK) waaruit naar voren kwam dat er dit jaar veel meer stoppende zzp'ers zijn dan vorig jaar. Een mogelijke oorzaak voor het gestegen aantal uitschrijvingen zou de aangekondigde handhaving zijn op de wet DBA die schijnzelfstandigheid tegen moet gaan. Veel zzp'ers zouden stoppen omdat ze in loondienst gaan. Het verscherpen van het toezicht zou ook een afschrikwekkende werking hebben en ervoor zorgen dat er de laatste tijd minder nieuwe zelfstandigen beginnen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.
28 minuten geledenINNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Pensioenfonds Detailhandel heeft bestuurders van de failliete elektronicawinkelketen BCC voor de rechter gedaagd. Het fonds beschuldigt het in 2023 omgevallen bedrijf ervan te weinig pensioenpremies te hebben afgedragen en eist 7,5 miljoen euro. Dat staat in een faillissementsverslag waar RTL Z eerder over schreef.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersbewegingen geopend. Beleggers op Wall Street zijn in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. Naar verwachting verlaagt de Federal Reserve de rente dan voor de derde keer op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren. Fed-voorzitter Jerome Powell geeft dan ook een toelichting op het rentebesluit.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart grijpt harder in bij de geplaagde luchtvaartmaatschappij IndiGo, die onder leiding staat van de Nederlandse topman Pieter Elbers. De luchtvaartautoriteit heeft eigen personeel ingezet op het hoofdkantoor van IndiGo om de dagelijkse operatie en het herstel van de maatschappij na de massale vluchtuitval te volgen.
7 uur geleden