Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVV wil door met trainer Luhukay en rekent op vertrek Giakoumakis

VVV wil door met trainer Luhukay en rekent op vertrek Giakoumakis

VENLO (ANP) - VVV-Venlo wil ook na de degradatie uit de Eredivisie door met trainer Jos Luhukay. "Iemand met zijn ervaring en passie hebben we nodig", zei algemeen directeur Marco Bogers, een dag nadat degradatie een feit werd. Luhukay verklaarde donderdag na de nederlaag bij Ajax (3-1) al dat hij bij VVV wil blijven.

De 57-jarige Limburger werd in maart aangesteld als opvolger van de ontslagen Hans de Koning, met als opdracht om VVV op het hoogste niveau te houden. De club uit Venlo pakte in zeven wedstrijden onder Luhukay echter slechts 1 punt. Het contract van Luhukay loopt tot het einde van het seizoen, maar beide partijen spraken in maart al de intentie uit om daarna met elkaar verder te gaan. Op korte termijn gaan Bogers en Luhukay in gesprek. Spijt van de trainerswissel in maart heeft Bogers niet. "We zijn blij dat Jos is ingestapt."

Bogers rekent wel op een vertrek van de Griekse spits Giorgios Giakoumakis, met 26 doelpunten de topscorer van de Eredivisie. Hij denkt niet dat de marktwaarde van Giakoumakis wordt beïnvloed door de degradatie naar de Keuken Kampioen Divisie. "Hij heeft aangetoond een goede spits te zijn in de Eredivisie. Er is veel interesse voor hem en we gunnen die jongen een mooie stap in zijn carrière, mits daar de juiste prijs voor betaald wordt. We gaan ervan uit dat dat ook gaat gebeuren."

Eredivisie

VVV wil dan zonder Giakoumakis zo snel mogelijk terug naar de Eredivisie. De club gaat evalueren wat er allemaal is gebeurd de afgelopen maanden. "Zodat we volgend jaar kunnen meestrijden voor promotieplekken", aldus Bogers. "We moeten niet te lang treuren, maar snel vooruitkijken. Financieel wordt het komende jaar een flinke uitdaging. We gaan hierover praten met onze sponsors en de gemeente Venlo. Vergeet niet: we hebben dit al eerder meegemaakt, VVV ging vaker heen en weer."

Ondanks de degradatie blijft de club streven naar de komst van een nieuw stadion. "Als je de ambitie hebt om in de Eredivisie te spelen, heb je een hogere begroting nodig. En daar past een nieuw stadion bij. Met alle respect voor dit stadion en de emoties eromheen: op lange termijn houdt dat geen stand. We moeten hierover opnieuw in gesprek met onze stakeholders en de gemeente Venlo. Wil VVV een rol blijven spelen in dit sterk veranderende voetballandschap, dan is op termijn een nieuw stadion nodig. We lopen qua stadion mijlenver achter bij de meeste clubs. En dat heeft zijn weerslag op de budgetten, zo simpel is dat."

Meer uit Voetbal

Spits Isak (Liverpool) geopereerd aan enkel en breuk in kuitbeen

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.

3 uur geleden
Neres helpt Napoli met twee doelpunten aan Supercup

RIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.

3 uur geleden
KRC Genk stelt Hayen aan als nieuwe trainer

BRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.

6 uur geleden
Neymar succesvol geopereerd aan linkerknie

SAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.

6 uur geleden
Japans international Minamino scheurt kruisband, WK onzeker

MONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.

7 uur geleden
Slory verlengt bij Feyenoord en maakt seizoen af bij Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.

10 uur geleden
Fortuna Sittard breekt met onwillige hoofdsponsor

SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beëindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.

11 uur geleden