Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVV wil door met trainer Luhukay en rekent op vertrek Giakoumakis

VVV wil door met trainer Luhukay en rekent op vertrek Giakoumakis

VENLO (ANP) - VVV-Venlo wil ook na de degradatie uit de Eredivisie door met trainer Jos Luhukay. "Iemand met zijn ervaring en passie hebben we nodig", zei algemeen directeur Marco Bogers, een dag nadat degradatie een feit werd. Luhukay verklaarde donderdag na de nederlaag bij Ajax (3-1) al dat hij bij VVV wil blijven.

De 57-jarige Limburger werd in maart aangesteld als opvolger van de ontslagen Hans de Koning, met als opdracht om VVV op het hoogste niveau te houden. De club uit Venlo pakte in zeven wedstrijden onder Luhukay echter slechts 1 punt. Het contract van Luhukay loopt tot het einde van het seizoen, maar beide partijen spraken in maart al de intentie uit om daarna met elkaar verder te gaan. Op korte termijn gaan Bogers en Luhukay in gesprek. Spijt van de trainerswissel in maart heeft Bogers niet. "We zijn blij dat Jos is ingestapt."

Bogers rekent wel op een vertrek van de Griekse spits Giorgios Giakoumakis, met 26 doelpunten de topscorer van de Eredivisie. Hij denkt niet dat de marktwaarde van Giakoumakis wordt beïnvloed door de degradatie naar de Keuken Kampioen Divisie. "Hij heeft aangetoond een goede spits te zijn in de Eredivisie. Er is veel interesse voor hem en we gunnen die jongen een mooie stap in zijn carrière, mits daar de juiste prijs voor betaald wordt. We gaan ervan uit dat dat ook gaat gebeuren."

Eredivisie

VVV wil dan zonder Giakoumakis zo snel mogelijk terug naar de Eredivisie. De club gaat evalueren wat er allemaal is gebeurd de afgelopen maanden. "Zodat we volgend jaar kunnen meestrijden voor promotieplekken", aldus Bogers. "We moeten niet te lang treuren, maar snel vooruitkijken. Financieel wordt het komende jaar een flinke uitdaging. We gaan hierover praten met onze sponsors en de gemeente Venlo. Vergeet niet: we hebben dit al eerder meegemaakt, VVV ging vaker heen en weer."

Ondanks de degradatie blijft de club streven naar de komst van een nieuw stadion. "Als je de ambitie hebt om in de Eredivisie te spelen, heb je een hogere begroting nodig. En daar past een nieuw stadion bij. Met alle respect voor dit stadion en de emoties eromheen: op lange termijn houdt dat geen stand. We moeten hierover opnieuw in gesprek met onze stakeholders en de gemeente Venlo. Wil VVV een rol blijven spelen in dit sterk veranderende voetballandschap, dan is op termijn een nieuw stadion nodig. We lopen qua stadion mijlenver achter bij de meeste clubs. En dat heeft zijn weerslag op de budgetten, zo simpel is dat."

Meer uit Voetbal

FSV Mainz stapt naar federale rechtbank in geschil met El Ghazi

MAINZ (ANP) - De Duitse voetbalclub FSV Mainz is in het geschil met zijn oud-speler Anwar el Ghazi naar de Duitse federale arbeidsrechtbank gestapt. De club uit de Bundesliga tekent beroep aan tegen een eerdere afwijzing van het verzoek om hoger beroep door de regionale arbeidsrechtbank van Mainz.

23 minuten geleden
FIFA straft Maleisië na fraude met onder anderen oud-ADO-speler

ZÜRICH (ANP/BELGA/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft Maleisië drie reglementaire nederlagen opgelegd wegens het opstellen van niet-speelgerechtigde spelers. Het land stelde zeven spelers op, onder wie de in Leidschendam geboren Hector Hevel, die geen familieband hebben met Maleisië.

2 uur geleden
PSV begint bekertoernooi met eenvoudige zege op GVVV

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.

15 uur geleden
FIFA komt na kritiek met goedkopere kaarten voor WK

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.

17 uur geleden
Wiegman voor vijfde keer beste coach vrouwenteam bij FIFA Awards

DOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.

18 uur geleden
Oranje-international Dumfries geopereerd aan linkerenkel

MILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.

20 uur geleden
Aanvaller Oufkir verruilt Sparta Rotterdam voor AZ

ROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.

21 uur geleden