VVV-Venlo vraagt hulp om Kirschbaum uit quarantaine te krijgen
KEULEN (ANP) - Thorsten Kirschbaum, doelman van VVV-Venlo, zit ondanks een negatieve coronatest afgelopen donderdag nog steeds in quarantaine in Duitsland. In zijn woonplaats Keulen is Kirschbaum in aanraking geweest met een besmet persoon. De Limburgers hebben nu de hulp van voetbalbond KNVB ingeschakeld om hun doelman op tijd terug te krijgen voor de volgende speelronde in de Eredivisie.
Ook de Duitse autoriteiten zijn door VVV-Venlo benaderd. De regelgeving in Duitsland gebiedt Kirschbaum om veertien dagen in quarantaine te blijven, wat zou betekenen dat de keeper voorlopig niet in actie kan komen.
De KNVB is met het verzoek bezig, maar het is nog onduidelijk of Kirschbaum bij de uitwedstrijd tegen RKC aanwezig is. Die start zaterdagmiddag om 16.30 uur.
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
1 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
4 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
4 uur geleden