VVV moet na twaalfde nederlaag op rij vrezen voor degradatie
ALMELO (ANP) - VVV-Venlo heeft voor de twaalfde keer op rij een wedstrijd in de Eredivisie verloren. Heracles Almelo was met 4-0 te sterk voor het elftal van trainer Jos Luhukay, dat steeds meer moet vrezen voor degradatie. Sinan Bakis scoorde drie keer. VVV-spits Georgios Giakoumakis, topscorer van de Eredivisie, begon niet fit aan de wedstrijd en moest zich in de tweede helft laten wisselen.
VVV blijft op de zeventiende plaats staan. De achterstand op nummer 16 FC Emmen is 2 punten. De nummers 17 en 18 degraderen uiteindelijk rechtstreeks. VVV speelt de laatste drie wedstrijden tegen RKC Waalwijk (thuis), Ajax (uit) en FC Emmen (thuis).
Heracles Almelo verstevigde de achtste plaats, een positie die aan het einde van het seizoen recht geeft op deelname aan de play-offs voor Europees voetbal.
VVV speelde compact en bleef het eerste half uur vrij eenvoudig op de been. Na een dieptepass kapte Bakis verdediger Kristopher da Graca eenvoudig uit en schoot de bal laag in het doel. Rai Vloet zorgde met een fraaie vrije trap voor de ruststand van 2-0.
Bakis maakte in de 55e minuut, op aangeven van rechtsback Noah Fadiga, de 3-0. Na hands van Arjan Swinkels was de spits in de slotfase vanaf de strafschopstip nog een keer trefzeker.
Meer uit Voetbal
LYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
9 minuten geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
21 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
22 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.
38 minuten geledenGLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.
41 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Shaqueel van Persie heeft zich donderdag gevoegd bij de lange lijst met geblesseerden van Feyenoord. De zoon van trainer Robin van Persie was in de uitwedstrijd tegen Real Betis net ingevallen, toen hij na een luchtduel verkeerd op de grond terechtkwam en door zijn rechterknie ging.
47 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord begint de beslissende uitwedstrijd tegen Real Betis in het hoofdtoernooi van de Europa League met middenvelder Oussama Targhalline als centrale verdediger. De 18-jarige Thijs Kraaijeveld staat naast de Marokkaan.
3 uur geleden