Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVD wil geld lenen voor investeringen in 'grote problemen'

VVD wil geld lenen voor investeringen in 'grote problemen'

DEN HAAG (ANP) - Wat de VVD betreft, gaat het kabinet "de portemonnee trekken" voor eenmalige investeringen in het oplossen van "grote problemen". Voor investeringen die nodig zijn, bijvoorbeeld om de economie te versterken, kan Nederland geld lenen en de staatsschuld laten oplopen, denkt de grootste partij.

Als voorbeeld van incidentele uitgaven noemt Tweede Kamerlid Eelco Heinen van de VVD "het bouwen van een nieuwe energie-infrastructuur" of het investeren in "achterstallig onderhoud". Maar ook het verminderen van de CO2- en stikstofuitstoot horen daar mogelijk bij.

Voor structurele kostenposten moet wel financiering worden gevonden, vindt Heinen. "Die rekening kan je niet oneindig laten optellen", zegt de liberaal in het financiële debat over de Rijksbegroting.

Structureel geld nodig

Eerder deze week lekte al via de NOS uit dat er op de formatietafel plannen liggen om tientallen miljarden te lenen voor het oplossen van grote problemen. Ook aan de formatietafel kwam het initiatief hiervoor naar verluidt vooral van het formatieteam van de VVD.

In de Kamer wordt niet alleen enthousiast gereageerd op het voorstel van de VVD. PvdA'er Henk Nijboer werpt tegen dat structureel geld nodig is om uit grote crises te komen. "Op de lange termijn worden de grote problemen van de samenleving niet aangepakt" met eenmalige investeringen, vreest de sociaaldemocraat.

Fonds

Ook de ChristenUnie zet vraagtekens bij eenmalige investeringen, temeer omdat bedrijven juist graag rekenen op de zekerheid die structurele uitgaven bieden. Heinen benadrukt dat hij de oprichting van een herstel- en transitiefonds bepleit om juist grote investeringen "over meerdere jaren" te doen.

De formerende partijen moeten zoiets verder uitwerken, oppert de VVD’er. Hij denkt aan een fonds "waar je enerzijds de democratische controle houdt" maar ook meerjarig in de samenleving kan investeren.

Meer uit Binnenland

Hack bij Booking.com, boekingsinformatie klanten ingezien

AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.

5 uur geleden
BNNVARA komt met extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend

HILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.

6 uur geleden
Marielle Tweebeeke: Sonja Barend grondlegger van het tv-interview

HILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.

6 uur geleden
Halsema over Barend: Amsterdammer in hart en nieren heengegaan

AMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."

7 uur geleden
Tv-icoon Sonja Barend (86) overleden

HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.

12 uur geleden
Boten Global Sumud Flotilla met Nederlanders onderweg naar Gaza

BARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.

12 uur geleden
Politie Rotterdam: man mishandelde buschauffeur twee keer

ROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.

16 uur geleden