
VVD: 'Geef ondernemers en verenigingen uitstel van betaling voor lokale lasten'
MIDDELBURG - Gemeenteraadslid Wilfried Boonman van de VVD in Middelburg wil ondernemers uitstel van betaling geven voor lokale belastingaanslagen.
Het gaat om leges als de onroerende zaakbelasting, reclame- en toeristenbelasting en precariorechten.
Volgens Boonman hebben ondernemers hun geld momenteel hard nodig om de komende periode door te komen. “Het zou enorm helpen als ondernemers uitstel krijgen van de gemeente, zodat deze geen hap nemen uit hun liquiditeit.”
De Belastingdienst heeft zich al coulant opgesteld.
Verenigingen
Volgens Boonman spelen de problemen ook bij verenigingen in de gemeente. Hij wil dat het college van burgemeester en wethouders uitstel verleent aan ondernemers en verenigingen die het nodig hebben en vraagt of het bestuur weet hoeveel het er ongeveer zijn.
Ook vraagt hij of het college andere mogelijkheden ziet om hen te helpen.
Meer uit Middelburg
GRIJPSKERKE - Er is afgelopen nacht een traumahelikopter in Burgh-Haamstede geland. Deze rukte uit vanwege een medische noodsituatie die zich afspeelde in Grijpskerke.
11 uur geledenMIDDELBURG/DOMBURG - Zondagavond 4 mei zijn er in de gemeenten Middelburg en Veere plechtigheden voor de Dodenherdenking. Vanwege de zondagsrust wordt de herdenking in sommige dorpen, zoals Arnemuiden, zaterdagavond 3 mei gehouden.
1 dag geledenVLISSINGEN - In het Maritiem Muzeeum Zeeland in Vlissingen mocht burgemeester Bas van den Tillaar donderdag het monumentale wandkleed 'Draden van ons Nederlandse slavernijverleden Zeeland gepresenteerd' onthullen. Acht maanden is er op verschillende locaties in Zeeland door honderden vrijwilligers aan dit kleed, naar ontwerp van Middelburgse kunstenaar Liesbeth Labeur, gewerkt.
1 dag geledenMELISKERKE - Bij Meliskerke zijn vrijdag aan het einde van de ochtend een auto en bestelbus op elkaar gebotst, waarna de hulpdiensten een persoon uit de sloot moesten halen. In totaal raakten drie personen gewond. De bestelbus belandde in de sloot.
1 dag geledenARNEMUIDEN - Een personenauto is donderdag aan het begin van de avond bij Arnemuiden in de sloot beland. Volgens de politie was de bestuurder onder invloed.
1 dag geledenSEROOSKERKE - Zwembad De Goudvijver in Serooskerke is het nieuwe seizoen extra feestelijk begonnen. Het buitenbad is deze meivakantie met prachtig weer én een nieuw waterspraypark geopend. "We hadden al jaren een nieuw speeltoestel op ons verlanglijstje staan en we zijn heel blij dat het er nu is", vertelt bedrijfsleider Iris Oomkens van De Goudvijver.
2 dagen geledenDOMBURG/VEERE - In de nieuwe Michelin reisgids krijgt Domburg 2 sterren en Veere 1 ster.
2 dagen geleden