Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVD en NSC: veiligheidstoets Syrië zien vóór terugsturen begint

VVD en NSC: veiligheidstoets Syrië zien vóór terugsturen begint

DEN HAAG (ANP) - Als het kabinet Syrië veilig genoeg acht om naar Nederland uitgeweken Syriërs terug te sturen, dan moet het wat VVD en NSC betreft aantonen dat deskundige ambtenaren dat ook vinden. Het kabinet wilde hun advies niet openbaar maken, maar moet dat op zijn minst wel met de Tweede Kamer delen, vinden de regeringspartijen.

Het kabinet wil delen van Syrië veilig verklaren en asielzoekers uit die streken terugsturen, ook mensen die al een verblijfsvergunning hebben. De PVV eiste die strenge maatregel twee weken geleden in ruil voor het laten vallen van de asielnoodwet. Voor het veilig verklaren van gebieden is wel een zogeheten ambtsbericht nodig waarin specialisten van het ministerie van Buitenlandse Zaken dat oordeel rechtvaardigen, zei premier Dick Schoof naderhand. Maar uiteindelijk is het veilig verklaren van gebieden volgens hem ook "een politieke weging".

Zonder een positief ambtsbericht kunnen Syriërs niet worden teruggestuurd, onderstreepte VVD-Kamerlid Queeny Rajkowski in het Kamerdebat over de begroting van asielminister Marjolein Faber. En dat ambtsbericht moet de Kamer volgens haar kunnen inzien, al dan niet achter gesloten deuren. NSC'er Boomsma viel Rajkowski bij.

Meer uit Binnenland

NS-app afgelopen maandag 28 miljoen keer geraadpleegd

HILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.

3 uur geleden
Doodstraf voor twee Nederlanders in Marokko om vergismoord

CASABLANCA (ANP) - Twee Nederlanders die in 2017 een vergismoord pleegden in Marrakech hebben opnieuw de doodstraf opgelegd gekregen. Daartoe besliste het Hof van Beroep in Casablanca, bevestigt advocaat Bob Kaarls van het duo na berichtgeving van De Telegraaf. Bij de vergismoord kwam de zoon van een rechter om het leven.

3 uur geleden
Code geel om dichte mist in noorden

DE BILT (ANP) - In het noorden van het land kan het maandagavond en dinsdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor Friesland, de Waddeneilanden en het IJsselmeergebied code geel afgegeven. Volgens het weerinstituut kan het zicht lokaal afnemen tot minder dan 200 meter.

4 uur geleden
Koning: internationale rechtsorde staat onder druk

AMSTERDAM (ANP) - "De internationale rechtsorde staat onder druk en conflicten elders in de wereld hebben ook in Nederland grote impact." Dat zei koning Willem-Alexander maandag in zijn toespraak tijdens de nieuwjaarsontvangst voor Nederlandse genodigden in het Koninklijk Paleis Amsterdam.

7 uur geleden
Man die vermist meisje in Rotterdam onderdak bood weer vrij

ROTTERDAM (ANP) - De man die werd aangehouden nadat hij in zijn woning in Rotterdam-Zuid onderdak had geboden aan de vermiste Wendy (10) is maandag weer vrijgelaten. Dat meldt de politie. Het gaat om een 69-jarige man, die werd aangehouden op verdenking van het onttrekken aan het bevoegd gezag. Die verdenking blijft staan. Het is verboden onderdak te bieden aan een minderjarige zonder toestemming van de ouders.

8 uur geleden
Ruim 13.000 mensen vroegen vorige week geld terug bij NS

UTRECHT (ANP) - Ruim 13.000 mensen vroegen vorige week geld terug bij de NS na vertragingen door wisselstoringen. Dat is drie tot vier keer zoveel als het normale aantal, meldt een woordvoerder. De meeste aanvragen werden gedaan op maandag, zo'n 8000.

10 uur geleden
Vermoedelijk brein achter explosies ziekenhuis Beverwijk opgepakt

HEEMSKERK (ANP) - De politie heeft afgelopen vrijdag de vermoedelijke opdrachtgever aangehouden van de explosies die in 2024 en 2025 plaatsvonden bij het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. Het gaat om een 34-jarige man uit Heemskerk, meldt de politie maandag. Hij is inmiddels voorgeleid aan de rechter-commissaris, die heeft besloten dat de verdachte langer vast blijft zitten.

10 uur geleden