Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vuurwerk maakt hond en kat vaak langdurig bang volgens studie

Vuurwerk maakt hond en kat vaak langdurig bang volgens studie

UTRECHT (ANP) - Harde knallen van vuurwerk maken de laatste maanden van het jaar een angstige periode voor veel honden en katten, en voor veel dieren begint dat al in september. Onderzoek van de Universiteit Utrecht laat zien dat een flink deel van de dieren voor langere tijd gestrest is na zo'n knal: 43 procent van de honden en 34 procent van de katten blijven volgens hun baasjes langer dan een halfuur angstig.

Het onderzoek is gehouden onder ruim 3000 hondeneigenaren en ruim 600 katteneigenaren. Driekwart zegt dat hun dier in meer of mindere mate last heeft van angst of stress door vuurwerk. Vanaf september begint die overlast al op te lopen: bijna twee op de drie ondervraagden ervaart dan al overlast. In december, als de jaarwisseling dichtbij komt, is de piek.

Van de ondervraagde hondeneigenaren geeft ongeveer de helft aan dat hun viervoeter in een periode met veel vuurwerk liever niet naar buiten wil. Een op de drie katten ziet het dan volgens de baasjes ook niet zitten om buiten een ronde te maken. "Vooral voor hondeneigenaren is dit extra vervelend. Zij zien niet alleen het lijden van hun dier. Ook zijn er lichamelijke gevolgen. Honden moeten immers naar buiten om zich te ontlasten", zeggen de onderzoekers.

Een mogelijke oplossing die de dierwetenschappers suggereren, is om honden en katten al van jongs af aan stapsgewijs te laten wennen aan hardere geluiden. Op volwassen leeftijd zijn ze dan weerbaarder, zo is de gedachte. Behandelingen op latere leeftijd blijken dikwijls minder effectief. De resultaten van de studie zijn gepubliceerd door het wetenschappelijke tijdschrift Veterinary and Animal Science.

Meer uit Binnenland

Boete van 20 miljoen euro dreigt voor Chemours om broeikasgassen

DEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf Chemours uit Dordrecht moet een boete van maximaal bijna 20 miljoen euro betalen als het de regels voor zogeheten F-gassen blijft overtreden. Deze fluorkoolwaterstoffen zijn zeer krachtige broeikasgassen, die versneld zorgen voor klimaatverandering en opwarming van de aarde.

33 minuten geleden
Schoonmaak voormalige drugsafvalput bij Halsteren stopt

HALSTEREN (ANP) - De sanering van de met chemische stoffen verontreinigde drugsafvalput bij het Brabantse Halsteren stopt. De bodem is nog niet helemaal schoon, daar moet de natuur de komende jaren voor zorgen. De provincie Noord-Brabant volgt via speciale technieken nog een jaar of organismen in de bodem de rest van de vervuiling afbreken. Het zal nog tientallen jaren duren voordat het bos op deze plek in het beschermde natuurgebied de Brabantse Wal weer vol leven staat zoals het was voor de lozingen van het drugsafval, aldus gedeputeerde Hagar Roijackers (natuur en milieu).

35 minuten geleden
Monumentale gewelven na brand in Arnhem 'illegaal' gesloopt

ARNHEM (ANP) - In Arnhem zijn monumentale keldergewelven gesloopt terwijl dit niet had mogen gebeuren, zo laat de gemeente weten. Na de grote brand in het centrum van de stad vorig jaar is juist geprobeerd om de restanten van de historische panden zoveel mogelijk te bewaren. De gemeente noemt de sloop illegaal, pijnlijk en tot nu toe ook onbegrijpelijk.

1 uur geleden
Hoofd vliegdienst KLM kijkt terug op goede vlucht uit Oman

SCHIPHOL (ANP) - De KLM-vlucht met gestrande Nederlandse reizigers vanuit Oman is "heel goed gegaan", zegt Eimerd Bult, hoofd vliegdienst van de luchtvaartmaatschappij. Het toestel landde woensdagochtend met vertraging op Schiphol. Volgens Bult was het een uitdaging om Muscat op tijd te verlaten. KLM vliegt normaal gesproken niet op het land, waardoor alles met de hand moest worden gedaan.

2 uur geleden
Amsterdam bouwde opnieuw minder woningen dan de bedoeling is

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam haalde vorig jaar opnieuw het doel voor de bouw van nieuwe huizen niet. In 2025 werd begonnen met de bouw van 6053 woningen en 660 tijdelijke woningen in de hoofdstad, terwijl de gemeente eigenlijk streeft naar 7500 huizen per jaar.

3 uur geleden
KLM-vlucht met gestrande reizigers uit Midden-Oosten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Het KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is woensdagochtend om 08.00 uur geland op Schiphol. Het toestel KL9896 vertrok even na middernacht uit Oman. Door de oorlog in Iran wordt er momenteel amper gevlogen naar de regio en zitten veel Nederlanders vast.

4 uur geleden
Eerste KLM-vlucht met Nederlanders uit Oman vertrokken

MUSCAT (ANP) - Het KLM-toestel KL9896 met de eerste te repatriƫren Nederlanders is van het vliegveld van Muscat in Oman opgestegen.

10 uur geleden