Vuelta is laatste kunstje Froome voor team Ineos-Grenadiers
IRÚN (ANP) - Wielerploeg Ineos-Grenadiers heeft de deelname van Chris Froome in de Ronde van Spanje bevestigd. De Vuelta wordt de laatste race van de Brit voor die ploeg, aangezien hij volgend seizoen voor Team Israel Start-Up Nation fietst.
De 35-jarige Froome heeft moeite zijn goede vorm terug te vinden na zijn zware val vorig jaar in het Critérium du Dauphiné. De leiding van Ineos achtte hem nog niet in staat mee te kunnen doen tijdens de Tour deze zomer. Froome startte in de Italiaanse etappekoers Tirreno - Adriatico en maakte daar met zijn 91e plaats geen sterke indruk.
Bij Ineos, voorheen Sky, won Froome vier keer de Ronde van Frankrijk en twee keer de Ronde van Spanje. Froome krijgt onder andere gezelschap van de Ecuadoraan Richard Carapaz, die ook al de Tour reed.
De Vuelta start dinsdag vanuit Irún en telt achttien etappes.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.
5 minuten geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.
52 minuten geledenTORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."
2 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.
3 uur geledenTORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.
5 uur geledenTORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.
6 uur geledenARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.
8 uur geleden