VS zeggen niet geweten te hebben van aanslag met piepers
CAIRO (ANP) - De Verenigde Staten waren volgens buitenlandminister Antony Blinken niet op de hoogte dat er een aanval uitgevoerd zou worden met ontploffende piepers in Libanon. De aanval was gericht op Hezbollahleden. 2800 mensen raakten gewond, twaalf mensen kwamen om het leven. Onder de slachtoffers waren ook kinderen en andere burgers.
Hezbollah houdt Israël verantwoordelijk voor de aanval. Dat land werkt doorgaans nauw samen met de Verenigde Staten. Bovendien proberen de Verenigde Staten samen met Egypte om afspraken te maken met Israël en Hamas over een staakt-het-vuren. Dit voorval zal daar niet bij helpen, zei Blinken. Hezbollah en Libanon zijn ook bij het conflict betrokken.
"De Verenigde Staten wisten niet van en waren ook niet betrokken bij deze incidenten", zei Blinken. Hij zei dat het belangrijk is dat niemand iets doet dat het conflict verdiept, of de spanningen verder laat oplopen. Hij noemde daarbij geen partijen of landen bij naam.
Blinken wilde niet vooruitlopen op gevolgen voor de onderhandelingen op een bestand, of het conflict in Libanon. "Ik kan op dit moment niet zeggen welke gevolgen dit zal hebben en ik kan zeker niet zeggen welke invloed dit zal hebben op Hezbollah en hun activiteiten." Hezbollah heeft gezegd Israël te straffen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische regering heeft gedreigd de aanvallen op de Gazastrook te intensiveren als vanuit dat Palestijns gebied nog meer drones, ballonnen en vliegers opstijgen. Vrijdag en zaterdag werden in Israël vier vliegers gevonden die vermoedelijk uit Gaza afkomstig waren. Het Israëlische leger beschouwt die voorwerpen als een bedreiging omdat die eerder gebruikt zouden zijn bij aanvallen.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zondag opnieuw gezegd dat Oekraïne niet achter de aanval op de Nord Stream-pijpleidingen in 2022 zat. Vorige maand zei de Duitse openbaar aanklager dat de Oekraïense staat opdracht gaf tot sabotage van de pijpleidingen voor de toevoer van Russisch gas naar Europa.
3 uur geledenRENO (ANP) - In de Amerikaanse staat Nevada zijn alle patiënten van het Northwest Specialty Hospital geëvacueerd vanwege een naderende natuurbrand. Het vuur woedt aan de rand van de stad Reno en het ziekenhuis is uit voorzorg ontruimd, meldt de lokale nieuwszender KTVN.
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Israëlische luchtaanvallen in de centrale Gazastrook hebben zondag drie mensen gedood, onder wie een kind, meldt de burgerbescherming. Het Israëlische leger beweerde een "terrorist" te hebben getroffen.
8 uur geledenTHUSIS (ANP) - In het Oost-Zwitserse Thusis zijn nog twee lichamen gevonden na een brand die donderdagavond in een restaurant uitbrak, meldt de politie. Daarmee is het dodental door de brand op vier gekomen. Zaterdag waren al twee lichamen gevonden.
9 uur geledenFAGERSTA (ANP/AFP) - De 18-jarige man die wordt verdacht van het doden en verwonden van meerdere jongeren met een zwaard op een school in Zweden is in voorlopige hechtenis genomen, meldt de openbaar aanklager. Hij wordt verdacht van moord en poging tot moord.
9 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vindt het "te gevaarlijk" voor Oekraïne om verkiezingen te houden terwijl het land vecht tegen de Russische invasie. Zelensky zei dit in een verklaring waarmee hij reageerde op een oproep van zijn voormalige minister van Defensie Mychajlo Fedorov om verkiezingen te organiseren. Zelensky ontsloeg Fedorov vorige maand na een herschikking van zijn kabinet.
12 uur geleden