Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS willen Afghaanse tegoeden inzetten voor nabestaanden 9/11

VS willen Afghaanse tegoeden inzetten voor nabestaanden 9/11

NEW YORK (ANP/RTR/AFP/BELGA) - De Verenigde Staten willen internationale tegoeden van de Afghaanse centrale bank gaan inzetten voor schadevergoedingen voor onder meer nabestaanden van de slachtoffers van de aanslagen in New York van 11 september 2001. Daarover lopen namelijk nog veel rechtszaken. Ook moet de helft van de in totaal 7 miljard dollar aan Afghaans geld worden gebruikt voor humanitaire hulp aan het Afghaanse volk.

Het gaat om de tegoeden en goudvoorraden die de Afghaanse centrale bank in de VS bij financiële instellingen had geparkeerd, onder meer in de kluis van de Federal Reserve. Vorig jaar had Washington de tegoeden al laten bevriezen om te voorkomen dat de nieuwe Taliban-regering in Afghanistan het geld in handen zou krijgen.

President Joe Biden heeft nu een decreet ondertekend om de verdere inbeslagname juridisch te regelen, een proces dat waarschijnlijk nog maanden kost. Volgens de Amerikaanse regering zal het geld onder meer ingezet worden om de ingestorte Afghaanse economie er weer een beetje bovenop te helpen. Maar daarbij zou er wel op gelet worden dat de Taliban niet alsnog profiteren.

De Taliban hebben al op de stap gereageerd. De huidige machthebbers van Aziatische land spreken van "diefstal". Een woordvoerder heeft laten weten dat de inbeslagname van het geld een teken is van "moreel verval" van de VS.

Meer uit Financieel

EU-parlement stemt voor halvering importquotum staal

STRAATSBURG (ANP) - Een grote meerderheid van 606 Europarlementariërs heeft ingestemd met een nieuw quotum voor de import van staal waardoor 18,3 miljoen ton staal tariefvrij kan worden ingevoerd. Dat is 47 procent minder dan het huidige staalquotum. Ook stemde het parlement in met het voorstel om het importtarief voor staal buiten het quotum te verhogen van 25 naar 50 procent.

58 minuten geleden
Adverteerders verheugen zich op reclame-abonnement van Netflix

AMSTERDAM (ANP) - Adverteerders zijn blij dat Netflix vanaf 2027 een abonnement met reclame aanbiedt in Nederland. "We zaten hier al een tijd naar uit te kijken nadat Netflix in andere landen met deze propositie kwam", zegt een woordvoerster van de bond van Adverteerders (bvA).

1 uur geleden
Maximumprijs benzine in België stijgt tot boven 2 euro per liter

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De maximumprijs van benzine in België stijgt woensdag tot boven de 2 euro per liter, maakte de regering bekend. Het is voor het eerst sinds juli 2022 dat die grens wordt overschreden.

1 uur geleden
Meer passagiers via Schiphol ondanks oorlog in Midden-Oosten

SCHIPHOL (ANP) - Meer passagiers vlogen in april via Schiphol ten opzichte van een jaar eerder ondanks dat het aantal vliegtuigpassagiers van en naar het Midden-Oosten via de luchthaven afgelopen maand is ingezakt. Luchtvaartmaatschappijen vliegen door de Iranoorlog niet van en naar verschillende bestemmingen in de Golfregio.

1 uur geleden
Gewilde nieuwe Swatch-horloges uit Nederlandse winkels gehaald

UTRECHT (ANP) - De gewilde nieuwe Royal Pop-horloges die vanaf afgelopen weekend moesten worden verkocht in drie Nederlandse winkels van Swatch, zijn uit veiligheidsoverwegingen teruggestuurd naar het hoofdkantoor. Dat heeft Swatch gemeld aan het winkelpersoneel, zegt een medewerker dinsdag in de winkel in Utrecht tegen een verslaggever van het ANP.

2 uur geleden
Nederlandse Loterij lijdt verlies na verhoging kansspelbelasting

RIJSWIJK (ANP) - Nederlandse Loterij heeft vorig jaar een miljoenenverlies geleden, tegenover ruim 30 miljoen euro winst een jaar eerder. De kansspelorganisatie, bekend van onder meer de Staatsloterij, Lotto en TOTO, zegt dat een verhoging van de kansspelbelasting de belangrijkste reden is voor het nettoverlies. Ook strengere speellimieten voor onlinekansspelen, het tabaksverbod en het verbod op sportsponsoring voor onlinekansspelen hadden een negatieve invloed op de resultaten.

2 uur geleden
Beurs Iran na 80 dagen heropend voor aandelenhandel

TEHERAN (ANP) - De aandelenbeurs van Iran is dinsdag heropend. Dat melden staatsmedia van het land. De handel lag de afgelopen 80 dagen stil, nadat de Verenigde Staten en Israël op 28 februari met aanvallen begonnen op Iran.

2 uur geleden