VS waarschuwen: Caribische storm Beryl neemt toe in kracht
MIAMI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse National Hurricane Center (NHC) heeft het waarschuwingsniveau voor orkaan Beryl verder opgevoerd. De orkaan veroorzaakt nu op zee al windsnelheden tot 185 kilometer per uur. Beryl geldt daardoor als een "erg gevaarlijke" orkaan van categorie 3.
Tegen de tijd dat Beryl aan land gaat, kan het een categorie 4-orkaan worden, voorspelt het NHC. Dat is de op een na hoogst mogelijke categorie. Zo'n orkaan kan volgens het NHC "levensgevaarlijke windsnelheden" veroorzaken.
In de loop van maandag zal Beryl volgens de voorspellingen aan land gaan in onder meer Barbados, St. Lucia, en St. Vincent. Vervolgens zou de storm met een boog richting Haïti, de Dominicaanse Republiek, Jamaica en Cuba bewegen.
De Nederlandse eilanden Sint-Eustatius, Saba en Sint-Maarten liggen iets ten noorden van het gebied waar de orkaan eerst aan land gaat, maar moeten ook rekening houden met ernstige overlast.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft woedend gereageerd op de oproep van gouverneur Tim Walz van Minnesota en burgemeester Jacob Frey van Minneapolis om federale agenten terug te trekken uit de stad. De Amerikaanse president vindt dat zij aanzetten tot opstand.
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Britse soldaten in Afghanistan "de geweldigste van alle strijders" genoemd. Hij reageert op de woede van de Britse premier Keir Starmer over Trumps recente uitspraken over niet-Amerikaanse NAVO-troepen in de strijd in Afghanistan die zich achter het front zouden hebben verschuild.
1 uur geledenWASHINGTON/ABU DHABI (ANP/AFP) - De volgende ronde van gesprekken tussen Oekraïense en Russische delegaties onder leiding van Amerikaanse collega's is 1 februari in Abu Dhabi, aldus een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Er waren vrijdag en zaterdag directe gesprekken tussen Oekraïners en Russen samen met Amerikanen.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De man die zaterdagochtend (lokale tijd) door federale agenten is neergeschoten in Minneapolis is overleden, bevestigen de autoriteiten na berichtgeving door Amerikaanse media. Volgens het ministerie van Binnenlandse Veiligheid was de man gewapend.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - In de stad Minneapolis is een man neergeschoten door agenten van de federale immigratiedienst ICE, aldus ooggetuigen in plaatselijke media. De gemeente heeft bevestigd dat er een melding is van een neergeschoten man waarbij federale agenten betrokken zouden zijn. De man is volgens ooggetuigen naar een ziekenhuis gebracht.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron belooft haast te maken met de invoering van een socialmediaverbod voor kinderen onder de 15 jaar. Hij wil dat het verbod bij de start van het nieuwe schooljaar in september ingaat, zei hij in een zelfopgenomen video die werd uitgezonden door BFMTV.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gesprekken van zijn land met Rusland en de VS in Abu Dhabi constructief genoemd.
5 uur geleden