VS-waakhond: geen specifieke problemen met coronavaccin Moderna
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Voor de Amerikaanse goedkeuring van een nieuw vaccin tegen het coronavirus is een obstakel weggenomen. De Amerikaanse waakhond voor medicijnen FDA ziet geen specifieke veiligheidsproblemen bij het vaccin van het Amerikaanse concern Moderna.
De positieve aanbeveling komt voordat een groep deskundigen gaat besluiten over toelating van het vaccin van Moderna op de Amerikaanse markt. Het gaat om een goedkeuring voor gebruik in noodgevallen.
De FDA is optimistisch over het vaccin en bevestigde een werkzaamheid van 94,1 procent. Ook Nederland heeft doses van Moderna besteld.
Distributie
Moderna zei eerder al te verwachten dat zijn coronavaccin op 12 januari wordt goedgekeurd door de Europese autoriteiten. Meteen daarna kan de distributie beginnen. Het concern is er klaar voor.
Het is de bedoeling dat het Europese agentschap EMA in Amsterdam op 12 januari uitsluitsel geeft over de toelating van het Modernavaccin op de Europese markt. EMA heeft besloten dat vervroegd, op 21 december, te doen voor het vaccin van Pfizer/BioNTech, dat al in Groot-Brittannië, de VS en Canada wordt toegediend.
Meer uit Buitenland
DAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.
7 uur geledenBISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.
8 uur geleden