Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS verwachten veel gevaccineerde internationale reizigers

VS verwachten veel gevaccineerde internationale reizigers

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten verwachten maandag een forse toestroom van internationale bezoekers die hun grenzen oversteken, zowel door de lucht als over land. Maandag komt namelijk een einde aan de reisbeperkingen die de VS in maart 2020 een groot deel van de wereldbevolking oplegden om de verspreiding van Covid-19 te minimaliseren.

Zo verwacht luchtvaartmaatschappij United Airlines maandag ongeveer 50 procent meer inkomende passagiers uit het buitenland vergeleken met afgelopen maandag, toen dit er ongeveer 20.000 waren. En Delta Air Lines meldde dat het aantal internationale boekingen met 450 procent is gestegen ten opzichte van zes weken terug, toen het einde van de reisbeperkingen werd aangekondigd. De luchtvaartmaatschappij voorspelt lange rijen voor reizigers naar de VS.

Veel internationale vluchten zullen naar verwachting maandag bijna vol of helemaal vol vliegen, met een hoog passagiersvolume in de komende weken.

Langere wachttijden

De regering van Joe Biden heeft meerdere gesprekken gevoerd met Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen om zich voor te bereiden op de toestroom van extra reizigers die op Amerikaanse luchthavens zullen aankomen. Reizigers die vanuit Canada en Mexico over land of per veerboot oversteken zijn gewaarschuwd om vanaf maandag op langere wachttijden voorbereid te zijn.

Luchtvaartmaatschappijen zullen de vaccinatiedocumentatie voor internationale reizigers controleren, zoals ze momenteel al doen met Covid-19-testresultaten. Bij landgrensovergangen zal de Amerikaanse douane vragen of reizigers zijn ingeënt en ter plekke documentatie controleren.

Contacten

Kinderen onder de 18 jaar zijn vrijgesteld van de nieuwe vaccinatievereisten.

Ook worden maandag nieuwe regels voor het traceren van contacten van kracht. Zo zijn luchtvaartmaatschappijen voortaan verplicht om indien nodig informatie te verzamelen van internationale vliegtuigpassagiers "om contact op te nemen met reizigers die zijn blootgesteld aan Covid-19-varianten".

Meer uit Buitenland

Israëlische premier keert zich tegen beoogde raad voor Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.

1 uur geleden
Trump nodigt presidenten uit voor toezicht Gaza

ANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.

5 uur geleden
Vier doden en zeker 18 gewonden bij ernstig ongeval in Paramaribo

PARAMARIBO (ANP) - Bij een zware aanrijding in de Surinaamse hoofdstad Paramaribo zijn zaterdagochtend vroeg vier doden gevallen, meldt de politie. Kort na 06.00 uur lokale tijd, nog voor de zonsopgang, was er een botsing tussen een personenauto en een personenbus. De bus is waarschijnlijk enkele malen over de kop geslagen en er zijn passagiers uit de ramen geslingerd. Een van de doden zou een kind zijn. De juiste toedracht wordt onderzocht.

5 uur geleden
Zittende president Museveni wint verkiezingen Oeganda

KAMALA (ANP/AFP) - De zittende president Yoweri Museveni heeft de presidentsverkiezingen in Oeganda gewonnen. Hij sleept daarmee een zevende termijn binnen. Volgens de kiescommissie kreeg Museveni ruim 70 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste tegenstander, zanger Bobi Wine, behaalde 24 procent van de stemmen. Wine rept van fraude.

5 uur geleden
Oud-ECB-president Mario Draghi ontvangt prestigieuze Karelsprijs

AKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, ontvangt dit jaar de Karelsprijs. Hij krijgt deze omdat hij "met vastberadenheid en onwrikbare wilskracht een grote bijdrage aan Europa heeft geleverd".

5 uur geleden
Betoging voor stadhuis Kopenhagen tegen aanspraak VS op Groenland

KOPENHAGEN/NUUK (ANP/AFP) - Voor het stadhuis van Kopenhagen zijn duizenden mensen bijeengekomen om te demonstreren tegen Amerikaanse aanspraken op Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort. De betogers zwaaien met Deense en Groenlandse vlaggen en zijn in een optocht naar de Amerikaanse ambassade getrokken. Volgens waarnemers verloopt de betoging kalm. De organisatie spreekt van 15.000 demonstranten in de Deense hoofdstad.

6 uur geleden
Zelensky beveelt snel meer import van elektriciteit

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense leider Volodymyr Zelensky heeft bevolen snel meer stroom uit het buitenland te importeren. Volgens zijn energieminister Denys Sjmyhal is er in zijn land geen enkele energiecentrale meer te vinden die niet is aangevallen door de Russen. Hij vertelde het parlement afgelopen week dat de energievoorziening "heel moeilijk" is en dat er nog maar genoeg brandstof is voor een week of drie.

7 uur geleden