VS verwachten veel gevaccineerde internationale reizigers
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten verwachten maandag een forse toestroom van internationale bezoekers die hun grenzen oversteken, zowel door de lucht als over land. Maandag komt namelijk een einde aan de reisbeperkingen die de VS in maart 2020 een groot deel van de wereldbevolking oplegden om de verspreiding van Covid-19 te minimaliseren.
Zo verwacht luchtvaartmaatschappij United Airlines maandag ongeveer 50 procent meer inkomende passagiers uit het buitenland vergeleken met afgelopen maandag, toen dit er ongeveer 20.000 waren. En Delta Air Lines meldde dat het aantal internationale boekingen met 450 procent is gestegen ten opzichte van zes weken terug, toen het einde van de reisbeperkingen werd aangekondigd. De luchtvaartmaatschappij voorspelt lange rijen voor reizigers naar de VS.
Veel internationale vluchten zullen naar verwachting maandag bijna vol of helemaal vol vliegen, met een hoog passagiersvolume in de komende weken.
Langere wachttijden
De regering van Joe Biden heeft meerdere gesprekken gevoerd met Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen om zich voor te bereiden op de toestroom van extra reizigers die op Amerikaanse luchthavens zullen aankomen. Reizigers die vanuit Canada en Mexico over land of per veerboot oversteken zijn gewaarschuwd om vanaf maandag op langere wachttijden voorbereid te zijn.
Luchtvaartmaatschappijen zullen de vaccinatiedocumentatie voor internationale reizigers controleren, zoals ze momenteel al doen met Covid-19-testresultaten. Bij landgrensovergangen zal de Amerikaanse douane vragen of reizigers zijn ingeënt en ter plekke documentatie controleren.
Contacten
Kinderen onder de 18 jaar zijn vrijgesteld van de nieuwe vaccinatievereisten.
Ook worden maandag nieuwe regels voor het traceren van contacten van kracht. Zo zijn luchtvaartmaatschappijen voortaan verplicht om indien nodig informatie te verzamelen van internationale vliegtuigpassagiers "om contact op te nemen met reizigers die zijn blootgesteld aan Covid-19-varianten".
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit zegt dat zij spijt heeft van haar vriendschap met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat zegt zij vrijdag in een interview met de Noorse omroep NRK. "Ik ben gemanipuleerd en bedrogen", aldus Mette-Marit.
11 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is nog geen sprake van Nederlandse fregatten of mijnenjagers die klaarliggen om in actie te komen in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. Nederland kondigde donderdag samen met vijf andere landen aan bij te willen dragen aan "passende inspanningen" om de scheepvaart door de Straat van Hormuz te beschermen. Dat gebeurt wel pas zodra de situatie dat toelaat.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een jonge man van 19 is maandag overleden in detentie bij ICE, meldt de Amerikaanse immigratiedienst donderdag. Royer Perez-Jimenez is voor zover bekend de jongste persoon die tijdens de tweede termijn van president Donald Trump is overleden in federale vreemdelingendetentie. Het gaat om het twaalfde sterfgeval dit jaar.
11 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Iran is niet langer in staat om uranium te verrijken. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een persconferentie. Ook zou het land niet meer in staat zijn om ballistische raketten te produceren. "We zullen doorgaan met het aanvallen van deze faciliteiten, en niet stoppen voordat deze zijn gereduceerd tot as." Dat zal "zolang als nodig" duren, aldus Netanyahu.
12 uur geleden