Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS veroordelen gevaarlijke manoeuvres China in Zuid-Chinese Zee

VS veroordelen gevaarlijke manoeuvres China in Zuid-Chinese Zee

MANILLA (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben China beschuldigd van "gevaarlijke manoeuvres" in de Zuid-Chinese Zee. Aanleiding is een incident waarbij Chinese en Filipijnse vaartuigen betrokken waren.

Volgens de Chinese kustwacht probeerden vier Filipijnse boten de Chinese territoriale wateren binnen te dringen en brachten een boot van de Chinese kustwacht in gevaar. De Filipijnse kustwacht stelt dat een patrouilleboot en Filipijnse vissersboten door Chinese vaartuigen in gevaar werden gebracht. De Chinezen zouden "agressief" zijn opgetreden en met een waterkanon hebben geschoten.

Het incident was bij Scarborough Shoal dat China het rif-eiland Huangyan noemt en in 2012 heeft ingenomen. Het ligt bijna 350 kilometer ten westen van Manilla en beide landen claimen het.

Sinds de jaren veertig heeft China conflicten met landen aan de Zuid-Chinese Zee omdat het vrijwel alle wateren en eilanden van de zee claimt tot aan het eiland Borneo toe. Het Permanente Hof van Arbitrage in Den Haag oordeelde in 2016 dat de Chinese claims geen enkele juridische basis hebben.

Meer uit Buitenland

Amerikaan claimt recordsnelle beklimming van Mount Everest

KATHMANDU (ANP/AFP) - De Amerikaan Tyler Andrews claimt in recordtijd de top van de Mount Everest te hebben bereikt. De beklimming van de bijna 8849 meter hoge berg duurde slechts 9 uur en 55 minuten, aldus zijn team.

38 minuten geleden
Krant: medewerkers drongen aan op 250 dollarbiljet met Trump erop

WASHINGTON (ANP) - Achter de schermen is binnen de Amerikaanse overheid druk uitgeoefend om een bankbiljet van 250 dollar te laten ontwerpen waarop president Trump staat. Dat schrijft de krant The Washington Post, die ook meldt dat een topmedewerker die daar niets in zag, is overgeplaatst.

44 minuten geleden
Bultrug Timmy krijgt autopsie op Deens strand

ANHOLT (ANP/DPA) - Het lichaam van bultrug Timmy wordt naar verwachting dit weekend aan land gebracht. Op het strand van het Deense eiland Anholt wordt dan ter plekke een autopsie uitgevoerd, meldden de lokale autoriteiten.

47 minuten geleden
VS: aanval van Iran op Koeweit is schending staakt-het-vuren

BANDAR ABBAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zeggen dat Iran in de nacht van woensdag op donderdag een raket heeft afgevuurd richting Koeweit, die werd onderschept door de krijgsmacht van dat land. Iran lanceerde ook vijf drones die "een dreiging vormden" in en rond de Straat van Hormuz, wat volgens de VS neerkomt op een schending van een eerder afgesproken staakt-het-vuren.

53 minuten geleden
Mensenrechtenchef VN bezorgd over escalatie Oekraïneoorlog

GENÈVE (ANP) - Mensenrechtenchef Volker Türk van de Verenigde Naties ziet het aantal burgerslachtoffers door de oorlog in Oekraïne stijgen. Zijn kantoor spreekt over een gevaarlijke escalatie van de oorlog. De Hoge Commissaris voor de Mensenrechten maakt zich zorgen over Russische dreigementen om aanvallen op Kyiv nog verder op te voeren en wil nieuwe vredesonderhandelingen.

2 uur geleden
Parlement Oekraïne stemt in met akkoord over grote EU-lening

KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft afspraken met de EU goedgekeurd over het lenen van 90 miljard euro. Een ruime meerderheid van de parlementsleden stemde in met het voorstel.

3 uur geleden
VN-experts: snel actie nodig voor overvolle Franse gevangenissen

GENÈVE (ANP) - Frankrijk moet snel maatregelen nemen om de overbevolking in gevangenissen tegen te gaan, zeggen experts van de Verenigde Naties. Ze waarschuwen dat de omstandigheden in sommige gevangenissen mogelijk de fundamentele rechten van gedetineerden schenden.

3 uur geleden